18 juni 2009 87e jaargang nr. 11 De M.C. bestond dit seizoen uit de leden Lex Swaan arts, de fysiotherapeuten Wim Crouwel (voorzitter) en Frank Tilmans en Top- sportverzorger Co Grosze Nipper. Deze laatste heeft na 30 jaar begeleiding van de A-selectie feestelijk afscheid genomen. Co Grosze Nipper blijft wel behouden voor de M.C. en de commissie heeft het Bestuur geïnformeerd omtrent zijn vervanger. Ons Eerste vlaggenschip werd vakkundig begeleid door clubarts Lex Swaan en werd hierin bijgestaan door fysiotherapeut Frank Tilmans en sportverzorger Co Grosze Nipper. Het 2e zondag senioren elftal werd begeleid door fysiotherapeut Sebastian Even en het 1° zaterdag senioren elftal door fysiotherapeute Marielle Marelis. De A.F.C. Top-jeugd werd dit seizoen paramedisch begeleid door sportverzorgers Michael Olivieira (jun. Al), Dennis Schröder (jun. BI), Aukje Spoelstra (jun. Cl) en fysiotherapeut Dennis van der Welle (jun. Dl). De reguliere M.C. kolom in de Schakel heeft geleid tot een moderne interactie met ouders van onze jeugd en/of trainers, daar waar het ging om vragen m.b.t. algemene gezondheid. Ook werd op advies van de M.C. een tweede A.E.D. (Hartdefibrillator) t.b.v. de horeca aangeschaft en werden betreffende functionarissen hierin geschoold. Als een club als A.F.C, door haar diverse commissies te vergelijken is met een "gezond" bedrijf dan functioneerde de Medische Commissie daarin wederom als een geolied radertje 12. P&P. Jan van Galen was het afgelopen seizoen voorzitter van de commissie Pers en Publiciteit. Hier volgt zijn verslag. Allereerst de persmap. De 26° editie was qua fotografie en vormgeving de beste tot nu toe, vonden velen. Geheel in stijl van de vorige edities werd het wederom een informatief blad, samengesteld door André Wijnand en ondergetekende, maar de foto's van Jan Otsen vormden de kers op de taart. Ook aan de lay-out werd door onze huisdrukker Palteam veel werk besteed. Tal van prominente AFC-ers leverden bijdragen over allerlei actuele facetten binnen de club. De Persmap werd gepresenteerd bij de eerste thuiswedstrijd van het eerste. Webmaster Hans Elias was weer buitengewoon actief. De door hem bestierde website wordt alom geroemd, zeker ook door de concurrerende clubs en de sportpers. De AFC website wordt ongekend goed bezocht- van 1 juni 2008 t/m 31 mei 2009 door 793.161 bezoekers. Aantal paginaweergaves: 3.874.249 in die periode. De homepage - logisch- was het populairst, gevolgd door "kranten en websites"- waarvoor wij de nooit aflatende Hans van der Vlist hartelijk danken. Maar "AFC jeugd" kreeg eveneens veel aandacht. Bezoekers kwamen er uit 124 verschillende landen. Ton Post maakte weer mooie foto's bij de verslagen van Zondag 1. De Schakel verscheen "slechts" 11 maal, minder dan voorheen, maar daar stonden 9 Nieuwsbrieven tegenover. De wedstrijdverslagen van het eerste werden passievol, kritisch en goed geschreven door Bob Duis. Johan de Bie's sappige rubriek 'Bie'- zonderheden is een ware nieuwsbron van binnenuit en wordt nog altijd gretig verslonden. Pim Adriaansz legde zijn column "Mixed Pickels" weer op erudiete wijze in. Nog even over de Nieuwsbrief; zo'n 300 leden hebben zich nog altijd niet opgegeven voor ontvangst per mail. Wel doen zouden wij zeggen, want de Nieuwsbrief is altijd actueel. "Good old" Pim Adriaansz ontving met Jan van Galen iedere thuiswedstrijd de pers. AFC Thuis werd dit jaar op leuke en adequate wijze ge maakt door Hans Elias en André Wijnand. 