24 augustus 2006 85e jaargang nr. 1 "Ieder voordeel heb ze nadeel", zei ooit El Salvador JC. Dat geldt in dit geval ook voor de sportieve prestaties van de jeugdafdeling. Deze worden natuurlijk ook gezien door de vele BVO's die dankbaar ge bruik maken van de succesvolle jeugdopleiding van ons AFC. In dit verband heeft het bestuur een stap gezet door met AZ een overeen komst te sluiten die dit probleem wat terug kan dringen en meer zal stroomlijnen. Tenslotte wil de voorzitter u melden dat wij afscheid nemen van Jan Verhagen, die bijna 25 jaar als trainer en laatstelijk als coördinator actief is geweest voor de jeugd van AFC. Jan heeft een grote steen bijgedragen aan de florerende jeugd van AFC van de afgelopen jaren en is daar inmiddels drie jaar geleden voor onderscheiden met de mr. Henne Boskamp-Nobel prijs. Jan, ooit aangenomen door Otto van Rijn, is een begrip voor de jeugd, iedereen kent hem en hij kent ieder een. De voorzitter geeft aan dat hij niet denkt dat de wegen van Jan en AFC zich nu na zoveel jaren gaan scheiden. Hij zal blijven voetballen in Veteranen 2, want Jan en AFC zijn te veel eenheid om voor de eeuwigheid afscheid te nemen, de tijd zal het leren. Wij geven Jan een staande ovatie en tevens een passend cadeau waar hij en zijn Mijntje van kunnen genieten. 2. Ingekomen stukken 2C secretaris Ronald Koster meldt: a) Een brief van de Kascommissie, die zal worden behandeld bij punt 7 van de agenda. b) Berichten van verhindering van de volgende leden: Cor Kerker, Rob Duis, Marcel Koster, Kees Gehring, Pim Adriaansz, Hans de Bie, Henk van Teunenbroek, Hans Woudstra, Hans Brouwer, Jan Hein Lans, Frans Jüch, Henny Kottmann, Jan van Galen, Sebo Woldringh en Benno Honsdrecht. 3. Notulen van de Algemene Vergadering Deze notulen zijn gepubliceerd in de Schakel nummer 1, seizoen 2005-2006, 84s,e jaargang, van 17 augustus 2006. Er worden door de aanwezigen leden geen opmerkingen gemaakt, zodat deze notulen onder dankzegging aan het adres van samensteller Ronald Koster worden goedgekeurd. 4. Bestuursmededelingen De voorzitter vraagt een minuut stilte in acht te willen nemen voor die leden en donateurs of aangetrouwden waar AFC in het afgelopen verenigingsjaar afscheid van heeft moeten nemen: lid van Verdienste en AFC-Ridder Jan Steensma, Zilveren Ploeger Frans Bogaers, AFC- Ridder Henk van Weelde, Zilveren Ploeger Piet Leyenaar, AFC- Ridder en Nobelprijswinnaar Nico Leloux, Zilveren Ploeger Ruud Janssen, mw. Mae van Rijn, weduwe van Erelid Otto van Rijn, mw. Tootje van Nigtevegt, weduwe van Erelid Gerard van Nigtevegt, mw. Mirjam van Kranendonk, echtgenote van AFC-Ridder Lou van Kra nendonk, mw. Lien van Nek, weduwe van AFC-Ridder Roel van Nek, mw. Henny Somers, weduwe van Nobelprijswinnaar Tom Somers, mw. Hanny Bessem, weduwe van Erelid Dick Bessem, mw. Hetty de Jong, echtgenote van Willem de Jong en mw. Nel van der Jagt, echt genote van Henk van der Jagt. Wij bewaren aan deze AFC'ers onze eigen herinneringen, ze zullen via deze herinneringen blijven voortleven. Het aantal overschrijvingen was ook dit jaar niet gering en onze ad ministrateur Jaap Draaisma heeft samen met zijn onvolprezen assis tente Yvonne Steeman veel werk verricht. 162 AFC'ers bedankten, terwijl de club 144 nieuwe leden en donateurs kan verwelkomen. Onder de 162 leden die zijn vertrokken zijn er wederom een groot aantal naar BVO's, nogmaals volgens de voorzitter de keerzijde van het succes. Wat betreft het eerste elftal verlieten de volgende spelers vroegtijdig de club: Arif Argun (16 wedstrijden in zondag 1), Quincy van Omme ren (15) en Ray Smidt (1). Aan het eind van het seizoen namen de volgende spelers afscheid: Ken Watenabe (101), Enrique Zschuschen (45), Lex Oosterling (35), Guillermo Graaven (10) en Dave Osei (19). Wij hopen een aantal spelers te zijner tijd wederom in een AFC team te mogen begroeten. Inmiddels is de voorbereiding voor het seizoen 2006-2007 alweer in volle gang en heeft de Technische Commissie inmiddels een aantal spelers van binnen en buiten AFC aan de selectie toe weten te voegen. Hierbij werd gelet op een aantal zaken: