18 juni 2009 87c jaargang nr. 11 Zondag 10 onder leiding van Ruben Salomon speelt al jarenlang samen als vriendenteam. Mede door de vaak matige opkomst van de spelers bij de wedstrijden is het team het afgelopen seizoen op de zesde plaats in de reserve 7e klasse geëindigd. Ruben is nog druk bezig met het zoeken naar versterkingen zodat ze volgend seizoen met een bredere selectie kunnen starten. Zondag 11 onder leiding van Leen Meijaard speelt al jarenlang als vriendenteam met elkaar. Na jarenlang meegedaan te hebben in de strijd om het kampioenschap is, mede door het vertrek van hun veelscorende spits, het team op de achtste plaats geëindigd in de reserve T klasse. Vol gend seizoen wil het team vanzelfsprekend weer bovenin meedraaien. Activiteiten Door de slechte weersomstandigheden begin dit jaar is het 'Gelukkig Nieuwjaar' toernooi op de kunstgrasvelden helaas niet doorgegaan. Samen met de elftalcommissie C en Ronald Koster hebben we op 24 mei, ter afsluiting van het seizoen, de ABC/The Reds Super Cup 2009 georgani seerd. Mede door het prachtige weer, de grote opkomst van zaterdag- en zondagteams en de inzet van onze vrijwilligers is het een zeer geslaagd toernooi geworden. Vrijwilligers De B-commissie is zuinig op haar vrijwilligers en koestert deze AFC-leden binnen de club. Wij bedanken iedereen voor hun inzet, want dankzij hun inspanningen is het weer een zeer geslaagd seizoen geworden. Wij wensen iedereen een fijne zomervakantie en tot 6 september bij de start van het nieuwe seizoen. 8. ZATERDAG SENIOREN Een bijdrage van Sebo Woldringh, secretaris van de elftalcommissie C (alweer voor het 20° seizoen). Met twaalf seniorenteams op de zaterdag plus nog de Klassieke Veteranen is het weer een mooi, druk en sportief seizoen geweest. Hoe is het de elftallen vergaan? Het vlaggenschip, de zaterdag 1, stond dit seizoen voor het tweede achtereenvolgende jaar onder de technische leiding van Jeroen Brussee, samen met leider Brian Koster. Eigenlijk al een aantal jaren wordt voorzichtig gemikt op promotie naar de 2C klasse zonder "echt te moeten". Een direct kampioenschap is misschien wat veel gevraagd, maar niet onmogelijk. Edoch, middels een van de drie periodetitels zou het mis schien toch een keer moeten kunnen lukken. Een aantal spelers waren overgekomen van de zondag of zijn vanuit de A-junioren doorgestoten. Daarmee zou de zaterdag 1 natuurlijk prima als een springplank kunnen fungeren voor spelers die na een of twee jaartjes rijpen de overstap naar de zondag kunnen maken. Maar bovenal is de zaterdag 1 ook een gezellig team waarvan de harde kern inmiddels al weer heel wat jaren samenspeelt. Het samenspelen ging echter met wisselend succes met uiteindelijk nog wel een solide 5e plek in de eindrangschikking. Helaas ging de 3e periodetitel net aan hun neus voorbij, anders had er misschien nog een leuk toetje ingezeten. Daarentegen werd wel de ABC-Super-Reds-Cup in de wacht gesleept, met Sandro Piqué als terechte speler van het zeer geslaagde toernooi voor alle zondag- en zaterdagseniorenteams. Komend seizoen zal Paul van 't Wout het leidersstokje van Brian Koster gaan overnemen om samen met Jeroen Brussee, vol ambitie, te gaan voor promotie naar de 2e klasse. De eerste kampioen van de zaterdag is de zaterdag 2 geworden. Vanaf het begin van het seizoen hebben de "toppertjes" bovenaan gestaan. Maar ja, met namen als Hans Geerlings, Ken Watanabe, Brian Roy, Richard Witschge, Ruud Gullit, Stanley Menzo, Aron Winter, Danny Mul ler en eigenlijk allemaal stuk voor stuk knappe voetballers waren ze het eigenlijk aan hun stand verplicht. Volgend jaar in de reserve le klasse en naar verluidt zullen de ex-Ajacieden Rob Witschge en Michel Kreek, maar bovenal oer-AFC'er Robert Gehring, hun opwachting in dit ster ren ensemble gaan maken. De zaterdag 3 van Eran Hausel c.s. hadden enkele jonkies erbij gekregen. Samen met een paar oudgedienden, doorspekt met voetbalgogme, zijn zij keurig 5e geworden in de reserve 3C klasse. Ook de zaterdag 4 van Joost Harmsen c.s. speelt in de reserve 3e klasse en zijn na hun kampioenschap van vorig seizoen uiteindelijk T gewor den als een goede middenmoter. De teams van zat 5 tot en met zat 10 spelen allemaal in de reserve 4C klasse. Het roemruchte zami cinque onder de bezielende leiding van coach Lou Hekster moest direct aan het begin van het seizoen al afscheid nemen van twee teams in hun competitie waardoor het competitieverloop toch een beetje een rommelig beeld heeft gegeven met uiteindeüjk slechts 17 wedstrijden. Desalniettemin sportief gezien behaalde zaterdag 5 met een gemiddelde leeftijd van 46 jaar een keurige 5e plaats. Vele hoogte punten, die dikwijls prozaïsch zijn beschreven op de AFC-website door scribent Nicky Hekster, invalscribent Ronald Koster, alsmede door Tom Egbers, die een prachtig verslag heeft geschreven over de uitwedstrijd tegen Z.O.B. (Set-to-bee), welke door zat 5 in Kafka-eske ambiance met 1-2 werd gewonnen. Heroïsch, je moet erbij geweest zijn! Andere hoogtepunten waren de 60c verjaardag van Bert de Rooy en de Abrahamvieringen van Meindert Huisman, Roy van Dijk, Hans Hulst en bovenal van coach Lou Hekster die ook nog eens de "kantineheid" van Amstel Bier is geworden waardoor zat 5 met z'n allen naar de bekerfina le van H'veen-Twente in de Kuip mochten. Dieptepunten vormden helaas het overlijden van de vaders Hekster sr. en Woldringh sr. Maar gelukkig was zami cinque tot grote steun aan hun teamgenoten, compleet met de donkerblauwe AFC-zaterdag 5-das, goed vertegenwoordigd bij de uitvaart. Top Het seizoen werd weer ouderwets afgesloten in partyhouse Thalia in de Jordaan alwaar Nicky Hekster terecht, de lang verwachte ""gouwe"" schoen in ontvangst mocht nemen. Volgend jaar dan eindelijk de overstap naar de veteranen! Een nieuw tijdperk met mooie tegenstanders als Kon. HFC vl én Ajax vl zal aanbreken. Zaterdag 6, met hun nieuwe aanvoerder Iain Thompson, hebben weer een keurige 6e stek behaald in een grote competitie met 14 teams. Al jarenlang speelt dit team in nagenoeg dezelfde samenstelling en ook hun trainingsopkomst op de maan- en/of woensdag is nog steeds prima. Het seizoen hebben zij in stijl afgesloten inIstanbul! Ook zaterdag 7 is zo'n team dat al heel lang met elkaar samenspeelt. Helaas was het voor de mannen van Victor de Vries sportief gezien een matig seizoen, maar dat heeft de pret niet mogen drukken.

Jaarverslagen | 2009 | | pagina 5