12 juni 2013 91ejaargang nr. 10 Steeds wanneer een ogenschijnlijk mindere ploeg op het programma stond werd de wedstrijd afgelast, terwijl direct na de winterstop wel de wedstrijden tegen de nummers 1 en 2 van de ranglijst doorgang vonden. Als voorbereiding op de tweede helft van het seizoen streek de voltal lige A selectie neer in een zonovergoten Valencia voor de jaarlijkse trainingsstage. Na een mooie oefenwedstrijd tegen eredivisionist FC Groningen met een nipt verlies en een prima sfeer dacht de ploeg van trainer Cor ten Bosch wel klaar te zijn voor een goed vervolg van de competitie. Niets bleek minder waar. Ondanks dat de jongens hard bleven trainen en de prima onderlinge verstandhoudingen bleven de resultaten uit. Dieptepunt was de wedstrijd in Sneek waar een 1-3 voorsprong alsnog in de slotminuten werd weggegeven en AFC puntloos de lange terugweg moest aanvaarden. Nadat de thuiswedstrijd tegen FC Chabab nog van een goed niveau was, leek de koek op tegen Hollandia in Hoorn: 3-0 verlies. Naar later bleek was dit het keerpunt, want dit zou de laatste nederlaag van het seizoen zijn. lop Paasmaandag speelde AFC voor het eerst zonder trainer Cor ten Bosch. Onder eenmalige leiding van Said Moumane speelde AFC een goede wedstrijd tegen ADO'20 en knokte voor wat het waard was met een gelijkspel als gevolg. Met de komst van Maarten Stekelenburg begon de trein als vanouds te rijden. Magid Jansen werd in de laatste linie geposteerd en de broers Patrick werden in de aanval een plaag voor elke defensie. Met de opgeleefde Sjoerd Jens in de punt van de aanval, speelde AFC eerst nog gelijk tegen WSB maar won AFC de laatste vijf wedstrij den en speelde zichzelf compleet veilig op de laatste speeldag. Met name de overwinning in Emmen tegen WKE was een mooie wed strijd maar ook de duels tegen EW en De Treffers waren onvergete lijke wedstrijden. In de laatste wedstrijd AFC - HBS was de blijdschap groot AFC blijft in de Topklasse en daarmee is een seizoen met pieken en dalen afgesloten. De Topklasse bestaat uit 16 ploegen, waarvan er maar liefst 3 degraderen en 1 promotie/degradatie speelt. Dat is een kwart van alle ploegen en in dat licht is het niet zo vreemd dat een ploeg met een relatief lage begroting zo af en toe ook tegen degrada tie moet strijden. Voor de veerkracht van de jongens en de staf in de zorgelijke tijden dit seizoen is een groot compliment op zijn plaats. 6. ZONDAG SENIOREN 3 T/M 11 Patrick Reddering bericht namens de elftalcommissie B als volgt: Samenstelling B-commissie De B-commissie bestond afgelopen seizoen uit Patrick Reddering, Max Flam en Seth van Straten (commissaris). De begeleiding van de zondag 3 t/m zondag 5 was in handen van Patrick Reddering. Max Flam hield zich bezig met de zondag 6, 8, 9 en 12. En Seth van Stra ten was verantwoordelijk voor de zondag 7, 10 en 11. De B commissie zal het nieuwe seizoen in dezelfde samenstelling doorgaan. Trainer/trainingen Het afgelopen seizoen was Martin Verburg trainer/coach van de zondag 3. Hij werd daarbij geassisteerd door de elftalleider Cocky van Duivenbode. Beiden zullen zij het komende seizoen weer de begeleiding van de zondag 3 op zich nemen. De training van de ove rige zondagteams stond onder leiding van Kees Bregman. Op zondag was Kees de trainer/coach van de zondag 4. Hij deed de begeleiding van dit team samen met elftalleider Gerrit Altena. Ook Kees en Gerrit zullen het nieuwe seizoen weer vol enthousiasme doorgaan met de zondag 4. Scheidsrechters Dankzij de wekelijkse inzet van onze eigen clubscheidsrechters Gerrit Altena, Erik Bos, Hans Elias, Adriaan Jeukens, Frans Jüch, Rutger Koopmans, Karet Kuyvenhoven en Steve Ritfeld was het mogelijk praktisch alle thuiswedstrijden van onze zondagteams te laten leiden door eigen scheidsrechters. Ook konden wij op de medewerking van onze eigen scheidsrechters rekenen bij het 'Gelukkig Nieuwjaar toernooi" in de Emergohal en de 'Be Friends Cup' op AFC. Gezien alle berichten in de media het afgelopen seizoen over wange drag van spelers, begeleiders en publiek is het belang van een goede scheidsrechter op het veld natuurlijk nogmaals aangetoond. Als club zijn we daarom erg trots op ons eigen scheidsrechterskorps. Hans Elias zal het nieuwe seizoen niet terugkeren als scheidsrechter. Hij heeft jarenlang de wedstrijden van onze zondagteams gefloten, maar is hier aan het einde van het seizoen mee gestopt. Namens de spelers willen wij Hans bedanken voor zijn inzet in de afgelopen jaren. Bestuur In het bestuur heeft Lou Hekster voor het derde seizoen het senioren voetbal in zijn portefeuille. Samen met hem en de leden van de elftal commissie C werd veel tot stand gebracht. Vooral bij de organisatie van het Gelukkig Nieuwjaar toernooi en de Be Friends Cup werd er weer goed samengewerkt. Wij bedanken Lou voor zijn ondersteuning en adviezen. Administratie Dankzij de hulp en ondersteuning van Theo Janssen en Thea Verhoe ven op de administratie werd ons veel werk uit handen genomen en konden wij onze aanvoerders en spelers altijd goed informeren over diverse relevante voetbalzaken. Het afgelopen seizoen hebben zij samen met onze verenigingsmanager Henny Kottmann weer veel goed werk verricht. Bedankt daarvoor. Wedstrijdtafel Elke zondag werd de wedstrijdtafel op uitstekende wijze bemand door Theo Janssen en bij zijn afwezigheid door vaste vervangers Marjan of Jan Wortel. Een prima gastheer voor aanvoerders, leiders en scheidsrechters. Zijn betrokken en actieve bijdrage heeft ook grote waardering bij onze eigen aanvoerders. In de loop van het nieuwe seizoen zullen ook de zondagteams 4 t/m 12, uit de zogenaamde B-categorie, gaan starten met het invullen van digitale wedstrijdformulieren. Het tijdperk van het papieren formulier is dan eindelijk voor de lagere seniorenteams ook voorbij. U moet er dus niet vreemd van opkijken als er volgend seizoen nog meer laptops op de wedstrijdtafel staan.

Jaarverslagen | 2013 | | pagina 6