14 juni 2006 84e jaargang nr. 15 AFC 9 presteerde o.l.v. Jeroen Gerritsen en Olaf Morel uitstekend. - Het resultaat was het behalen van het kampioenschap en promotie naar de reserve 5e klasse. AFC 10 had een teleurstellend seizoen o.a. veroorzaakt door een lage opkomst. Met de inspanningen van aanvoerder Jos Willems en de B- commissie werd ternauwernood elke week een elftal op de been ge bracht. AFC 11 presteerde dit seizoen met een aantal versterkingen goed en speelde constant. Dit belooft wat voor volgend seizoen. AFC 12 haalde het kampioenschap weer net niet. Leen Meijaard en zijn spelers hebben er alles aan gedaan om zo hoog mogelijk te eindi gen in de poule. Activiteiten De B-commissie vervulde een leidende rol bij' het succesvolle zaal voetbaltoernooi en bij de recente ABC/The Reds Cup waaraan ook dit jaar weer een groot aantal spelers heeft meegedaan. Het blijkt weder om dat de voetbal gerelateerde activiteiten het beste aansluiten bij de vraag vanuit de spelersgroep van de B-commissie. «Vrijwilligers B-commissie is zuinig op haar vrijwilligers en koestert deze AFC- en binnen de club. Zij tekent hierbij aan dat deze krachten steeds moeizamer zijn te vinden. Tenslotte De B-commissie dankt het Bestuur van AFC voor haar ondersteuning adviezen en vertrouwen ten gunste van alle spelers. 8. ZATERDAG SENIOREN Sebo Woldringh is een oer AFC'er (lid vanaf zijn 8e jaar) die reeds vanaf het seizoen 1989-1990 deel uitmaakt van de elftalcommissie C (inclusief dit seizoen dus al 17 jaar!!), welke commissie het zaterdag seniorenvoetbal voor haar rekening neemt. Hier volgt zijn verslag over het seizoen 2005-2006: "Mede door de inzet van het kunstgras was het mogelijk voor het seizoen 2005-2006 nog weer een extra team op de populaire zaterdag in te schrijven en zo hadden wij dus een recordaantal van 10 seniorenteams, te weten de zaterdag 1 t/m 8 en de (KNVB) veteranen I en II. ^■samenstelling van de diverse elftallen is in de afgelopen jaren niet oi nauwelijks veranderd. Er gaat eens een speler weg, er zijn een paar 'diehards' die (eindelijk) stoppen en er komt een enkeling bij zonder dat de Zat-cie, die ook dit jaar weer bestond uit Roy van Dijk, Benno Honsdrecht en Sebo Woldringh, echt behoeft te puzzelen voor com pletering van de teams. Feitelijk kunnen wij spreken van een zelfregu lerend systeem waarbij slechts enige aansturing of support noodzake lijk blijkt te zijn. Neem daarbij de op voortreffelijke, AFC-waardige, "bemanning" van de wedstrijdtafel door Marjan Janssen. Een keurcorps aan gediplo meerde scheidsrechters zoals een Frans Jüch, Frank de Munnik, Leo de Nobel en "good-old" Peter Brans. De statistieken van Chris Schrö- der en de prettige (administratieve) samenwerking met Jaap Draisma en Yvonne Steeman en alles loopt verder vanzelf. Oh ja, de teams moeten alleen nog even zelf voetballen! Hoe is het dan ook de elftallen vergaan? Het vlaggenschip zaterdag 1 mocht dit seizoen een nieuwe trainer begroeten, te weten oud zondag-1 speler Dennis Purperhart. In de 3e klasse kenden zij met een toch een behoorlijk aantal nieuwe spelers een moeilijke start maar vooral de periode, tot zo vlak voor de korte winterstop, waren de successen een feit met als beloning de 2e periodetitel. Vervolgens is het team in de reguliere competitie op een verdienstelijke 3e plek geëindigd en mochten de spelers als toetje nog een viertal promotiewedstrijden spelen om een plek in de klasse. Werd Jong Holland uit Alkmaar nog aan de zegekar gebonden, helaas bleek Zandvoort in twee wedstrijden toch net een maatje te groot en daarom zal ook volgend jaar de zaterdag 1 zijn opwachting gaan maken in de 3e klasse met, naar verluidt, een aantal oud-AFC'ers dat zal terugkeren op het oude nest. De zaterdag 2 was het jaar daarvoor nog de zaterdag 3 en kampioen geworden in de reserve 