22 juni 2011 8915 jaargang nr. 11 Kampioenen, bekerwinnaars en promovendus: In het seizoen 2010-2011 telde AFC maar liefst 21 kampioenen Senioren: Zaterdag 6, Zondag 3 promoveert naar de Reserve ls,e klasse. Junioren: Najaarscompetitie: B2 zondag, C2 zondag, C3 zondag en C4 zondag. Junioren: Voorjaarscompetitie: C5. Pupillen: Najaarscompetitie: D3, D4, E2 en E Top. Pupillen: Voorjaarscompetitie: D9, E2, E3, E5, E10, E15, F2, F4, F5, F8 en Fl 1. De KNVB beker werd gewonnen door: Zondag 3, Al, B2 zondag, C3 en Dl. Zondag 3 boekte nog meer succes. Het team van Martin Verburg en Cocky van Duivenbode promoveerde na een bloedstollende finale tegen ZSGO/WMS 2 naar de Reserve 1ste klasse. Chapeau 5. TOPAMATEURS AFC 1 en 2 vallen onder de verantwoordelijkheid van de Elftalcommissie A TOPamateurs, bestaande uit Bob Duis, Jack van Gelder en, dit jaar voor het eerst, Milko Vinke. Bob Duis en David Westerhof, teamleider van het 2de, berichten ons als volgt: Zondag 1 Het seizoen 2010-2011, het eerste seizoen in de nieuwe KNVB Topklasse, begon met vallen en opstaan door een groot aantal schorsingen en blessures. Als gevolg van de wedstrijden in de nacompetitie om het Kampioenschap van Nederland seizoen 2009-2010 was de pakkans hoger voor onze spelers m.b.t. het oplopen van gele kaarten en daarnaast begon het seizoen voor een aantal spelers met serieuze blessures, waarbij Gijs Roodbeen de grootste pechvogel was. |De eerste wedstrijd in de Topklasse moest kampioenenmaker Cor ten Bosch direct puzzelen en speelden wij tegen Haaglandia met een beetje fantasie opstelling. Een keurig gelijkspel was een prima resultaat en midweeks stond direct de wedstrijd voor de KNVB beker tegen Kozakken k Boys op het programma. Een fikse kater liepen wij daar op door een kansloze nederlaag en dat viel ons koud op ons dak. De zondag hierop volgend werd thuis tegen Dijkse Boys de eerste overwinning geboekt maar de volgende midweekse wedstrijd werd opnieuw een teleurstelling. Uit bij Quick '20 in Oldenzaal waren de mannen van ons vlaggenschip na een bustocht van 160 km niet in goede doen en werd wederom verloren. Op 5 september kwam echter de revanche tegen Hilversum (thuis) en won de ploeg met ruime cijfers. Toen werd al snel duidelijk dat AFC dit seizoen een goede ploeg had en minimaal Topklasse waardig moest kunnen zijn. Enkele ploegen waren nog een maatje te groot (bijv. Argon en FC Oss) maar mooie overwinningen werden behaald tegen Achilles '29, FC Lienden en Gemert. AFC kwam prima voor de dag in de nieuwe Topklasse en onze spelers kwamen steeds beter in vorm. Ronnie "Kanonnie" van Es kwam er in de wedstrijd tegen FC Lienden voor het eerst bij en dat bleek een goede "boost" voor het zelfvertrouwen. Een mooie 1-4 overwinning voor de Reds werd dan ook in Lienden behaald. Tijdens de winterstop werd Portugal voor het eerst aangedaan. Jack van Gelder legde het contact met Ron Jans en een aantrekkelijke wedstrijd tegen Eredivisieclub Heerenveen was het resultaat. AFC 1 kwam sterk terug uit de winterstage en won achtereenvolgens van Haaglandia en Quick'20. Er werden al grapjes gemaakt dat de bad jassen opnieuw besteld konden worden. De volgende wedstrijden waren echter minder. De Baronie stond stijf onderaan en onze jongens dachten dat klusje wel even te kunnen klaren, maar het weer gooide roet in het eten. Met een keiharde storm viel er eigenlijk niet te voetballen en de Baronnen hadden minder pech dan AFC. Die 1-2 nederlaag luidde een slechte fase in waarbij AFC slechts 2 punten uit 6 wedstrijden haalde, maar de wederopstanding kwam op tijd. .Thuis tegen FC Lienden werd (opnieuw) heel goed gevoetbald en vervolgens werd nagenoeg alles gewonnen. Alleen FC Oss had vlak voor tijd )veel geluk in de wedstrijd op Sportpark Goed Genoeg, terwijl AFC werkelijk de gehele wedstrijd duidelijk beter speelde tegen de latere kampioen. De coach van FC Oss gaf na afloop ook eerlijk toe dat hij vond dat zijn ploeg de overwinning niet verdiend had. En zo eindigt AFC haar eerste jaar in de KNVB Topklasse op een mooie vierde plaats. Iedereen heeft genoten van een enerverend seizoen met meer ups dan downs. Laurens Samsom werd benoemd tot speler van het jaar. Een geweldige prestatie van een jongen uit onze eigen jeugdopleiding en Sjoerd Jens werd Algeheel Topscorer van de KNVB Topklasse. Een Topjaar voor AFC in de Topklasse en trots overheerst. Namens de commissie Topamateurs, Bob Duis. Zondag 2 Na een geweldig seizoen 2009-2010 onder leiding van Wessel Colijn en Joey van Leijenhorst, werd het afgelopen seizoen gestart met hoge verwachtingen. Enkele spelers vertrokken naar andere verenigen en de nodige versterkingen vanuit de Al kwamen erbij. Door de wens om met voldoende mensen en voldoende kwaliteit te starten in de nieuw gevormde Topklasse was de selectie van het eerste elftal ruim bemeten. Dit zorgde uiteraard voor veel concurrentie binnen de selectie van het eerste maar had tegelijkertijd ook gevolgen voor het tweede elftal. De eerste maanden van de competitie werden er regelmatig 5 spelers per wedstrijd doorgeschoven naar het tweede elftal. Voor ons tweede elftal waren de gevolgen van deze formatie wisselingen in de eerste maanden van de competitie goed zichtbaar omdat van vaste patronen nauwelijks sprake was.

Jaarverslagen | 2011 | | pagina 3