18 juni 2007 85e jaargang nr. 14 AFC 8 o.l.v. Jeroen Gerritsen en Olaf Morel eindigde op de derde plaats in de competitie. Een knappe prestatie van dit team na het behaalde kampioenschap in het vorige seizoen. AFC 9 heeft een moeilijk seizoen achter de rug. Het team eindigde, o.a. door de smalle selectie, op de laatste plaats in een poule met allemaal clubs uit de regio Haarlem. AFC 10 o.l.v. Jack Duis speelde met wisselend succes het seizoen uit. Het team wordt met ingang van het nieuwe seizoen versterkt met enkele nieuwe spelers. AFC 11 o.l.v. Ruben Salomon eindigde ondanks een aantal goede versterkingen in de middenmoot. Het nieuwe seizoen wil dit team op eigen verzoek een klasse lager spelen. AFC 12 presteerde o.l.v. Leen Meijaard uitstekend. Het resultaat was het behalen van het kampioenschap. Na vijfjaar steeds dicht tegen het kampioenschap te hebben aangezeten is het dit seizoen eindelijk gelukt om op de eerste plaats te eindigen. Activiteiten De B-commissie had een leidende rol in het succesvolle 'Gelukkig Nieuwjaar' zaalvoetbaltoernooi en bij de recente ABC/The Reds Cup waaraan ook dit jaar weer een groot aantal spelers heeft meegedaan. Het blijkt wederom dat de voetbal gerelateerde activiteiten het beste aansluiten bij de vraag vanuit de spelersgroep van de B-commissie. Vrijwilligers De B-commissie is zuinig op haar vrijwilligers en koestert deze AFC- leden binnen de club. Wij bedanken iedereen voor hun inzet, want dankzij hun inspanningen is het weer een zeer geslaagd seizoen ge worden. 8. ZATERDAG SENIOREN Een bijdrage van Sebo Woldringh. Wederom 10 seniorenteams, te weten zaterdag 1 tot en met 8 en de (KNVB) Veteranen 1 en 2 hebben het afgelopen seizoen hun kunsten op en rondom de velden vertoond. De mannen van zaterdag 1 zijn onder de bezielende leiding van speler-coach Dennis Purperhart uiteindelijk als 5e geëindigd en heb ben op één puntje na de periodetitel gemist waarmee ze wellicht toch nog promotie naar de 2" klasse hadden kunnen afdwingen. Dennis heeft inmiddels afscheid genomen van de groep daar hij volgend seizoen trainer zal gaan worden van de zondag 2 en de junioren Al. Leider Brian Koster is samen met de zat-cie driftig op zoek naar versterkingen en hoopt ook op medewerking van de zondag waar mogelijk spelers, die net niet in aanmerking komen voor een 1 of 2, prima een jaartje zouden kunnen rijpen in de zaterdag 1. Zij/wij hou den ons aanbevolen. Het sterrenteam zaterdag 2 met natuurlijk nog zoveel klasse binnen de gelederen, heeft in de reserve 2C klasse een 5e plek behaald. Soms hadden ze een beetje moeite om het team compleet te krijgen, maar ja, dan zat waarschijnlijk een Van 't Schip bij Oranje op de bank. Ook zaterdag 3 bivakkeerde nog steeds in de reserve 2e klasse maar waar captain Sebo Woldringh vorig jaar al bang voor was, liet inder daad het degradatiespook zich nu snel zien. Jammer, maar chapeau hoe lang deze (bijna) niet-trainende en voornamelijk (bijna) 40'ers het nog hebben weten vol te houden. Sportief was het een (grieks) drama in optima forma, maar de 3e helft was weer ouderwets voor hen. Na 21 seizoenen hangt de captain, met pijn in zijn hart, zijn aanvoerdersband aan de wilgen en helaas een kleine shake-out aan spelers zal gaan plaatsvinden. Het is méér dan mooi geweest en ooit, over een paar jaar, zullen zij elkaar wel weer treffen bij de veteranen. Eran Hausel zal de (nieuwe) kar gaan trekken vanaf volgend seizoen. De elftallen 4 tot en met 7 spelen allemaal in de reserve 4C klasse. Zaterdag 4 met Hans Dekkers c.s zijn knap 3e geworden maar helaas zijn er ieder jaar weer net een paar teams beter. Maar eens dan komt de tijdZami Cinque onder de bezielende leiding van Lou Hekster en gesouffleerd door Roy van Dijk is uiteindelijk gedeeld 3e geworden. Het blijft toch een ideale mix van ervaren spelers met voetbalgogme en een paar jongeren met loopvermogen. 