12 33 58 I 79 H9 51 (>2 77 I; 85 12 juni 2013 91e jaargang nr. 10 De inmiddels lange geschiedenis is in het verslag van vorig jaar ge schetst, als ook in de 30e Persmap 2012-2013. De chronologische feitenweergave stopt in de Persmap met het overleg met de Gemeente over de verankering van het sportpark aan de Zuidas of een mogelijke verhuizing naar 't Loopveld in Amstelveen (2010-2012). Deze situa tie veranderde drastisch door een brief van de Gemeente van 29 juni 2012 waarin AFC op de hoogte wordt gebracht van een besluit van het College van B&W waarin wordt aangegeven dat een verhuizing naar 't Loopveld niet langer een optie is en waarin de bezwaren van AFC tegen een te compact park van de hand worden gewezen. In de brief werd 'en passant' ook aangekondigd dat de huidige huurover eenkomst, die loopt tot 2014 niet verlengd zou worden. Inhoud en toonzetting van de brief waren aanleiding voor de besturen van SGG en AFC om richting Gemeente scherp per brief van 17 september 2012 te reageren. Vooraf werden de leden van AFC via onze site op 5 juli uitgebreid geïnformeerd door het bestuur over de ontstane situatie. In de brief van 17 september spreekt het bestuur van de SGG zijn verbazing uit over het plotsklaps laten vallen van 't Loopveld scenario, na een verkenning dit vestigingsgebied van meer dan 2 jaar. Voorts wordt gewezen op de strijdigheid van besluit met de overeen komst van SGG en Gemeente in 2006. De Gemeente wordt dringend verzocht haar besluit te heroverwegen, zeker ook wat betreft de huur overeenkomst. Hierna zijn de gesprekken weer op gang gekomen en k heeft AFC nog een serieuze poging ondernomen om te komen tot een f andere, iets ruimere opzet van het toekomstige sportpark. Tijdens een bijeenkomst gewijd aan het 50 jarig bestaan van sportprak Goed Genoeg (oktober 1962 geopend) werd in aanwezigheid van stads deelvoorzitter Paul Slettenhaar een aantrekkelijk plan met 6 velden van architectenbureau INBO gepresenteerd. Dit bureau kon ingescha keld worden door bemiddeling van Ron Voskamp, in 2001 winnaar van de mr. Henne Boskamp Nobelprijs. Met alle aanwezigen vond Paul Slettenhaar het een prachtig concept en beloofde het te zullen voorleggen aan zijn bestuur en de deelraad van Zuid. Ondanks dat bij de deelraad ruime steun was voor dit plan bleef wethouder Van Poel geest en de Dienst Zuidas aan het compactere Schetsplan vasthou den. Om deze impasse te doorbreken heeft op 9 november 2013 een ge sprek met de burgemeester plaatsgevonden. Hierbij zijn de bezwaren van SGG/AFC nog eens de revue gepasseerd. De burgemeester heeft op zijn beurt nog eens onderstreept dat een zesde veld niet tot de financiële mogelijkheden behoort. Wel toonde hij begrip voor de AFC-wens om tot een klein soort stadion te komen. Hij pleitte voor een creatief en intelligent proces om het AFC-complex goed in pas sen, waarbij o.a. een oplossing gezocht moest worden voor het parke ren en een relatief korte ontwikkeltijd. Na dit gesprek zijn twee com missies, bestaande uit ambtenaren van de Dienst Zuidas en bestuurs- f leden van SGG en AFC, aan het werk gegaan om het creatieve en intelligente proces inhoud te geven. In de creatieve werkgroep Inpas sing AFC Ravel zaten namens AFC Nicolaas van Ommeren, Bob Duis en afwisselend Ad Westerhof en Machiel van der Woude. In de zogeheten Regiegroep, waar de besluiten worden genomen, zaten Machiel van der Woude, Ad Westerhof, Ronald Koster en Nicolaas van Ommeren. De werkzaamheden in de afgelopen maanden hebben een plan opgeleverd met 5 kunstgrasvelden, allen voorzien van een lichtinstallatie, waarvan 4 noord-zuid gelegen en een hoofdveld dat oost-west gesitueerd is. Onder het meest oostelijke veld, dat naast het hoofdveld ligt is een parkeergarage voorzien. Tussen de velden is voldoende ruimte om je te bewegen. Het nieuwe sportpark wordt volledig omsloten door water (dit in verband met de waterbeheersing in dit plangebied). Wat betreft de herallocatie van de velden, bouw nieuwe clubhuis (oppervlakte 2600 