22 juni 2011 8915 jaargang nr. 11 Zaterdag 4 had dit jaar een nieuwe spokesman in de persoon van Jelle Folmer die het stokje van Joost Harmsen had overgenomen. Zij hebben een wisselend seizoen gedraaid met niet altijd voldoende mensen, maar uiteindelijk zijn zij als 6e toch nog net in het linkerrijtje geëindigd. Zaterdag 5, nog altijd onder leiding van Maarten Blokland, heeft sportief gezien toch een beetje een teleurstellend seizoen gedraaid en is 9e geworden. Komend seizoen ook hier nieuwe aanwas! En dan mag trompetgeschal klinken want zaterdag 6 is na het kampioenschap van vorig jaar als zat 8, wederom kampioen geworden. Glansrijk met slechts drie gelijke spelen en nul nederlagen mochten zij zich terecht wederom kampioen noemen. Hulde voor de mannen van Sebastian Brokmann c.s. en volgend seizoen mogen zij als zat 3 de trilogie proberen te behalen in de reserve 2e klasse. De mannen van Zaterdag 7, met Jack Huiman en David Westerhof aan het roer, hebben zich uiteindelijk weten te handhaven en zijn T van de 11 geworden na een mooie eindsprint. Volgend jaar weer in de reserve 3e klasse en hopelijk weer in een meer Amsterdamse poule. De teams van zat 8 tot en met zat 11 zijn allemaal in de reserve 4e klasse uitgekomen. Zaterdag 8 van Sebastian Licht c.s. is 9e geworden van de 12 en daar had eigenlijk wel iets meer ingezeten. Echter ook hier was het af en toe puzzelen met de bezetting. Daarom in het nieuwe seizoen ook hier een aantal nieuwe spelers. De penningmeester zal overall blij zijn Het Zaterdag 9 van Jean-Paul Lo-ten-Foe is uiteindelijk 6e geworden. En wellicht toch ietwat teleurstellend na hun net misgelopen titel van vorig seizoen. Desalniettemin weer een constant jaar gedraaid met als slotapotheose het winnen van de ""Be Friends-cup"". In een spannende finale werd het 2-1 tegenzaterdag 1! Zaterdag 10 van Victor de Vries c.s. heeft sportief niet veel klaargemaakt: 1 le stek, terwijl zij in het hoofd én in de kleine ruimte (zie het indoor zaalvoetbal toernooi bij Borchland) toch aardig kunnen ballen. Enfin, de lol was er niet minder om. Zaterdag 11 van Alain Leons c.s. was dit seizoen gepromoveerd naar de reserve 4e klasse na de titel van vorig jaar en is uiteindelijk als 4e geëindigd. Deze jonge honden hebben inmiddels als 2ejaars senioren hun draai aardig gevonden en zijn, zoals eigenlijk alle zaterdagteams, een echt AFC vriendenteam. Velen van ons zijn al op jonge leeftijd lid geworden om vervolgens opgeleid te worden voor de veteranen. De Veteranen 1 onder de bezielende leiding van bestuurslid seniorenvoetbal Lou Hekster hebben sportief gezien een veel leuker seizoen gedraaid dan het jaar daarvoor. You win some, you lose some, maar bovenal was er weer de lol in buiten het veld, alsmede in ons clubhuis bij Frans Ris, Joop Kenter staff. Alhoewel nog wel even gezegd moet worden dat het nog dikwijls puzzelen en schrapen van spelers was. Daarom zullen dan ook voor komend seizoen, het 25e seizoen in successie van zami quattro, zami cinque én VI, een flink aantal spelers uit voormalig zat 3 en zat 8, gaan toetreden tot dit illustere gezelschap met vele bestuurs- en diverse commissieleden; leden van verdienste, zilveren ploegers etc etc. Maar ja, ze worden er i niet jonger op en de praktijk leert nu eenmaal datje een brede selectie nodig hebt. Maar om met de woorden van coach Lou te spreken ""je bent zo sterk als je bank"". De Veteranen 2 van ""kootsj"" Robby Lobatto hadden er de voorkeur aangegeven om in de 30+ (i.p.v. 35+) competitie te willen gaan uitkomen. Helaas vielen na de KNVB-indelmg nog een 5-tal ploegen weg, waardoor V2 een anderhalve competitie moest gaan spelen. Uiteindelijk toch nog tot 18 wedstrijden met leuke tegenstanders van vooral buiten Amsterdam. ""Een verademing"", aldus de kootsj. De