3C klasse. Maar ach, adel verplicht. Immers met namen als een Ruudje, Marco, Johnny, Stanley, Aron, Bryan e.a. stond er toch bijna iedere week "wat" in het veld. Echter omdat de mannen niet ver weg wilden uit hun Amsterdamse contreien en de zaterdag 2 in een méér Mokumse poule was ingedeeld, zijn zij de zaterdag 2 geworden en is het oude zaterdag 2, zaterdag 3 geworden. Enfin, begrijpt u het nog Het is maar dat u het weet, maar uiteinde lijk heeft de kwaliteit wel een mooie 3e plek opgeleverd en is daarmee zelfs nog een 3e periodetitel gehaald met kansen op promotie naar de reserve lc klasse. Echter dat hebben zij maar even aan zich voorbij laten gaan. Ongetwijfeld zullen er ook volgend seizoen weer een paar mooie, (oud)-toppers te bewonderen zijn. Zaterdag 2 werd dus zaterdag 3 en de mannen van captain Sebo Woldringh zijn ook dit jaar weer niet gedegradeerd in deze toch hele sterke reserve 2e klasse. Echter dit was wel voornamelijk te danken aan een (onbekende) Engelse spits die opeens in september het Ka naal was overgestoken en persoonlijk verantwoordelijk was voor bijna 70% van de productie. Helaas gaat Mark Cripps deze zomer ook weer terug, alsmede zullen een paar jonkies hen ook gaan verlaten waarmee het des te duidelijker (en pijnlijker) is geworden dat het toch verstandig is volgend jaar een stapje terug te doen naar de reserve 3e klasse. Immers met een gemiddelde leeftijd van bijna 38 jaar, het nog iedere week moeten opnemen tegen selectie-"gassies" van net 18 jaar, wordt zo langzamerhand een beetje teveel gevraagd. En zoals Peter Koelewijn brult, "je wordt ouder papa geef het maar toe, je wil er alles aan doen, maar je weet niet hoe, je wordt ouder papa, je wordt ouder papa", is het moment aangebroken. Immers dit team heeft zijn 20e seizoen op rij gespeeld en wil ook graag, coüte que coüte, bij elkaar blijven and SO BE IT! Natuurlijk wordt er nog wel ieder jaar een "prijssie" gepakt, te weten de titel van het zaalvoetbaltoernooi van begin januari in de Emergohal te Amstelveen. De elftallen zaterdag 4 tot en met zaterdag 7 kwamen allemaal uit in de reserve 4e klasse en hebben zich ook allen weten te handhaven! Zaterdag 4 heeft, alle ambities ten spijt, sportief een niet al te best seizoen gekend. Met als dieptepunt de beenbreuk van Rene Pförtner reeds in de eerste de beste wedstrijd. Echter ook dit is een vrienden team dat al heel veel jaren met elkaar speelt en daarom ook volgend seizoen weer lekker zal doorgaan. Zami Cinque van Lou Hekster Alphons Peters heeft dit seizoen weer veel punten gepakt, maar eer lijkheidshalve dient gezegd te worden dat zij veel hulp heeft gehad van "jonge" invallers uit de andere elftallen en daarom is voor vol gend seizoen ook enige substantiële aanvulling gewenst. De mannen van Peter van den Dungen jr. van zaterdag 6 hebben wederom, zoals eigenlijk ieder jaar, solide meegedraaid in de veilige middenmoot. You win some, you lose some en verder prima. Bovendien valt nog te vermelden hun grote trainingsopkomst op de woensdagavond op het KG. Hulde! Zaterdag 7 moest het dit jaar stellen zonder Camiel Huisman, die had besloten een jaartje naar Sjanghai te verhuizen om aldaar enige busi ness te ontplooien. Wellicht door zijn afwezigheid, was het sportief gezien een zeer matig seizoen. Echter ook dit vriendenteam speelt al vele jaren samen en daarom was de pret niet minder. Dit jaar hadden wij ook een nieuw team, zaterdag 8, met enkele oud- AFC'ers aangevuld met nieuwe leden. Misschien was het de nieuwig heid, de onbekendheid, maar het eerste seizoen is een beetje rommelig verlopen. Voetbaltechnisch zat het allemaal wel goed, maar organisa torisch was het nog een beetje zoeken. Hopelijk is nu de basis gelegd om in de nabije toekomst een volwaardig zaterdagteam te worden.

Jaarverslagen | 2006 | | pagina 5