23 juli 2008 86e jaargang nr. 15 I)c nieuwjaarsreceptie Op vrijdagavond 4 januari 2008 ontving he! bestuur de leden en donateurs plus "aangetrouwden" in ons door Frans Ris en Joop Kenter gezellig versierde clubhuis. Circa 200 aanwezigen toonden belangstelling voor de Nieuwjaarstoespraak van voorzitter Maehiel van der Woude en wensten hun clubgenoten een voorspoedig 2008. Evenals de 2 jaren ervoor werd de receptie opgeluisterd met een aantal sessies van de big band "the Caledo- nians" met zang van AFC's jeugdtrainer en coördinator Kees Koedood. Het bestuur denkt na over een nieuwe formule, waardoor er op vrijdagavond 2 januari 2009 meer AFC'ers naar Goed Genoeg zullen komen om elkaar een goed 2009 te wensen. Het Gelukkig Nieuwjaarstoernooi Dit traditionele AFC evenement werd dit jaar op sportpark "Goed Genoeg'" geïntroduceerd, in plaats van het zaalvoetbal toernooi in de Emer- gohal. Gezien het feit dat wij inmiddels beschikken over prachtige kunstgras velden, kan zon toernooi prima op ons eigen terrein plaatsvinden en dal gebeurde dan ook op zondag 6 januari 2008. Zestien teams hadden zich ingeschreven en speelden op de nieuwe velden met een zonnetje erbij en de temperatuur van een graadje of 8 was ook prima. Max Ram en Sebo Woldring tekenden voor de organisatie en de prijzen werden uitgereikt door "Miss Kien" en onze voorzitter Maehiel van der Woude. Lars Boering. Patrick Reddering, Rogier de Boer, Jeroen Hilbrink en Benno Honsdrecht waren tevens bereid om de organisatie te ondersteunen en droegen bij aan een perfect verlopen toernooi waar iedereen enthousiast over was. De uiteindelijke winnaar AFC zondag 10 kon op de foto en nam de beker gretig in ontvangst De trip naar Gran Canaria Van 5 t/m 9 januari 2008 verbleef de A-selectie, voor het 19'1' jaar in successie, op Gran Canaria als voorbereiding op de tweede seizoenshelft. Maar liefst zes trainingen stonden gepland en twee oefenwedstrijden (tegen 2* klasser VELD, 3-1 winst en tegen s.c. Feijenoord, 0-1 verlies) werden gespeeld. Garret McDonald ontving de prijs voor de beste speech van alle debutanten, alles uitgebreid door Laurens Samson in "de Schakel" beschreven d.m.v. een aantrekkelijk en uitgebreid verslag, waarbij hij namens de spelersgroep en begeleiding de leden van .s.c. "the Reds" en de directie van Sudtours bedankte voor het mogelijk maken van deze opnieuw zeer geslaagde trainingsstage. I Ook het 2C en 3C elftal gingen dit jaar tijdens de winterstop in trainingskamp. Het tweede, aangevuld met enkele spelere uit de junioren Alvan 5 t/m 12 januari naar Turkije in de plaats Kemer en het derde van 11 t/m 13 januari in Eindhoven. Beide stages werden uitgebreid in "de Schakel" nummer 8 van 23 januari 2008 beschreven; die v an het tweede door Tim Schings en Tim Arnoid, het derde door Frans Ris. Het jaardiner Op vrijdag 18 januari 2008 vierde de Amsterdamsche Footbal Club haai- 113e verjaardag in het Americain Hotel aan het Leidscplein, in het hart van Amsterdam! Volgens de 168 aanwezige genodigden (een record') had het bestuur daarmede in de roos geschoten en de initiatiefnemers Ad Westerhof en Edwin Geluk werden gecomplimenteerd. Tafelpraeses Karel van Osch had zijn laak overgedragen aan Zilveren Ploeger Nicky Hekster, hetgeen niet eerder dan tijdens het diner tot ieders verrassing bekend werd gemaakt. De traditionele speeches van voorzitter Maehiel van der Woude en aan voerder Robert Gehring werden goed ontvangen en Ad Westerhof introduceerde NIKE als nieuwe kledingsponsor voor de komende 6 seizoenen. Edwin Geluk werd benoemd tot Erelid, Amel Vroege tot lid van Verdienste, aan Tim Timmerman werd de mr. Henne Boskamp Nobelprijs toege kend en ondergetekende ontving uit handen van