De Veteranen I zijn meer dan keurig 3e geworden en hebben een leuke mix van iets ouderen en enige jongeren. Naar verluidt kunnen de mannen van Ferdinand Grapperhaus voor het komend seizoen nog wel een paar toppertjes gebruiken. Dus wellicht dat bij de papa's van ons groot aantal jeugdleden het bloed gaat kriebelen. Welnu, schroom niet! Veteranen II van Marcel Koster hebben de puntjes weer ouder wets bij elkaar gesprokkeld en getuige hun verslagen op de AFC-site hebben zij dan ook een prima en bovenal gezellig seizoen gedraaid. Kortom, seizoen 2005-2006, is verspeeld en namens de zat-cie wen sen wij een ieder een prettige zomer toe en zien elkaar ongetwijfeld weer in september a.s. 9. DE JONGE AFC'ERS AEC is op 26 mei j.1 .uitgeroepen tot winnaar van de Rinus Michels Award voor de beste jeugdopleiding van alle amateurclubs van Nederland. Een prestatie van formaat! Een trotse jeugdvoorzitter Rinus van Leijenhorst bericht hierover, maar ook over zo veel meer met betrekking tot AFC's grote jeugdafdeling: "Een seizoen met weer een aantal hoogtepunten. Allereerst natuurlijk het winnen van de Rinus Michels Award voor de beste jeugdoplei ding bij de amateurs. Het is de kroon op het werk van vele functiona rissen die gedurende de laatste jaren hiervoor veel werk verzet heb ben, o.a. onder leiding van mijn voorgangers Machiel van der Woude en Ad Westerhof. Het behalen van het kampioenschap door de Cl- junioren in de 2e Divisie Landelijk was tevens een hoogtepunt, waar door dit selectieteam promoveerde naar het walhalla van de C-jeugd, de le divisie. Deze selectie stond onder leiding van Casimir Wester- veld, die vanaf het volgende seizoen in dienst treedt bij Ajax. Negen jaar lang heeft hij deel uitgemaakt van de trainersstaf en heeft aldus een belangrijke bijdrage geleverd aan het succes van onze jeugdafde ling. In de onderbouw waren er veel kampioenschappen, vooral bij de F- en E-pupillen. Dit is de bevestiging dat wij op de goede weg zijn met het breed opleiden van onze jeugdspelers. Er waren zelfs teams, die najaar- en voorjaarskampioen zijn geworden, zoals de Dll, E4, E9, F3, F4 en Fl 1. De overige kampioen zijn de D5, D9, E3, E8, F7, F8, F9 en F10. In de bekercompetitie waren er ook successen, de A3- junioren, de Cl-junioren (de dubbel!) en de E3-pupillen wonnen de bekerfinale, een prachtige prestatie. Niet te vergeten zijn de prestaties van de Al en de A2, die beide een periodekampioenschap wisten te behalen. De Al werd pas in de laatste promotie/degradatie wedstrijd de voet dwars gezet door FC Volendam, waardoor promotie naar de Eredivisie net niet werd be haald. De prestatie is des te vermeldenswaardiger, doordat BVO's als HFC Haarlem, Stormvogels/Telstar en NEC aan de zegekar werden gebonden tijdens de promotieduels. Een groot compliment aan de technische staf en de spelers. De kampioenschappen bij de Champi- ons League en World Cup zijn gewonnen door respectievelijk Ajax en Engeland. Het één en ander onder voortreffelijke leiding van Kees Koedood en Peggy de Hond. Over het geheel is er goed gepresteerd door al onze jeugdteams, waarbij vooral de lagere teams een compliment verdienen, omdat in de competities bijna alleen tegen standaardteams moest worden ge speeld. In ons streven om onder andere de selectieteams zoveel mogelijk te laten bestaan uit spelers van de eigen jeugdopleiding hebben wij een geautomatiseerd Spelers Volg Systeem aangeschaft. Samen met de Werkgroep Interne Scouting moet dit ervoor zorgdragen, dat wij een goed overzicht krijgen van alle jeugdspelers, waardoor de spelers ook worden ingedeeld in het team waar zij kwalitatief in thuishoren. Voor het aankomende seizoen heeft dit al deels zijn vruchten afgeworpen, omdat ten opzichte van het verleden, in de laatste week van mei de voorlopige selecties al bekend zijn gemaakt. Hierdoor hadden teleur gestelde spelers de gelegenheid om alsnog voor het verstrijken van de overschrijvingsdatum van 31 mei naar een andere vereniging over schrijving aan te vragen. 