AFC'ers die het niveau van het eerste aankunnen vanuit de jeugd of het tweede elftal en spelers met aanvallende impulsen en scorend vermogen. Zoals bekend moest AFC vroegtijdig afscheid nemen van trainer John Kila en zijn assistent Coto. Na 14 wedstrijden, AFC had toen 16 punten, bleek, nadat het bestuur hem had gevraagd, Pim van de Meent wederom bereid het stokje over te nemen. Aan het eind van het sei zoen had hij samen met zijn begeleidingsteam wat bestond uit: Wes- sel Sennef, Mohad Zaoudi, Frank Tilmans, Ko Grosze Nipper en Cees Thomas, na 26 wedstrijden 37 punten. AFC 1 was daardoor veilig en bereikte een gedeelde 5C plaats. Tijdens de Gouden Ballen avond werden reeds enkele spelers en zeer zeker Pim van de Meent met ovationeel applaus bedankt voor hun inzet en gedrevenheid om het eerste in de Hoofdklasse te behouden. De vergadering herhaalt dit applaus. Tevens applaus voor Wessel Sennef die zijn werkzaamheden als elftalbegeleider stopt en deze zal over worden genomen door Cees Thomas die deze functie zal combineren met zijn werk als keepers trainer. Na 3 jaar weg te zijn geweest is Ton du Chatinier weer terug op het AFC-nest. Het bestuur is daar blij mee en Ton zeer zeker ook, een mooie basis voor een tweede huwelijk. Ton zal komend seizoen wor den geassisteerd door Mohad Zaoudi, Frank Tilmans, Ko Grosze Nipper en Cees Thomas: dat klinkt goed en vertrouwd. Tijdens het Jaardiner in het Congresgebouw te Amstelveen, waar 153 aanwezigen een prachtige poster ontvingen met foto's (gemaakt door Frank de Munnik) van onze 101 teams, werden Hans Elias en Jaap Draaisma Lid van Verdienste en ontving Donald Speelman de mr. Henne Boskamp Nobelprijs. Onder groot applaus worden deze be noemingen nogmaals bekrachtigd. Als laatste Bestuurmededeling wil de voorzitter nog het één en ander melden over de Zuidas. Op 31 mei vond over dit onderwerp een Buitengewone Algemene Vergadering plaats. De ca. 75 aanwezigen luisterden naar een uiteenzetting van de voorzitter Machiel van der Woude en bestuurslid Nicolaas van Ommeren over de met de Ge meente gesloten overeenkomst. De Algemene Vergadering plaatste een aantal duidelijke kanttekeningen en formuleerde enkele belangrij ke randvoorwaarden die door het Bestuur zullen worden ingebracht bij het vervolg van de besprekingen in de Stuurgroep en in het goed lopende uitvoeringsoverleg. Zoals tijdens de ALV beloofd houdt het Bestuur u via de Schakel en website nauwgezet op de hoogte. Er is een aantal aanwezigen dat opmerkingen heeft naar aanleiding van de Bestuursmededelingen: -Hans Elias vraagt waarom er minder leden worden aangenomen terwijl er meer leden hun lidmaatschap hebben beëindigd? Ger van Caspel, voorzitter van de Kennismakingscommissie, geeft aan dat hij van alle commissies het aantal leden dat aangenomen mag worden heeft doorgekregen. Overigens zal er de komende weken nog wel een aantal leden worden aangenomen waardoor het aantal naar hoge waarschijnlijkheid bijna gelijk zal lopen. -Johan de Bie geeft aan dat hij graag het agendapunt van de Buiten gewone Algemene Vergadering van 31 mei op de agenda toegevoegd zou willen zien. De voorzitter meldt de 2" secretaris om dit punt bij agendapunt 7 als 7a toe te willen voegen. -Max Flam vraagt waarom is besloten te stoppen met de teletekstsite. Nicolaas van Ommeren meldt dat uit de enquête is gebleken dat een beperkt aantal leden naar de teletekstpagina kijkt. Wel komt er een link op de site naar teletekst, maar AFC zal niet meer op deze tekst pagina staan. Naast deze reden heeft het ook te maken met het kos tenplaatje. -Dennis de Wit vraagt de punten 9 (Contributie seizoen 2006-2007) en punt 10 (vaststelling begroting boekjaar 2006-2007) om te draai en. De voorzitter meldt dat hij, sinds er een Ledenvergadering is, deze punten altijd in deze volgorde plaatsvinden. 5. Jaarverslag secretaris seizoen 2005-2006 Dit verslag is opgenomen in de Schakel nr. 15, seizoen 2005-2006, 84311 jaargang, van 14 juni 2006. De voorzitter gaat ervan uit dat de aanwezigen leden dit verslag grondig hebben doorgelezen. Het ver-

Jaarverslagen | 2006 | | pagina 14