KNVB-afgevuardigde Rob Stenacker de Waarderingsspeld m goud van de KNVB. Barbara Susan, dochter van de ook aanwezige en trotse Ron Susan, was namens het Americain Hotel verantwoordelijk voor de regie en uitvoering van deze avond en dat deed zij voortreffelijk. Dat deze locatie voor onze veijaardag maar het begin mag zijn van een nieuwe en lange traditie! Het damesjaardiner Ook het feestelijke diner voor onze dames in het Hilton Hotel in Amsterdam scoorde een record opkomst van meer dan 150 aanwezigen. Het verrassingsoptreden was dit jaar van "the living jukebox" en de organisatie bestaande uit Agnes Reddering, Iugrid Husers en Syivia Gehring 'noopt gezien de vele zeer positieve reacties op en na afloop van deze avond volgend jaar op een nog grotere opkomst. De AFC Superstars Op zaterdag 19 januari 2008, één dag na de 113° verjaardag van onze club. werd door bijna 400 jonge AFC-spelers, allen spelend in de i Champions League, de World Cup en de F- en E-pupillen, meegedaan aan dit jaarlijkse sportspektakelOok dit jaar weer gehouden bij Amstel- borgh/Borchland onder de rook van de Amsterdam Arena. Eerst werden de koude spieren op swingende wijze losgemaakt onder leiding van Carlos Lens en vervolgens werd de hele dag strijd geleverd op een groot aantal sportieve onderdelen zoals midgetgolf, afwerken op doel. bow len, zaalvoetbal etc. Tussen de onderdelen door was voor een prima lunch gezorgd. Aan het eind van de dag werd tol prijsuitreiking overgegaan. Maar eerst werden de najaarskampioenen (10 teams door niemand minder dan AZ-speler Julien Jenner in het zonnetje gezel. Alle deelnemers keerden ten slotte tevreden huiswaarts. De meesten zonder prijs, maar niemand met lege handen, want alle deelnemers kregen bij het verlaten van Borchland een echte AFC-shaw! uitgereikt. Een woord van dank aan de organisatoren, leiders en sponsors van dit andermaal grootse jeugdevenement is zeker op zijn plaats. Reds supportersclub thema avond "Topklasse, voor of tegen?" Dit jaar stond op 14 februari 2008 de thema avond van onze supportersclub in het teken van het thema Topklasse. Een actueel thema en daar om een grote opkomst. 160 mensen in de achterzaal van hel clubhuis met 4 voetbalcoryfeeën achter de discussietafel. Hans Kraay sr, Ton Oij- ers, Arian van der Vuurst (voorzitter Usselmeervogels) én onze voorzitter Maehiel van der Woude stonden garant voor een boeiende discussie avond. NOS coryfee en AFC'er Tom Egbers presenteerde de avond en er werd de gehele avond zeer boeiend over het actuele onderwerp ge sproken. Het publiek kreeg de gelegenheid om vragen te stellen en deed dat ook volop. Het bestuur van onze supporierclub had in samenwer king met pachter Frans Ris lekkere hapjes en drankjes geregeld en journalisten van o.a. het Parool en AT5 waren naar de discussieavond geko men. De volgende dag was ieder uur een special op het journaal van ATS en in het Parool een dubbele pagina met een uitgebreid artikel en interviews. Al met al een meer dan geslaagde thema avond, mede dankzij presentator Tom Egbers en onze gasten achter de tatel. Het "Ridder-maal" Twee jaar geleden werd een nieuwe traditie aan het rijke scala waar AFC over beschikt toegevoegd; op de eerste dinsdagmiddag van april een lunch voor de AFC-Ridders in het clubhuis. Dit jaar voor de derde keer in successie viel deze bijeenkomst van AFC-prominenten op 1 april en 50 van de 68 in leven zijnde "Ridders" (AFC'ers die langer dan 50 jaar lid zijn van onze club) waren aanwezig. De organisatie was in handen van Max de Bruin, die de tafel leidde, en Johan de Bie en Hans Honsdrecht. Het werd een een gezellige middag, smakelijk voorbereid door Frans Ris en Joop Kenter. 15

Jaarverslagen | 2008 | | pagina 12