23 juli 2008 86c jaargang nr. 15 De zaterdag 2, met de "mooie" jongens, op voetbalgebied dan wel te verstaan, zijn in reserve 2e klasse keurig in de middenmoot geëindigd. Met zoveel voetbalgogme aan boord was het dikwijls niet lastig de punten te pakken. Maar toch ook is er negen keer verloren en dat had meer de maken met een onvoltallige bezetting bij een uitwedstrijd dan dat de tegenstander nu zoveel sterker was. Enfin, naar verluid komen er weer een paar toppertjes bij en gaan ze nog lekker een jaartje door in de res. 2C klasse. Zaterdag 3 was na 21 jaar ontdaan van zijn captain Sebo Woldringb en Eran Hausel heeft het stokje mogen overnemen. Vorig seizoen gedegra deerd vanuit de 2C klasse en met enige jonkies erbij hebben ze toch een beetje een moeizaam seizoen gedraaid en zijn zij uiteindelijk 10c gewor den. Echter de gezelligheid was er, als vanouds, niet minder om. De elftallen zaterdag 4 tot en met zaterdag 9 kwamen allemaal uit in de reserve 4' klasse. Zaterdag 4 heeft, alle ambities ten top. sportief een niet al te best seizoen gekend en zij zijn i le geworden, maar niet gedegradeerd. Met vlagen werd er prachtig gevoetbald, maar ja, zonder vaste keeper, was het dikwijls behelpen. Komend seizoen is een keeper gevonden en zullen ze er weer voorgaan. Het seizoen hebben zij met twee leuke toernooien in Veenendaal en Grathem (Limburg) afgesloten. Zami Cinque staat nog steeds onder de bezielende leiding van "coach" Lou Hekster. Met enige aanvulling vanuit voormalig zat 3 werd toch voorzichtig aan een goed seizoen gedacht, in resultaat dan. Echter de goedgebekte mannen hadden het moeilijk met voetbal en vooral de start was dramatisch, terwijl toch in de voorbereiding géén punt was gemorst. Misschien een beetje overmoed? Echter later in het seizoen begon het toch nog ouderwets te lopen en zijn zij uiteindelijk kampioen gewordenvan het rechter rijtje Het seizoen werd, nu al historisch. afgesloten in feestzaal Thalia, midden in de Jordaan met een dinerdansant. Hans de Wit ontving terecht de gouden schoen en de gouden pump ging naar Karin van Doesburg, vrouwlief van Ron. De zaterdag 6 onder leiding van Stephan Knol en Reinoud van Servellen hebben een solide T plek veilig gesteld. Maar hoogtepunt was natuur lijk dat uit hun gelederen dé miss Kien naar voren is gekomen. Hel Kienen, traditioneel de laatste vrijdag voor de Kerst, is dit jaar wederom een ongekende happening in Voletidamse sieren geweest. Uit meer dan 200 kelen galmden het yepah, yepah, yepah (van BZN) en uiteindelijk werd ook de lieftallige vrouw van speler Eric Euwes tot "miss Kien" gekroond. Vervolgens mocht (nee herstel: moest) zij bij het eerst volgende seni- lorentoernooi, t.w. het "Goed Nieuwjaarstoernooi" komen opdraven voor de ceremonie protocollaire, wat zij met verve volbracht. Maar dat was dan ook niet zo gek omdat zaterdag 6 aardig in de prijzen viel en zo bleven de kussen dus binnen de eigen, vertrouwde mannen. Zaterdag 7 is ook al zo'n team dat al jaren in dezelfde samenstelling speelt. Michiel Foikers en zijn mannen zijn zelfs verdienstelijk 4e gewor den. Bij de toernooien, i.t.t. andere jaren, hadden ze dit seizoen echter minder succes. Maar ja, die boog hè, die boogTevens mag het celebrity huwelijk van Camiel Huisman met topzwemster Marleen Veldhuis natuurlijk niet onvermeld blijven. De zaterdag 8 van Maarten Blokland is ook X' geworden. In potentie had er misschien wel meer in gezeten, maar dikwijls was een kleine selec tie debet aan het puntenverlies. Dan de zaterdag 9 Een nieuw team, overgekomen van Swift met enkele oud-AFC'ers en good-old Rody Turpijn. Vanaf dag één kampi oenskandidaat en dit hebben ze ook waar gemaakt. In hun laatste wedstrijd werd op het hooidvcld in verzengende hitte naaste concurrent Hoofddorp 2 met 1-0 verslagen en konden de champagnekurken knallen. Volgend