m2)en parkeergarage worden 4 fasen onderscheiden: 1. Veld 7 wordt verwijderd, veld 6 verschuift naar het zuiden, gebied nieuw clubhuis en parkeerbak wordt bouwrijp gemaakt (2014); 2. Aanleg nieuw clubhuis en parkeerbak (2015-2017); 3. Verwijdering bestaand veld 3 en aanleg nieuwe velden 3, 4 hoofdveld) en veld 5 (zomerstop 2017); 4. Opheffen bestaande velden 1 en 2, aanleg nieuwe velden 1 en 2, sloop bestaande clubgebouw, opheffen bestaande velden 4 en 5. Dit plan voorziet ook in een zo'n lang mogelijk gebruik van een zesde veld. In de algemene vergadering zal aan de hand van een maquette en tekeningen een en ander worden toegelicht. Hoewel een goede basis is gelegd dienen nog enkele majeure vragen beantwoord te worden met betrekking tot de capaciteit van de par keergelegenheid voor AFC, de definitieve oppervlakte van het sport park, de schaduwwerking en de fijnstof problematiek. Verder is het goed om de planningsrealiteit onder ogen te zien. Bovengenoemde planning van de verschillende fasen gaat uit van een ononderbroken ontwikkelingsgang, zonder tegenslagen en tijdrovende knelpunten. De praktijk leert dat dit soort processen vaak (veel) langer duurt dan gepland. Met de Gemeente zal goed moeten worden nagegaan welke risico's er in deze zijn en hoe hiennee kan worden omgegaan. Voor alles moet worden voorkomen dat de continuïteit van onze vereniging in gevaar komt. Wanneer in de komende tijd de nodige bestuurlijke, financiële en inhoudelijke (zie boven) horden zijn genomen kan een nieuwe over eenkomst worden ondertekend en kan de oude overeenkomst uit 2006 definitief in het archief. Hopelijk kan in het volgende verslag, juni 2014, hierover verhaald worden. 20. DE EVENEMENTEN AFC is een club rijk aan tradities. Er zijn dan ook jaarlijks weer een groot aantal evenementen, sommigen zijn eenmalig, maar vele kennen een lange historie. Er zijn evenementen voor de jeugd, voor de senioren, voor specifieke categorieën en evenementen voor de hele vereniging. Een groot aantal wordt hieronder kort beschreven. Begin september 2012 verscheen de 30' Persmap ditmaal onder regie van Erelid Kees Gehring met ondersteuning van Henny Kottmann en vele anderen. Ook dit jaar weer was er sprake van een fraai vormge geven, zeer boeiende en lezenswaardige editie. Op vrijdag 2 november 2012 kwamen liefst 108 Zilveren Ploegers bijeen voor de traditionele bijeenkomst van AFC-ers die 25 jaar of langer lid zijn. De organisatie van deze geweldige avond was zoals altijd weer in vertrouwde handen van Tafelvoorzitter Johan de Bie, bijgestaan door Hans Honsdrecht en Hans de Wijs. 7 Nieuwe Zilveren Ploegers werden geïnstalleerd, te weten: Johan Dol, Raymond Pekel, Jan Koomen, Rob Roosendaal, Philip Vischjager, Rokus Hoogendoorn jr. en Guus Ten- niglo. Zij brachten, met de nodige humor en enthousiasme, duidelijk over het voetlicht waarom zij onze club al zo lang trouw zijn. gag)--------------- Op vrijdag 21 december 2012 vond opnieuw een hoogtepunt plaats, namelijk het traditionele Kienen, en wel voor de 17e keer in successie georganiseerd door het Kien Dream Team bestaande uit Ronald Koster, Nicky en Lou Hekster, Roy van Dijk, Hans Hulst en Ron van Doesburg. Een evenement dat zijn weerga niet kent en ook deze keer zorgde voor een uitpuilende sociëteit, mede door de bloemrijke en humoristische wijze waarop dit steeds weer wordt gepresenteerd. Er waren meer dan 250 kieners afgekomen op dit spektakel in de hoop één of meer van de veelal spectaculaire prijzen in de wacht te slepen en het moet gezegd: ook nu weer verliep dit evenement in een fantastische sfeer en behoefde de ME niet in actie te komen. De Nieuwjaarsreceptie, gehouden op 7 januari 2013, mag uiteraard niet in dit overzicht ontbreken. Zo'n 200 leden en donateurs, al of niet vergezeld van partner waren in ons door Frans Ris en Joop Kenter gezel lig en smaakvol aangeklede clubhuis aanwezig om hun clubgenoten een voorspoedig en sportief Nieuwjaar toe te wensen. 17

Jaarverslagen | 2013 | | pagina 13