21 juni 2010 88e jaargang nr. 11 19. DE EVENEMENTEN Jaarlijks kent onze club weer een groot aantal evenementen, waarvan vele een lange historie kennen. Zo zijn er evenementen voor de jeugd, voor de senioren, voor specifieke categorieën en evenementen voor de hele vereniging. Een groot aantal wordt hieronder kort beschreven. Op zondag 13 september 2009 werden de eerste exemplaren van de 2Tle jaarlijkse Persmap uitgereikt aan 2 prominenten in het Nederlandse dames voetbal, Daphne Koster en Marleen Molenaar, respectievelijk aanvoerster en manager van het nationale damesvoetbal bij het Europese kampioen schap in Finland. De uitreiking ging vooraf aan de eerste thuiswedstrijd van ons eerste tegen Elinkwijk. Jan van Galen, André Wijnand en Jan Otsen kregen door onze voorzitter terecht veel lof toegezwaaid want ook deze Persmap was weer een geweldig boekwerk met interessante verhalen, prach tige foto's en veel statistische gegevens, deze laatste uiteraard afkomstig van Chris Schröder. Op 6 november 2009 kwamen meer dan 100 Zilveren Ploegers bijeen voor de traditionele bijeenkomst van AFC-ers die 25 jaar of langer lid zijn. De organisatie van deze geweldige avond was weer in vertrouwde handen van Tafelvoorzitter Johan de Bie, bijgestaan door Hans Honsdrecht en Hans de Wijs. 5 nieuwe Zilveren Ploegers werden geïnstalleerd, te weten: Theo van Seggelen, Rob Ruis, Ruud Mantel, Charles Thomas en Henk Steinvoorte. Zij slaagden er met verve in aan de aanwezigen uit te leggen waarom AFC zo'n fantastische club is. Deze avond liet eens te meer zien dat AFC niet alleen een voetbalvereniging is maar ook een sociale gemeenschap waar het uitermate gezellig toeven is. Op 26 november 2009 organiseerde The Reds een thema-avond met als onderwerp: "zijn elektronische hulpmiddelen voor de scheidsrechter een bittere noodzaak Deze bijzonder geslaagde avond begon met een introductie van Reds-voorzitter Lou Hekster die Tom Egbers aankondigde als presentator. Onder diens kundige leiding werd met een panel bestaande uit niemand minder dan Mario van den Ende, Ton Ojers en Bep Thomas 2 uur lang uitvoerig gediscussieerd over de voors en tegens. Memorabel beeldmateriaal ondersteunde deze discussie. Op 18 december 2009 opnieuw een hoogtepunt, namelijk het traditionele Kienen, en wel voor de 13de keer in successie georganiseerd door het Kien Dream Team bestaande uit Ronald Koster, Nicky en Lou Hekster, Roy van Dijk, Hans Hulst en Ron van Doesburg. Een fantastisch evenement dat jaarlijks nog aan populariteit wint, mede door de humorvolle wijze waarop dit steeds weer wordt gepresenteerd. Ditmaal was zelfs de achterzaal te klein om alle, op de prachtige prijzen beluste, AFC-ers van een plaats te voorzien. Als deze ontwikkeling zich doorzet zal hiervoor in de toekomst naar de Arena moeten worden uitgeweken. De Nieuwjaarsreceptie, gehouden op 3 januari 2010, mag uiteraard niet in dit overzicht ontbreken. Meer dan 200 leden en donateurs, al of niet vergezeld van partner waren in ons door Frans Ris en Joop Kenter smaakvol aangeklede clubhuis aanwezig om hun clubvrienden een gelukkig en sportief Nieuwjaar toe te wensen. Vice-voorzitter Ad Westerhof sprak, bij afwezigheid van Machiel van der Woude, de aanwezigen op gloedvolle wijze toe. Hij blikte terug op 2009, besprak het wel en wee van ons AFC, blikte vooruit in de toekomst en wenste een ieder namens het bestuur een gezond, sportief en mooi 2010 toe. Een van de hoogtepunten voor ons eerste was ieder jaar weer de trip naar de Canarische Eilanden die, ter voorbereiding op de 2 c seizoenshelft, 20 jaar lang werd georganiseerd. Ditmaal werd gekozen voor een andere bestemming en wel Barcelona. Oud-speler Rutger Hoorn en commissaris