jaar zullen zij het nieuwe 4C gaan worden in de reserve 3e klasse en hierdoor zullen hoogstwaarschijnlijk de elftallen in nummering moeten doorschuiven. Ook de zaterdag 10 was een nieuwe team met een mix van overgekomen A-junioren en oud AFC'ers. Uniek toch als de zaterdag of de zondag senioren de jeugdleden weten te behouden en hun een plaatsje kan geven. Immers luidt niet het adagium dat er vanuit de jeugd wordt opgeleid voor de veteranen? Overigens zijn de mannen van Jack Huiman keurig 4l geworden in hun poule in de reserve 3f klasse. En misschien had er zelfs we! meer ingezeten als de selectie op sommige momenten iets breder was geweest. Veteranen 1 en veteranen 2 spelen ook al sinds jaar en dag hun potjes in nagenoeg dezelfde opstellingen. Sportief was het voor VI een iets minder seizoen. Misschien kwam dit wel door het wegvallen van Adriaan Jeukens. die uit fysiek oogpunt het voetballen moest laten. Daarente gen was hij wel zo sportief de fluit op te pakken en menig wedstrijd op de zaterdag én ook op de zondag te fluiten. Chapeau Marcel Koster blijft de drijvende kracht achter V2 en zij kunnen terugkijken op een mooi seizoen waarbij enige jonkies van het 4e, welke overi gens allang een respectabele veteranen leeftijd hebben bereikt, nog voor de nodige (doei)punten hebben gezorgd. Het seizoen hebben zij in stijl Jmet partners op de golfbaan afgesloten. Tot zover de 12 seniorenelftallen van de zaterdag Rest ons nog Marjan Janssen te bedanken, die dikwijls samen met haar man Theo, weer op voortreffelijke wijze de wedstrijdtafel heeft vóór- gezeten. Ga er maar aan staan, naast een enorme toevlucht aan alles wat met de jeugd te maken heeft, ook nog eens de aanvoerders, scheidsrech ters en tegenstanders op AFC-waardige wijze te ontvangen. Hulde Waar we ook heel blij mee zijn is de inzet van de scheidsrechterscommissie. Onder aansturing van Frans Juch hebben wij toch met grote regel maat gebruik kunnen maken van de volgende referees: Peter Brans, l.eo de Nobel, Appie Springer en Adriaan Jeukens. Maar ook de prettige, administratieve samenwerking met Yvonne Steeman, mag zéker niet onvermeld blijven. En natuurlijk Pim zijn crew danken wij voor hun inzet en medewerking, alsmede Ronald Koster, die vanuit het bestuur verantwoordelijk is voor het senioren voetbal en ons met raad en daad heeft bijgestaan. En tot slot, Frans Ris en Joop c.s. hebben ons natuurlijk weer prima vanuit het clubhuis verzorgd Kortom, seizoen 2007-2008, is definitief voorbij en namens de zat-cie, die ook dit jaar weer heeft bestaan uit Roy van Dijk. Benno Honsdrecht en ondergetekende wensen wij een ieder een prettige zomer toe en wij zien elkaar ongetwijfeld weer in augustus/september a.s. bij de eerste trainingen of bekerwedstrijden. 10. DE JONGE AFC'ERS De grootste afdeling van AFC wordt bemand door de jeugdcommissie. Scheidend voorzitter Rinus van Leijenhorst, volgend seizoen voorzitter van de elftalcommissie A TOPamateurs, informeert ons over het "wel en wee" van deze belangrijke sectie binnen AFC. Na de voorrondes van de bekercompetitie begon de competitie seizoen 2007-2008 in de tweede week van september. In eerste instantie had AFC met 56 jeugdteams ingeschreven. 2 teams moesten daarna helaas worden teruggetrokken. Bij de pupillen werd er voor de meeste teams weer een najaar competitie gespeeld en dit leverde, ons maar liefst tien kampioenen op en wel de D4, D5, E6, E7, E9, Eli, Fl, F4, F5 en F6. Een prachtig resultaat. Maar ook de teams die geen kampioen werden deden het goed en eindigden op een paar teams uitgezonderd, allemaal in het linker rijtje. Belangrijk om te vermelden is dat het aantal trainers en assistent-trainers dit seizoen wederom is toegenomen, waardoor de persoonlijke aandacht voor iedere speler nog verder verbeterd kon worden.

Jaarverslagen | 2008 | | pagina 6