12 juni 2013 91c jaargang nr. 10 Sportpark De organisatie van de kleedkamers, materialen en velden op ons prachtige sportpark waren het afgelopen seizoen weer goed voor elkaar. Speciale dank gaat uit naar Hassan die elke zondag weer beneden bij de kleedkamers klaarstaat om de teams te ontvangen en ze te voorzien van o.a. reserveshirts en een pot thee in de rust. Door de komst van een AFC voetbalschool voor jeugdspelers op de zondagochtend gaan we met ingang van het nieuwe seizoen in het speelschema over van drie naar vier blokken van vijf wedstrijden. Deze verandering heeft tot gevolg dat de wedstrijden van de zondag teams op een ander tijdstip zullen beginnen. De wedstrijden in de ochtend beginnen om 10.45 uur of 11.00 uur en 's middags om 15.15 uur. Teams Zondag 3 is als enige derde elftal in de reserve eerste klasse het seizoen op een keurige vierde plek, vlak achter Zeeburgia 2, geëin digd. Vooral in de tweede periode was het team met zestien punten uit zeven wedstrijden zeer succesvol. Van de vaste groep spelers, die al heel wat jaren met elkaar samenspeelt, zullen er enkelew het team verlaten. Hierdoor is er ruimte voor versterking van nu nog jeugd spelers uit de zaterdag en zondag Al. Ook volgend seizoen is Martin Verburg weer de trainer/coach met Cocky van Duivenbode als elftal- leider. Zondag 4 is dit seizoen in de reserve vierde klasse op de vierde plek geëindigd. Eén plek hoger dan het seizoen ervoor, dus een mooi resultaat. De doelstelling van het team is uiteraard om ook in het nieuwe seizoen weer te strijden voor het kampioenschap. Net als vorig jaar zullen er nu ook een groot aantal spelers uit de huidige zondag A3 de overstap maken naar de zondag 4. Doordat spelers gedurende het seizoen vanwege hun studie naar het buitenland zijn vertrokken, in een ander team zijn gaan spelen of nu met voetbal stoppen is er weer ruimte voor doorstroming van jeugdspelers. De begeleiding van het team zal het nieuwe seizoen weer in handen zijn van trainer/coach Kees Bregman en elftalleider Gerrit Altena. Zondag 5 heeft een succesvol seizoen achter de rug in de reserve vierde klasse. De vijfde plaats in de eindklassering is een mooi resul taat. Ook mag de tweede plek op het Gelukkig Nieuwjaartoernooi in de Emergohal hier niet onvermeld blijven. De huidige spelersgroep gaat, op drie spelers na, volgend seizoen door. De eerste nieuwe versterking is al aangetrokken. Zondag 6 onder leiding van aanvoerder Diederick de Mos speelde het k afgelopen seizoen voor het eerst in de reserve vierde klasse. Door het vertrek van een aantal spelers gedurende het seizoen naar het buiten land (o.a. de keeper) en het wennen aan deze nieuwe hogere klasse eindigde het team op de achtste plaats. Met een speler die uit het buitenland terugkomt en enige nieuwe versterkingen is de basis ge legd voor een hogere eindklassering in het nieuwe seizoen. Zondag 7 is op dit moment nog altijd het jongste vriendenteam bij de zondag senioren. Opnieuw is een goede middenpositie op de ranglijst behaald, mede door blessures en een gebrek aan training zat de top drie er helaas niet in. Qua voetbal is een stijgende lijn te zien en gelukkig zet deze lijn zich nog immer voort buiten de velden met pizza avonden, zomer BBQ's en meer. Helaas nemen wij afscheid van een aantal echte AFC'ers, te weten: Daan aan de Kerk en Christi- aan Roos. De BBQ staat reeds gepland en met een mooie zomer voor de boeg, wordt ook het komend seizoen ongetwijfeld een succes. Zondag 8 is onder leiding van aanvoerder Thomas van der Werff op de negende plaats in de reserve vijfde klasse geëindigd. Het team speelde goede wedstrijden, maar verloor vaak door te weinig scorend vermogen. In september zal het team weer met de juiste teamspirit, maar dan op zaterdag, de competitie starten. Zondag 9 stond afgelopen seizoen onder leiding van twee nieuwe aanvoerders, namelijk de gebroeders Jasper en Rutger Jager. Het hele seizoen had het team geen