veteranen 3, met nog steeds ""Marko"" (Marcel Koster voor intimi) aan het roer, hebben sportief gezien hun beste seizoen sinds jaaaaaaaaaaaaaaaren gedraaid. En zijn als 5e van de 13 geëindigd in de 45+ competitie. En tja, succes trekt mensen aan, dus voor komend seizoen weer nieuwe aanwas. Tot zover het wel en wee van zat 1 tot en met veteranen 3. En het seizoen is voorbij gevlogen. Maar ja, alles valt of staat ook met een perfecte organisatie zoals daar zijn, in willekeurige volgorde: Marjan Janssen met haar wedstrijdtafel. Tegenstander én scheidsrechters werden wederom op meer dan AFC-waardige wijze ontvangen. En onder coördinatie van Frans Juch waren alle, ook de lagere teams weer voorzien van een scheidsrechter. Kom daar maar eens om bij een willekeurige andere amateurclub. Frans, Peter Brans, Adriaan Jeukens, Steve Ritfeld, Leo de Nobel, Erik Bos, Hans Dekkers, Appie Springer, Karel Kuijvenhoven, Wim Ringe en Rutger Koopmans. Hulde En dan natuurlijk het veelvuldig contact met Theo Janssen op het wedstrijdsecretariaat. Yvonne Steeman op de administratie, samen met verenigingsmanager Henny Kottman. Alles liep eigenlijk weer ouderwets prima. En dank ook weer aan onze sportparkmanager Pm van de Meent met zijn mannen. Het oude kunstgrasveld (veld 3) hebben we gelukkig zo min mogelijk hoeven in te delen. En voor het komend seizoen schijnt dit veld kwalitatief te worden opgepimpt. Ook hebben wij dit jaar de 17.00 uur wedstrijden weten te beperken. Op de een of andere manier paste het allemaal aardig in het schema alhoewel wij altijd afhankelijk zullen blijven van het grote aantal jeugdteams op de zaterdag. Kortom het is weer een mooi seizoen geweest en dank dan ook mijn beide commissieleden Roy van Dijk en Jack Huiman, alsmede bestuurslid i seniorenvoetbal Lou Hekster voor de prettige samenwerking. Aldus, Sebo Woldringh, secretaris AFC zat-cie. 8. DE JONGE AFCERS Het seizoen 2010-2011 is enige weken gelden afgesloten en de voorbereidingen op komend seizoen zijn alweer gestart. Tijd dus voor een korte terugblik op de afgelopen periode door Floor Wellens. De selectie teams van AFC spelen voor een amateur vereniging op een behoorlijk hoog niveau. De BI, Cl en Dl kwamen uit in de eerste divisie. De D2 kwam dit seizoen voor het eerst uit in de tweede divisie, na vorig seizoen promotie te hebben afgedwongen in de derde divisie. De B2 heeft zich via de nacompetitie kunnen handhaven in de tweede divisie en de Al en A2 hebben zelfs promotiewedstrijden gespeeld. Helaas strandden beide teams in de finale wedstrijd en komen zij ook komend seizoen uit in de tweede en dede divisie. Een aantal teams heeft de KNVB bekerfinale gewonnen en de Dl werd dit seizoen winnaar van de Supercup. Ook de andere jeugdteams hebben zich goed gemanifesteerd, wij hebben weer een groot aantal kampioenen kunnen feliciteren, en de teams die geen kampioen geworden zijn hebben vrijwel allemaal een waardevol seizoen achter de rug. Onze dank gaat uit naar de leiders, die zich weer met veel enthousiasme hebben ingezet voor hun teams. Dit geldt uiteraard ook voor onze allerjongste jeugd: de World Cup en Champions League, waar iedere week een groot aantal ouders actief zijn bij de interne competitie. En als wij het dan toch over vrijwilligers hebben: dit seizoen heeft een groot aantal scheidsrechters uit de eigen jeugd de leiding gehad over wedstrijden van de D- E en F pupillen. De overige jeugdwedstrijden werden geleid door enthousiaste ouders die ook allen de scheidsrechters cursus met succes hebben volbracht. Wij hopen komend seizoen weer een aantal nieuwe enthousiaste jeugdleden en ouders de gelegenheid te bieden een cursus te volgen, zodat er niet continue een beroep op de huidige scheidsrechters gedaan hoeft te worden. 10

Jaarverslagen | 2011 | | pagina 6