14 juni 2006 84e jaargang nr. 15 Met AZ hebben wij een tweejarige samenwerkingsovereenkomst afgesloten, waarvoor wij jaarlijks een vaste vergoeding gaan ontvan gen. Verder ontvangen wij voor iedere speler, die overschrijving aanvraagt naar AZ, een vast bedrag. Deze vergoedingen komen ten goede van de gehele jeugdafdeling. Dit jaar vertrekken er slechts 17 spelers naar een BVO., waarvan 4 naar AZ. De vele evenementen zoals de Herfst 2-daagse, het kerstdiner voor de C-junioren, Superstars (Borchland) en het Mini WK waren wederom zeer geslaagd door de inzet van vele functionarissen. Eén evenement spande dit jaar de kroon en dat was de Sinterklaasmusical, werkelijk uniek met de medewerking van zelfs de allerkleinsten, die zich ont popten als heuse musicalsterren. Dit jaar hebben bijna alle teams meegedaan aan toernooien, waarbij vele prijzen werden behaald. De overgang van de junioren naar de senioren is, mede door de mede werking van de B-commissieleden goed verlopen. Deze A-junioren hebben daardoor al tijdens het zaalvoetbaltoernooi en de ABC cup ervaring op kunnen doen bij de senioren. Helaas zijn er ook niet alleen successen die moeten worden vermeld. Jan Verhagen heeft na een dienstverband van bijna 25 jaar besloten om te stoppen met zijn werkzaamheden als coördinator. De jeugdtf commissie en het Bestuur zijn Jan zeer erkentelijk voor al zijn inzen gedurende die periode, waarmee hij meer dan zijn steentje heeft bij gedragen aan onze florerende jeugdafdeling. Hiervoor heeft Jan Ver hagen 3 jaar geleden van het toenmalige bestuur de Mr. Henne Bos kamp Nobelprijs gekregen. Wij wensen Jan veel succes voor de toe- j komst. Ook Jan Vroegop (A2), Benjamin Pinto (A3), Magid Jansen (B3) en Bep Thomas (C2) zullen het volgende seizoen geen deel meer uitmaken van de technische staf. Tenslotte rest mij niets anders dan mijn mede bestuursleden en de leden van de jeugdcommissie, de contactpersonen, de leiders, de i leden van de technische staf, de medewerkers van The School, de administratie, de wedstrijdtafel, het team van Frans Ris o.l.v. Joop, de clubscheidsrechters en alle overige functionarissen te bedanken voor j de prettige samenwerking, waardoor het weer een zeer geslaagd sei zoen is geworden. Vooral de leiders wil ik complimenteren voor hun bereidheid om week in week uit de verantwoordelijkheid op zich te nemen van een groep jongens. Hiermee is AFC onderscheidend bezig, chapeau." 10. DE COMMISSIE MEDISCHE ZAKEN In het jaar 1999 nam Wim Crouwel het initiatief om de commissie Medische Zaken in het leven te roepen. Al weer 7 seizoenen verrichten de leden van deze commissie belangrijk werk. Wim Crouwel brengt ons op de hoogte van de activiteiten in het afgelopen seizoen. "De Medische Commissie bestond uit de leden Lex Swaan arts, de fysiotherapeuten Wim Crouwel, Reinier van Dantzig, Frank Tilmans en topsportverzorger/masseur Ko Grosze Nipper. Deze commissie houdt toezicht op de algemene hygiëne in en rondom de kleedkamers, het behandelen van blessures van de senioren, en een preventieve gezondheidstaak bij onze jeugdleden. De AFC topjeugd werd dit seizoen paramedisch begeleid door Sandra van de Moere (Dl), Kirsten Kampman (BI), Andres Moll (Al), Michael Oliviera (zat.1) en Cynthia Visser zon.2). Deze laatste stopt vanwege het volgen van een vervolgstudie op haar opleiding tot fysiotherapeute en wij wensen haar daarmee veel succes! Ons boeg beeldelftal werd vakkundig begeleid door clubarts Lex Swaan, fysio therapeut Frank Tilmans en onze topsportverzorger Ko Grosze Nip per. Door open te staan voor e-mail contact met betrekking tot diverse medische vragen, geeft de Medische Commissie blijk van een moder ne interactie met ouders en trainers van onze "immer-in-beweging- zijnde" vereniging.

Jaarverslagen | 2006 | | pagina 6