JAARVERSLAG Amsterdamsche Football Club over het seizoen 2010-2011 22 juni 2011 89*= jaargang nr. 11 1. INLEIDING Na het geweldige kampioensjaar 2009 - 2010, waarin zowel Zondag 1, Zondag 2 als Zaterdag 1 de kampioensvlag konden hijsen, was het de vraag wat dit nieuwe seizoen zou brengen. Het is immers niet ongewoon dat na zo'n succesvol seizoen een stevige terugval volgt. Gelukkig bleef een der gelijk scenario uit. Ons lae zondagelftal presteerde met een 4de plaats in de nieuwe Topklasse boven verwachting. Gewoon een uitstekend resultaat voor Cor ten Bosch en zijn mannen. Zondag 2 had het soms moeilijk, moest vaak spelers door diverse omstandigheden missen, maar werd toch keurig 5* en Zaterdag 1, vorig seizoen gepromoveerd naar de 2de klasse, handhaafde zich moeiteloos in de subtop, een niet geringe prestatie. Verheugend is zeker ook het grote aantal kampioenen bij de jeugd. In totaal waren 20 jeugdteams het sterkste in hun poule, 7 in het najaar (bij de pupillen speelt men een najaars- en een voorjaarscompetitie) en liefst 13 in de voorjaarscompetitie. Onder Resultaten seizoen 2010-2011 worden al deze kampioenen in dit Jaarverslag apart vermeld. Er werden uiteraard nog veel meer uitstekende prestaties geleverd, zo miste de Al op een haar na promotie naar de eerste divisie en werd de E4 in een zware poule zeer knap 2de, vlak na het ongeslagen AJAX. Naast deze vele goede resultaten gebeurde er uiteraard nog veel meer binnen onze 116 jaar oude, maar als nooit tevoren jeugdig ogende, vereniging. Ook nu weer, het begint eentonig te worden, sudderde het zuidas-traject en daarmee de mogelijke toekomstige gevolgen hiervan voor ons sportpark, voort zonder dat er veel duidelijkheid ontstaat. Het enige prettige daaraan is dat AFC voorlopig kan blijven zitten waar het zit De trip van ons l5* naar Portugal, komende en gaande spelers en de vele evenementen, onder meer bij onze bruisende jeugdafdeling. Hierover en over een groot aantal andere zaken leest u in dit jaarverslag aan de hand van de volgende hoofdstukken: 2 - De Algemene Vergadering i.3 - Het bestuur en de interne organisatie 4 - Resultaten seizoen 2010-2011 5 - TOPamateurs 6 - Zondag senioren 7 - Zaterdag senioren 8 - De jonge AFC'ers 9 - De Klassieke Veteranen 10- De commissie medische zaken 11 - Pers en Publiciteit 12 - Archiefcommissie 13 - De commissie Commerciële Zaken 14 - De Scheidsrechterscommissie 15 - De overige commissies 16- Supportersclub "the Reds" 17 - Stichting "Keep Smiling" 18 - Stichting Goed Genoeg en de V.S.G.G. 19 - AFC en de Zuidas 20 - De evenementen 21 - AFC's dochter ACC 22-4 mei herdenking 23 - In memoriam 24 - Resumé. 2. DE ALGEMENE VERGADERING De jaarlijkse Algemene Vergadering vond plaats op donderdag 1 juli 2010. Op deze vergadering, die traditiegetrouw plaatsvond in de achter zaal van ons clubhuis op Sportpark Goed Genoeg, tekenden 60 werkende leden de presentielijst. De notulen van deze vergadering werden verzorgd door de 2de secretaris Ruud Mantel en werden gepubliceerd in "De Schakel" nummer 1, seizoen 2010-2011, 89ste jaargang van 18 augustus 2010. 3. HET BESTUUR EN DE INTERNE ORGANISATIE Het bestuur was voor het seizoen 2010 - 2011 als volgt samengesteld: F^'oorzitter: Machiel van der Woude (21ae jaar in het bestuur) Vice-voorzitter: Ad Westerhof (13) Secretaris: Ronald Koster (10), Penningmeester: Benno Honsdrecht (2) 2de secretaris: Ruud Mantel (4) Voorzitter jeugdcommissie: Brian Speelman (3) Commissaris TOPamateurs: Bob Duis (4) Commissaris seniorenvoetbal: Lou Hekster (1) Het bestuur kwam 22 keer officieel in vergadering bijeen en daarnaast vond vrijwel dagelijks onderling overleg tussen de bestuursleden plaats. Het bestuur werd bij de uitvoering van het beleid op het sportpark dagelijks geassisteerd door de verenigingsmanager Henny Kottmann, de administrateurs Theo Janssen en Yvonne Steeman en sportparkmanager Pim van de Meent, die op zijn beurt weer ondersteund werd door zijn medewerkers. Frans Ris, bijgestaan door Joop Kenter, fungeerde ook dit seizoen tot veler tevredenheid als pachter van het clubhuis, en zal dat ook komend seizoen blijven doen. Marjan Janssen en haar echtgenoot Theo traden op als respectievelijk gastvrouw en gastheer voor tegenstanders en scheidsrechters. Marcel Koster begeleidde ook dit seizoen het arbitrale trio en was tevens wisselfunctionaris bij de thuiswedstrijden van het eerste elftal, Hans Elias redigeerde De Schakel en was iedere dag actief als webmaster van de meest bezochte website van alle amateurvoetbal- clubs van Nederland. Chris Schröder produceerde voor het 47ste jaar in successie de standen en andere statistische wetenswaardigheden van alle AFC-teams. Vanzelfsprekend mag niet onvermeld blijven dat meer dan 60 commissieleden in de vele commissies (zie voor hun namen en activiteiten de hoofdstukken 5 t/m 15) en talloze trainers, elftalleiders en andere vrijwilligers iedere week tijd vrijmaken om de talloze wedstrijden en trainingen in goede banen te leiden. 4. RESULTATEN SEIZOEN 2010 - 2011 In het seizoen 2010 - 2011 betraden bij AFC maar liefst 111 teams het veld, verdeeld over 26 seniorenteams, 21 juniorenteams, 40 pupillen- teams en 24 Champions Leaque en World Cup teams. 4

Jaarverslagen | 2011 | | pagina 2