18 juni 2009 87c jaargang nr. 11 24. IN MEMORIAM Scheidend secretaris Kees Gehring liet ons weten dat tot verdriet van nabestaanden en AFC-vrienden in het achter ons liggende seizoen afscheid moest worden genomen van de volgende AFC'ers: Op 22 juli 2008 overleed AFC-Ridder Piet van Ruijven in de ouderdom van 89 jaar, op 31 augustus Zilveren Ploeger Rob Dukker (74), op 1 oktober mevrouw Annie Geluk (89), weduwe van oud-eerste elftalspeler en AFC-Ridder Chris Geluk en moeder van 2C penningmeester en Erelid Edwin Geluk en op 1 december overleed mevrouw Anneke de Wijs (70), echtgenote van oud-bestuurslid, Ridder en lid van Verdienste Hans de Wijs. In 2009 overleed op 20 februari AFC-Ridder Cas Tromp (74), op 5 maart Henk Huisman (75), lid van de Zilveren Ploeg, op 10 april mevrouw Len de Zwart (64), donateur en weduwe van Zilveren Ploeger Wim de Zwart, op 16 april mevrouw Lous van Poorten (76), echtgenote van AFC-Ridder Gerard van Poorten en op 17 mei Sebo Woldringh Sr. (76), lid van de Zilveren Ploeg. Al deze AFC'ers zullen bij een ieder die goede herinneringen aan hen bewaart, via deze herinneringen blijven voortleven. 25. RESUMÉ Hiermee komt een eind aan het seizoen 2008-2009. Een seizoen waarin weer veel gebeurde, soms vervelende zaken en gebeurtenissen waar wij helaas niet altijd invloed op hebben, maar ook veel onzekerheden die wij mee zullen nemen naar het volgend seizoen. Denk maar aan de Zuidasperi- kelen en de ongewisse toekomst van ons sportpark. En de TOPklasse: ja, die gaat er nu toch echt komen of wij dat nu leuk vinden of niet. Maar de boventoon blijft toch voeren dat wij er, en dit in tegenstelling tot vele andere verenigingen, in veel opzichten uitstekend voorstaan. Wij zijn qua ledental groter dan ooit en oefenen een ongekende aantrekkingskracht uit op vele jeugdige voetballertjes, waar van wij er helaas ieder jaar weer een aantal moeten afwijzen. De prestaties van vele teams, het is hierboven uitvoering beschreven, zijn uitstekend. Dat geldt voor ons eerste maar ook voor ons tweede, de Al en vele andere teams. Daarnaast beschikt onze vereniging over een groot aantal teams voor wie de prestaties minder op de voorgrond treden (hoewel ook in die categorieën af en toe een kampioenschap wordt meegepikt) en die bij AFC spelen voor de sfeer en de gezelligheid. Deze teams koesteren wij net zo zeer, sterker nog, zonder deze teams was ons bestaansrecht zeer twijfelachtig geweest. En voor allen geldt, wellicht meer dan ooit: laten wij ervoor zorgen dat wij in een maatschappij die zich vooral kenmerkt door tegenstellingen en verharding een toonbeeld blijven van sportiviteit en goed gedrag. Alleen dan kunnen wij onze goede naam in vele, vele jaren zorgvuldig opgebouwd, in ere houden. Wat brengt ons volgend seizoen: veel mutaties in ons eerste als gevolg van stoppende en vertrekkende spelers. Hier komen nieuwe spelers voor in de plaats, waaronder ook uit de eigen opleiding. Wij zijn benieuwd naar hun prestaties. Ook de Zuidas komt weer op de agenda. Het bestuur zal er alles aan doen om de positie van AFC in dit geheel van verschillende belangen zo veel mogelijk te versterken. En wij gaan door met een verdere professionalisering van de interne organisatie. Ook gaan wij weer hard aan de slag om ons veelgeprezen jeugdbe leid op hoog niveau te houden en zullen wij, ook in deze economisch moeilijke tijden proberen aantrekkelijk te blijven voor AFC Vriendelijke Be drijven en sponsors. Dit alles vormt uiteraard een grote uitdaging voor een bestuur dat in kleinere samenstelling het nieuwe seizoen ingaat De ervaren en zeer deskundige bestuursleden, Kees Gehring, Edwin Geluk, Nicolaas van Ommeren en Henk Bijlsma stoppen ermee maar zijn ui teraard niet weg en hebben zich bereid verklaard hun taken goed over te dragen en, indien nodig, de zittende bestuursleden met raad en daad bij te staan. Wij zijn de vertrekkende bestuursleden bijzonder veel dank verschuldigd voor hun grote inzet gedurende vele jaren. Benno Honsdrecht komt als nieuwe penningmeester het bestuur versterken. Maar het bestuur kan het natuurlijk niet alleen. Samen met de vele commissieleden en talloze vrijwil ligers zullen wij de klus gaan klaren. Ten slotte wil ik graag alle AFC-ers die een bijdrage aan dit Jaarverslag hebben geleverd hartelijk bedanken en hoop en vertrouw op een uitstekende samenwerking met een ieder in het nieuwe seizoen. Onze club is het meer dan waard! Namens het bestuur van AFC, Ruud Mantel, 2C secretaris. Amstelveen, 16 juni 2009 15

Jaarverslagen | 2009 | | pagina 12