vaste keeper en is het in de reserve zesde klasse in de regio Haarlem op de negende plaats geëindigd. Ook komend seizoen zal dit team in deze regio gaan spelen. Zondag 10 onder leiding van aanvoerder Teun Linthorst, heeft afge lopen seizoen onderin meegedraaid in een zware competitie in de omgeving Haarlem. Omdat de kwaliteit van het voetbal in deze regio net wat aan de te hoge kant was, zal dit team het komende seizoen weer in de regio Amsterdam gaan voetballen. Hopelijk in dezelfde poule als zondag 12. Bij de zondag 10 is het altijd gezellig en kun je rekenen op een succesvolle derde helft. Zondag 11 wordt al drie jaar geteisterd door het gebrek aan een vaste keeper, maar het goede nieuws is daar nu met ingang van het nieuwe seizoen gelukkig verandering in komt. Het is een redelijk hechte groep met spelers, die aardig kunnen ballen en weer terug zijn waar ze thuis horen: in de zevende klasse (quote van aanvoerder Jack Duis). Dit team is geëindigd op een zeer respectabele zesde plaats. Het is een lekker gemêleerd en zeer internationale groep, wat af en toe ook lastig kan zijn doordat spelers regelmatig in het buitenland verblijven. Gelukkig is dan iedereen bereid een stapje extra te zetten. Zondag 12 speelt al vele jaren als vriendenteam met elkaar. Het team heeft onder leiding van de aanvoerder Leen Meijaard in de reserve zevende klasse een fantastisch seizoen achter de rug. Met bij vlagen heel erg mooi en goed voetbal (één keer raken) werd het team offici eus kampioen. De zondag 12 is hiermee de enige seniorenploeg die een kampioenschap behaalde waarvoor hulde! Tevens won het team het sterk bezette 'Piet en Ciska Tool' toernooi van FIT door in de finale Jos Watergraafsmeer zaterdag 2 (uitkomend in de reserve tweede klasse) na strafschoppen te verslaan. Het team wordt steeds beter en gaat volgend seizoen wederom voor een toppositie. Activiteiten Samen met de elftalcommissie C en Lou Hekster hebben we afgelo pen seizoen weer twee succesvolle voetbaltoernooien georganiseerd. Op 6 januari werd het 'Gelukkig Nieuwjaar' toernooi gespeeld in de Emergohal en op 25 mei werd het seizoen afgesloten met de 'Be Friends Cup' op de velden van AFC. Vanwege de Champions League finale tussen Borussia Dortmund en Bayern München had de 'Be Friends Cup' deze keer een Duits karakter. Zo telden de doelpunten die in de laatste minuut werden gescoord dubbel, werd er een prijs uitgedeeld voor de mooiste schwalbe en bestond het buffet na afloop uit o.a. runder braadworsten, aardappelsalade en apfelstrudel. Vrijwilligers De B-commissie is zuinig op haar vrijwilligers en koestert deze AFC- leden binnen de club. Wij bedanken iedereen voor hun inzet, want dankzij hun inspanningen is het weer een zeer geslaagd seizoen ge worden. Wij wensen iedereen een fijne vakantie en tot ziens bij de start van het nieuwe voetbalseizoen 2013/2014. 7. ZATERDAG SENIOREN Hoe is het de elftallen, zaterdag 1 tot en met 12, alsmede de veteranen 1 en 3, vergaan? Het vlaggenschip, de zaterdag 1, stond dit seizoen onder de techni sche leiding van Wessel Colijn, geflankeerd door elftalleider Tim de Groot. Wederom uitkomende in de standaard 2C klasse A hebben zij ondanks de gezonde ambitie een moeilijke start gekend. De eerste periode telde slechts 2x winst en 6x verlies. De door blessures uitge dunde selectie werd gelukkig uitgebreid door spelers uit de lagere elftallen, waarvoor dank, maar dat leverde nog niet 1,2,3 de punten op. Maar er was licht aan het einde van de tunnel en een aantal spe lers van de zondag selectie wilden om moverende redenen overstap pen naar de zaterdag 1Echter conform de KNVB-regels moesten zij wel terecht wachten tot 1 februari voor de overschrijving maar daarna met een Tim Wulfraat, Daan Sutorius, Floris Dokkum en een overge komen fransman Nabil, alsmede de van een wereldreis teruggekeerde Jasper Blonk, werden de punten gepakt. En deze kwaliteitsimpuls had

Jaarverslagen | 2013 | | pagina 7