13. ARCHIEFCOMMISSIE Een bijdrage van Pim Adriaansz, voorzitter van deze commissie: In het afgelopen verenigingsjaar ging de archiefcommissie, als gebruikelijk tijdens het seizoen, elke eerste maandag van de maand in conclaaf en bovendien menigmaal tussendoor bij zich extra aandienende werkzaamheden. Het was inmiddels het 16-de seizoen sinds de instelling als permanente AFC-commissie. De toegankelijkheid van het archief wordt jaarlijks voor (zowel interne als externe) raadpleging vereenvoudigd door voortschrijdende digitalisering. De commissie ontving driemaal extern bezoek. Collega-archivarissen van HBS (Terus Kuchlin) en Unitas (Marcel ter Wal) kwamen ervaringen uitwisselen. Het derde bezoek was dat van onderzoeker Jef Borkent in verband met zijn op een Zandvoortse stoeprand aangetroffen collectie documenten betreffende onze eerste erevoorzitter Gerard (Schaf) Scheepens en diens kinderen. Dat leidde over en weer tot informatie van veel wederzijds onbekende feiten. En zeer recent slaagde de commissie erin de oudste in ons bezit zijnde "photo" (1899: AFC uit vriendschappelijk tegen Alcmaria Victrix) te kunnen voorzien van de namen der geportretteerden door de link met een opgedoken schrift, dat op zijn beurt aan gemerkt mag worden als een voorloper van de originele Mixed Pickles boeken. De archiefcommissie bestond uit Pim Adriaansz (voorzitter). Rik de Boer en Hans de Wijs. De twee laatst genoemden stellen zich herkiesbaar; de eerst genoemde niet meer. Halverwege het seizoen gaf hij dat intern al te kennen zodat het aangezochte nieuwe commissielid, Wim Ringe, zich tijdig kon inwerken en zich nu formeel kandidaat stelt. De commissie stelt voor Rik de Boer te benoemen lot de nieuwe voorzitter. 14. DE COMMISSIE COMMERCIËLE ZAKEN Een bijdrage van commissievoorzitter en AFC's vice-voorzitter Ad Westerhof. Ook het afgelopen seizoen was het een hectisch jaar voor de commerciële commissie. Enerzijds omdat met de grote groep AFC-Vriendelijken de broodnodige contacten onderhouden werden en anderzijds omdat als gevolg van de kredietcrisis alertheid geboden is. Met de toetreding van de nieuwe kledingsponsor Nike werd invulling gegeven aan de wens om AFC voor langere tijd te binden aan een voor aanstaand, eerste klas merk. Het was even wennen, die nieuwe /oude vertrouwde kleur, maar de invulling door Nike met alle outfits geeft veel vertrouwen voor de toekomst. De selectie werd - voor buiten het veld- geheel aangekleed door Oger en Tommy Hilfiger. Kijk, daar zijn we trots op. Drie absolute wereldmerken die zich aan ons AFC binden, dat is uniek! Tommy Hilfiger tekende overigens opnieuw ook voor de dakreclame op ons clubhuis. Dank daarvoor aan Fred Gehring. Het seizoen begon wat ons betreft met een schitterende ontvangst (borrel en diner) waar alle AFC-Vriendelijken, het bestuur en enkele gasten in het ING House de gelegenheid kregen om met elkaar te praten over wat ons zoal bezig houdt. Op deze unieke locatie met vorstelijk uitzicht op de Zuidas en de ring genoten de aanwezigen van een zeer goed verzorgde avond. De commerciële commissie bestond het seizoen 2008-2009 uit Tim Timmerman, Dennis de Wit, Meindert Huisman en Ad Westerhof die het voorzitterschap bekleedde. Hans Brouwer tekende ook dit jaar voor zijn adviseurschap. 11

Jaarverslagen | 2009 | | pagina 8