4 juli 2012 90= jaargang nr. 11 Het doel van AFC is ernaar te streven zoveel mogelijk jeugdspelers (ieder op zijn niveau) te ontwikkelen in een plezierige en veilige omgeving. Spelplezier staat hierin altijd voorop. Spelplezier en "opleiden tot de veteranen" zijn twee belangrijke rede nen om ook goed naar de team samenstelling te kijken. De ervaring leert dat spelers die in een evenwichtig team spelen vaak meer plezier hebben op het veld. Gedurende het seizoen hebben de coördinatoren en jeugdtrainers van AFC een groot aantal wedstrijden en trainingen bekeken. De trainers hebben de spelers geëvalueerd en op basis van deze gegevens hebben de coördinatoren een voorlopige indeling gemaakt. Bert Rijmers (sinds enkele weken niet meer werkzaam bij AFC) heeft dit seizoen alle selectieteams geëvalueerd samen met de huidige trainers (en in het geval van de keepers de keepertrainers) die het hele seizoen met de spelers hebben gewerkt. De nieuwe trainers die het komende seizoen met deze teams gaan werken hebben ook input gegeven. Vervolgens is hier een advies uitgekomen van de coördina tor over de in te delen selectiespelers. Dit advies is de basis van de nieuwe team samenstellingen voor de selectieteams Martin Verburg, Jorn Rakers en Guido den Dikken, de overige coör- ►dinatoren van de jeugd, hebben samen met de trainers die de spelers dit seizoen hebben getraind de overige teams in hun categorie geëva lueerd. De spelers die hen zijn opgevallen hebben inmiddels met hogere teams meegetraind om zo te kunnen beoordelen of ze de stap kunnen maken naar een hoger team. Ook hebben er oefenwedstrijden plaats gevonden om een aantal spelers nog een keer te kunnen bekij ken. Verder is er gesproken met de leiders van de teams. Op basis van al deze bevindingen zullen de coördinatoren tot een voorlopige inde ling komen voor hun categorie Op deze wijze worden in alle zorgvuldigheid AFC spelers geëvalu eerd en alleen waar noodzakelijk nieuwe spelers toegelaten. Uiteinde lijk zijn alle jeugdspelers hierbij het meeste gebaat. De Jeugdcommissie 9. DE KLASSIEKE VETERANEN De competitie waarin de Klassieken spelen is zoals bekend een wilde competitie waar de KNVB niets over te zeggen heeft. Dus een com petitie met eigen regels. Waar altijd door alle deelnemende vereni gingen over vergaderd wordt. Bijvoorbeeld over de 5-0 regel. Die k regel houdt in dat bij het afzeggen van een wedstrijd 5-0 verlies geldt totdat de wedstrijd alsnog gespeeld is. Wat blijkt nu dat als de niet doorgegane wedstrijden met een 5-0 uitslag uit de eindstand worden geschrapt? De Klassieken niet op de 4e maar op de 2e plaats geëin digd zijn. Zowaar een mooie prestatie, nee, een kampioensploeg hadden we niet. Kampioen HBS was gewoon veel te sterk. De samen stelling van de spelers is divers, het aantal spelers te gering, denk aan blessures of aan andere verplichtingen. Frank Keijzer zorgde ervoor dat wij met dank aan gastspelers altijd konden spelen. Nicolaas van Ommeren zorgde meer dan voortreffelijk voor de financiën. Maarten Oldenhof was als aanvoerder de drijvende kracht zowel op het veld als in de kleedkamer. Dat gekoppeld met het voetbalinzicht van onze coach Wim Husers, die vaak op onnavolgbare humor) wijze zijn team aanmoedigde en als de beste de uitslag na afloop wist te relati veren, zorgde ervoor dat wij op een prima seizoen kunnen terugkij ken. Dat Wim 'Veteraan van het Jaar' is geworden is niet alleen daaraan te danken maar ook omdat zijn rol als coach niet na het laats te fluitsignaal ophoudt. Een bindende kracht binnen het team! Onze topscorer dit jaar was Nils Adriaans en onze schaduwschutter Houci- ne Laroussiyen. De prijzen werden uitgereikt tijdens onze jaarlijkse buitenlandse trip. Dit keer niet naar Londen of Barcelona, maar naar Mirten im Pot van Willy Lippens. (Voor verslag elders in deze Scha kel) Een ander hoogtepunt afgelopen jaar was de wedstrijd tegen het reünie-elftal van 1989. Ook hiervan heeft op de website een uitge breid verslag gestaan. En dan komend seizoen. Mijn rol wordt over genomen. Na 29 jaar actief voor de Klassieke veteranen, waarvan de laatste zeven als voorzitter, geweest te zijn, is het tijd om afscheid te