Jaarverslag Amsterdamsche Football Club over het seizoen 2011 - 2012 4 juli 2012 90e jaargang nr. 11 Tegenkandidaten. Volgens artikel 11 par. 3b van het Huishoudelijk Reglement moeten kandidaten worden gesteld voor uiterlijk 12 juli 2012 met een getekende voordracht van tenminste 15 seniorleden. Machiel van der Woude, voorzitter, Ronald Koster, secretaris. 5 juni 2012. 1. INLEIDING Na het uitstekende debuut van ons lstó vorig seizoen in de Topklasse (4de plaats), waren de verwachtingen voor dit seizoen redelijk hoog gespannen. En hoewel AFC lang in de subtop bleef meedraaien, viel het team van Cor ten Bosch in de laatste maanden van dit seizoen, mede als gevolg van blessures en schorsingen, terug en eindigde ons vlaggenschip enigszins teleurstellend op een ÏO"10 plaats. Wel hand haafde ons lstt zich door dit alles vrij gemakkelijk in de Topklass en dat stemt dan weer tot gepaste tevredenheid. I Zondag 2 pakte geweldig uit en werd met grote voorsprong kampioen van de Reserve Hoofdklasse. In de hierop volgende strijd om het Reserve kampioenschap van Nederland werd gewonnen van WKE en HSC'21 maar werd AFC uiteindelijk uitgeschakeld door Ajax Zater dag 2. Alles bij elkaar kan zondermeer gesproken worden van een topprestatie. Ook de Al deed van zich spreken. Een prachtige 2de plaats met als beloning promotie naar de Landelijke 1SK divisie. Proficiat Ook bij de jeugd waren weer de nodige kampioenschappen te vieren: 7 in totaal waarvan 2 in het najaar en 5 in het voorjaar. In het hoofd stuk Resultaten seizoen 2011-2012 leest u hier meer over. Naast de vele, vaak goede resultaten gebeurde er natuurlijk veel meer binnen onze mooie club. Het Zuidas traject, inmiddels een feest der herkenning, leek ineens na een deal tussen Rijk, Provincie en Gemeente, in een stroomversnelling te geraken, met alle mogelijke gevolgen voor ons sportpark van dien. Maar de val van het kabinet Rutte gooide weer roet in het eten. Althans, de onzekerheid duurt hierdoor voorlopig weer even voort. Je zou er (bijna) aan gewend raken. Meer hierover leest u verder in dit jaarverslag in een bijdrage van onze voorzitter, k In dit jaarverslag wordt uiteraard ook aandacht besteed aan de Top- W amateurs, de senioren, de jeugd, de overige commissies, de evene menten en nog veel meer. Over al deze zaken berichten wij aan de hand van de volgende hoofdstukken 2 - De Algemene Vergadering 3 - Het bestuur en de interne organisatie 4 - Resultaten seizoen 2011 - 2012 5 - TOPamateurs 6 - Zondag senioren 7 - Zaterdag senioren 8 - De jonge AFC'ers 9 - De Klassieke Veteranen 10 - De commissie medische zaken 11 - Pers en Publiciteit 12 - Archiefcommissie 13 - De commissie Commerciële Zaken 14- De Scheidsrechterscommissie 15 - De overige commissies 16 - Supportersclub "the Reds" 17 - Stichting "Keep Smiling" 18 - Stichting Goed Genoeg en de V.S.G.G. 19 - AFC en de Zuidas 20 - De evenementen 21 - AFC's dochter ACC 22 - 4 mei herdenking 23 - In memoriam 24 - Resumé. 2. DE ALGEMENE VERGADERING De jaarlijkse Algemene Vergadering vond plaats op woensdag 6 juli 2011. Op deze vergadering, die traditiegetrouw plaatsvond in de achterzaal van ons clubhuis op Sportpark Goed Genoeg, tekenden 66 werkende leden de presentielijst. De notulen van deze vergadering werden verzorgd door de 2dc secretaris Ruud Mantel en werden gepu bliceerd in "De Schakel" nummer 1, seizoen 2011-2012, 90sle jaar gang van 18 augustus 2011 3. HET BESTUUR EN DE INTERNE ORGANISATIE Het bestuur was voor het seizoen 2011 - 2012 als volgt samengesteld: Voorzitter: Machiel van der Woude (22SK jaar in het bestuur) Vice-voorzitter: Ad Westerhof (14) Secretaris: Ronald Koster (11), Penningmeester: Benno Honsdrecht (3) 200 secretaris: Ruud Mantel (5) Voorzitter jeugdcommissie: Brian Speelman (4) Commissaris TOPamateurs: Bob Duis (5) Commissaris seniorenvoetbal: Lou Hekster (2) Het bestuur kwam 23 keer officieel in vergadering bijeen en daarnaast vond vrijwel dagelijks onderling overleg tussen de bestuursleden plaats. Het bestuur werd bij de uitvoering van het beleid op het sportpark dagelijks geassisteerd door de verenigingsmanager Henny Kottmann, de administrateurs Theo Janssen en Yvonne Steeman, die aan het eind van dit seizoen stopt met haar werkzaamheden (Yvonne zeer bedankt voor vele jaren geweldige ondersteuning en sportparkmanager Pim van de Meent, die eveneens aan het eind van dit seizoen zijn functie neerlegt (Pim, zeer bedankt voor het gedurende vele jaren vervullen van deze belangrijke functie die op zijn beurt weer ondersteund werd door zijn medewerkers. Frans Ris, bijgestaan door Joop Kenter, fungeerde ook dit seizoen tot veler tevredenheid als pachter van het clubhuis, en zal dat ook ko mend seizoen blijven doen. Marjan Janssen en haar echtgenoot Theo traden op als respectievelijk gastvrouw en gastheer voor tegenstan ders en scheidsrechters. Marcel Koster begeleidde ook dit seizoen het arbitrale trio en was tevens wisselfunctionaris bij de thuiswedstrijden van het eerste elftal, Hans Elias redigeerde De Schakel en was iedere dag actief als webmaster van de meest bezochte website van alle amateurvoetbalclubs van Nederland. Vanzelfsprekend mag niet on vermeld blijven dat meer dan 60 commissieleden in de vele commis sies (zie voor hun namen en activiteiten de hoofdstukken 5 t/m 15) en talloze trainers, elftalleiders en andere vrijwilligers iedere week tijd vrijmaken om de talloze wedstrijden en trainingen in goede banen te leiden. 4. RESULTATEN SEIZOEN 2011 - 2012 In het seizoen 2011- 2012 betraden bij AFC maar liefst 115 teams het veld, verdeeld over 28 seniorenteams, 22 juniorenteams, 41 pupillen- teams en 24 Champions League en World Cup teams. Kampioenen, bekerwinnaars en promovendus: In het seizoen 2011-2012 telde AFC 8 kampioenen Senioren: Zondag 2 kampioen van de Reserve Hoofdklasse. Junioren: Najaarscompetitie: B4, C7. Junioren: Voorjaarscompetitie: C8. Pupillen: Najaarscompetitie: geen. Pupillen: Voorjaarscompetitie: D4, E3, E16, F9. De KNVB beker werd gewonnen door de El (2-0 winst op AFC'34). De Al Zaterdag verloor de bekerfinale (2-0 verlies tegen Volendam). De Al Zaterdag werd 2de in de 2de divisie en promoveert naar de VK divisie. De felicitaties gaan uit naar alle spelers, trainers en begeleiders

Jaarverslagen | 2012 | | pagina 3