TOPamateurs Bob Duis hadden een aantrekkelijk programma opgesteld waarin pittige trainingsarbeid en plezierige ontspanning elkaar in hoog tempo afwisselden. Gezien de geweldige prestaties in de 2de helft van dit seizoen mag deze trip een succes worden genoemd. Op 18 januari 2010 vierde AFC haar 115de verjaardag met het traditionele Jaardiner net als in de 2 voorafgaande jaren in de prachtige zaal van het American Hotel aan het Leidse Plein. Nadat (toenmalig) burgemeester Job Cohen onze club in verband met het 115-jarig jubileum met een kort bezoek had verblijd, genoten de circa 170 aanwezigen met volle teugen van deze avond. Onder leiding van de weer uitstekend op dreef zijnde tafel- praeses Nicky Hekster werd er voortreffelijk gegeten en gespeecht en ontving André Wijnand voor zijn jarenlange activiteiten op diverse fronten de mr. Henne Boskamp Nobelprijs en werd door de aanwezigen voorgesteld Sebo Woldringh voor zijn vele jarenlange verdiensten voor onze club te benoemen tot Lid van Verdienste. Een langdurig applaus viel hen ten deel. Voortreffelijke speeches waren er verder van onze voorzitter Machiel van der Woude en de nieuwe captain van ons eerste, Benjamin Pinto. De avond werd traditioneel afgesloten met het uit volle borst meezingen van ons clublied: "Ik heb u lief mijn AFC'. Uiteraard vond op dezelfde avond ook het Dames-jaardiner plaats, ook ditmaal in het Hiltonhotel. Voor de laatste keer onder de bezielende leiding van Silvia Gehring, Agnes Reddering en Ingrid Husers kwamen circa 150 dames samen die kunnen terugzien op een zeer geslaagde avond. Silvia, Agnes en Ingrid dragen het stokje nu over aan een nieuw team. Silvia en Agnes hebben lange tijd de regie ge voerd over het Dames-jaardiner, de laatste jaren samen met Ingrid. Voor deze inspanning zijn wij deze dames zeer dankbaar. Een bijzonder evenement is uiteraard ook de Ridderlunch, gehouden op 6 april 2010 en bestemd voor AFC-ers die 50 jaar of meer lid zijn. Dit zijn er inmiddels 69 in totaal en een groot deel hiervan was ook aanwezig. 2 nieuwe ridders werden geïnstalleerd, te weten: Ernst Seunke en Ron Susan, die beide het begeerde naamschildje kregen overhandigd. Zowel Ernst als Ron hielden een speech waarin leuke herinneringen werden opgehaald. Onder leiding van tafelpraeses Max de Bruin genoten allen daarna van een zeer gezellige en smakelijke lunch. Reeds sinds 1962 komt een illuster gezelschap AFC-ers, allen onder het sterrenbeeld stier, bijeen voor het Sticrenbal, een sportief en culinair samenzijn. Het traditionele sportieve gevecht om de Edelfok-bokaal, door velen gewild, door anderen gevreesd, werd dit jaar gehouden op 23 april. Onder leiding van "Opperstier" Rein Minor en inner der penningen Wouter Amesz werden dit jaar de krachten gemeten op één van de tennisbanen van Sportpark Buitenveldert. Oud-eerste elftalspeler Joey Essionye toonde zich de sterkste en mocht het "prachtige" beeld mee naar huis nemen. Op 22 mei vond op ons zonovergoten sportpark het traditionele toernooi om de ABC The Reds-cup voor zaterdag- en zondagsenioren plaats. Liefst 18 teams deden mee aan dit zeer geslaagde toernooi dat gewonnen werd door Zaterdag 1dat in de finale Zondag 3 met penalty's net voor bleef. Ook de jeugd kwam dit seizoen wat evenementen betreft weer goed aan haar trekken. Naast de herfst 2-daagse, het Pepernotentoernooi en het kerstdiner voor C-junioren (met als mistery guest Ajacied Jan Vertonghen) waren de AFC Superstars op 16 januari 2010 op Borchland, waaraan ruim 325 jonge AFC-ers meededen en op 5 juni 2010 de MINI-WK, waaraan bijna 400 jeugdspelers meededen en dat werd gewonnen door Japan, de absolute hoogtepunten. 13

Jaarverslagen | 2010 | | pagina 11