nemen, maar terug te komen als supporter. Het waren prachtige jaren, ik zou ze voor geen goud gemist willen hebben. Het is mooi geweest, heel mooi. André Wijnand 10. DE COMMISSIE MEDISCHE ZAKEN Bij aanvang van het seizoen 1999 nam Wim Crouwel het initiatief de Medische Commissie in het leven te roepen. Deze commissie beoogt toezicht te houden op de algemene hygiëne in en rondom de kleed kamers, het beoordelen en behandelen van blessures van onze voet ballende leden in het algemeen, en een preventieve gezondheidstaak bij onze jeugdleden in het bijzonder. Daarnaast bestond de behoefte aan een interne opleiding voor alle nieuw aangetrokken sportverzor- gers/sters voor A.F.C. Alweer 13 seizoenen stellen de commissieleden hun professionele kennis ter beschikking De Medische Commissie bestond dit seizoen uit de leden Lex Swaan arts, fysiotherapeut Wim Crouwel (voorzitter) en de Topsport verzorgers Michael Olivieira en Co Groszenipper. Ons eerste vlaggenschip werd vakkundig begeleid door clubarts Lex Swaan, de van Feyenoord jeugd nieuw aangetrokken Jan Loenen en sportverzorger Michael Olivieira. De zondag senioren 2 werd bege leid door sportverzorger Dennis Schröder en de zaterdag senioren 1 door fysiotherapeute Mariëlle Marelis. De A.F.C. Top-jeugd werd paramedisch begeleid door: Dennis Schröder de jun. Al, Cor Middel koop welke is overgekomen van R.O.D.A.'23 de jun. BI, Aukje Spoelstra alweer 7 jaar de jun. Cl en Floor Monas de jun. Dl. De reguliere kolom van de Medische Commissie in ons clubblad de Schakel, blijkt een moderne communicatie over en weer met ouders van onze jeugd en/of trainers, daar waar het ging om vragen m.b.t. de algemene gezondheid of preventie. Omdat begin dit seizoen de voor malig fysiotherapeut Frank Tilmans aangaf ook met het maandag avond inloopspreekuur te stoppen, heeft de Medische Commissie onze fysiotherapeute Mariëlle Marelis bereid gevonden dit initiatief, op maandagavond 18.00 -19.00 uur, te continueren in haar praktijk aan de A.J. ernststraat 167. Zoals te doen gebruikelijk is elk jaar het volledig medisch team te gast op een voor hen bijzondere plek. Werd dit vorig seizoen afgesloten op het Ajax medisch domein, de Toe komst, zo werd dit seizoen het jaar afgesloten met een rondleiding georganiseerd door 'oud" AFC lid Dennis Gebbink, op het sportpark van Only Friends in Amsterdam Noord. Als een club als A.F.C, door haar diverse commissies te vergelijken is met een "gezond" bedrijf, dan functioneerde ook de Medische Com missie daarin wederom als een geolied radertje. 11. PERS EN PUBLICITEIT De commissie bestaande uit Jan van Galen, Hans Elias en André Wijnand was verantwoordelijk voor de publicatie van het clubblad de Schakel, het programmablaadje AFC-Thuis, de AFC website, de ontvangst van de pers bij de thuiswedstrijden van het eerste en de Persmap 2011-2012. De redactie van de Schakel was in handen van André Wijnand en de productie werd verzorgd door Hans Elias. Naast de trouwe medewer kers was een nieuwe medewerker, Bobby Gehring, zeer succesvol met zijn rubriek. Echter een paar nieuwe rubrieken kwamen door diverse oorzaken niet van de grond. Het programmablaadje AFC- Thuis werd geproduceerd onder redactie van Hans Elias en André Wijnand. De laatste werd halverwege het seizoen vervangen door Michael van Os. De alom geprezen AFC- website werd door webmas- ter Hans Elias wederom op een meer dan voortreffelijke wijze bijge houden. Good old Pim Adriaansz neemt bij de thuiswedstrijden van het eerste nog steeds achter het bordje 'Pers' plaats aan het hoofd van de tafel, waar hij door Hans Elias werd bijgestaan om de journalisten te ontvangen. De Persmap 2011-2012 werd dankzij een geheel nieu we vonngeving fraaier dan ooit. De Persmap werd voor de laatste keer samengesteld en geredigeerd door Jan van Galen en André Wij nand. Dank gaat uit naar Valentijn Jorritsma van Palteam en naar de vele medewerkers binnen AFC.( zie colofon in de Persmap) En nog steeds is en blijft Hans Elias de spin in het web van de Cie P&P. Jan van Galen is gedurende het seizoen al afgetreden. Ook André Wijn and treedt nu af, eveneens als redacteur van de Schakel. 13

Jaarverslagen | 2012 | | pagina 7