11 Overwin ningen maar helaas ook 9 verliespartijen! Maar wellicht dat volgend seizoen met nieuwe mannen als Honsdrecht, Bierman en Woldringh, kortom mannen met voetbalgogme én loopvermogen, de weegschaal nog iets meer naar boven kan doorslaan. Zaterdag 6 met Stephan Knol en zijn mannen spelen eigenlijk ook al jaren gedegen hun partij tje mee. Een keurige 5e plek net boven de middenmoot was hun deel. Het team van Michiel Folkers en de uit China teruggekeerde Camiel Huisman, of te wel zaterdag 7, zijn van de elf teams in hun poule uiteindelijk T geworden. Hoogtepunt van het jaar blijft toch altijd weer hun trip naar het buitenland. Dit jaar zijn zij op de plane naar San Francisco (VS) gestapt waar zij naar verluidt een wedstrijd heb ben gespeeld tegen een universiteitsteam. Een ander hoogtepunt zal van de zomer ongetwijfeld nog volgen als Camiel in het huwelijks bootje zal stappen met zwemster Marleen Veldhuis. Zaterdag 8, het team van Maarten Blokland, zijn dit jaar toch tot 23 wedstrijden gekomen in hun competitie maar dit hadden er 26 moeten worden. En als zij deze laatste drie matches hadden gewonnen, zouden zij gelijk zijn gekomen met RKAV uit Aalsmeer. Inhalen ging niet meer, waar op de KNVB heeft aangegeven dat er nog één wedstrijd om het kam pioenschap gespeeld moest worden. Echter vanaf dat moment was Aalsmeer van de aardbodem verdwenen en contact maken, anno 2007, was onmogelijk. Echter de aap kwam al snel uit de mouw want wat bleek, in de laatste wedstrijd van RKAV hebben zij zichzelf tot kampioen uitgeroepen en zou AFC zogenaamd, volgens berichtgeving op hun site, hebben afgezien van een beslissingswedstrijd?? Complete lariekoek en deze soap-story (uit Aalsmeer!) krijgt ongetwijfeld nog een staartje. Veteranen 1 met Adriaan Jeukens als stuwende kracht, droomde halverwege het seizoen nog van een heus bordesbezoek van de Stads schouwburg, maar "at the end"" zijn zij uiteindelijk als 3e geëindigd. Naast het voetbal hebben zij allerlei leuke, andere activiteiten georga niseerd welke konden rekenen op een massale opkomst. De Veteranen 2 hebben dit seizoen een redelijk seizoen beleefd, zoals Marcel Koster het zelf omschrijft. Zij hebben uit 24 wedstrij den, 24 punten gehaald en ondanks de grote lijst van namen waren het (helaas) meestal dezelfde spelers die kwamen opdraven. Gelukkig zijn een Tarmo en Hans van zaterdag 4 nog dikwijls ingevallen en voor volgend seizoen kunnen zij enkele ""jonge"" veteranen goed gebrui ken. Vanzelfsprekend waren de veteranen 2 na afloop in het clubhuis nog lang aan het nagenieten Tot zover de elftallen. Rest ons als zat-cie, welke wederom dit jaar werd vertegenwoordigd door Roy van Dijk, Benno Honsdrecht en Sebo Woldringh, Marjan Janssen te bedanken voor haar perfecte ontvangst aan de wedstrijdtafel. Waarbij ook dikwijls een Chris Schröder niet ontbrak Naast de grote delegaties van de BVO's die op zaterdag bij de jeugd komen opdraven, had Marjan toch ook nog oog voor die 1 of 2 officiële KNVB-scheidsrechters; leiders aan voerders bij de senioren. Hulde Ook grote dank gaat uit naar de ""home""referees Frans Juch, Leo de Nobel en Peter Brans, die weer menig partijtje op de zaterdagmiddag hebben gefloten. En natuurlijk de perfecte samenwerking met de AFC-administratie met Yvonne Steeman en Frans Juch mag niet onvermeld blijven. Pim zijn crew. Alsmede de mannen van Frans Ris met Joop als primus inter pares die weer prima voor de inwendige mens hebben gezorgd met echte, heer lijke vaasjes Kortom, seizoen 2006-2007 zit er weer op en namens de zat-cie wen sen wij een ieder een prettige zomer toe en zien elkaar ongetwijfeld weer eind augustus, begin september met bovendien nog wéér twee nieuwe seniorenteams, waaronder een team met Rody Turpijn, die worden toegevoegd aan de nog immer populaire zaterdag bij AFC. Het is en blijft gezellig en zo moet het ook! 9. DE JONGE AFC'ERS Een bijdrage van Rinus van Leijenhorst, voorzitter van onze onvolpre zen jeugdcommissie. Voor het eerst heeft de jeugdcommissie de voorlopige teamindelingen van onze 56 in KNVB-competitieverband spelende jeugdteams voor het seizoen 2006-2007 in de laatste week van mei 2006 via onze

Jaarverslagen | 2007 | | pagina 5