1 8 juni 2005 83e jaargang nr. 15 Opvallend was dit seizoen de toename van verbale agressie, zowel binnen als buiten het veld, door spelers, ouders en andere aanwezi gen. Naar aanleiding hiervan heeft de jeugdcommissie besloten hier streng tegen op te treden en desnoods de straf commissie hiervoor in te schakelen. Helaas hebben wij dit seizoen één keer een beroep moeten doen op deze strafcommissie, die via het Bestuur tot een uitspraak heeft geleid en hiervoor onze dank aan Ernst Seunke; Ron van Limburg en Quintus Abeln. Speciale aandacht verdient ook David Westerhof en Robbert Stout met "The School". Sinds twee jaar begeleiden zij D pupillen en C junioren drie keer in de week bij hun huiswerk na afloop van de training. Deze ondersteuning is zeer succesvol en leidt bij de meeste kinderen tot betere resultaten op school. Inmiddels hebben zich dus danig veel kinderen aangemeld, dat Peggy van Wijnen en Jarik van Zeijst zijn toegevoegd als begeleiders. Ondanks mijn oproep in het jaarverslag van vorig jaar hebben wij bijna geen reacties ontvangen van ouders en/of leden om de jeugd commissie te ondersteunen en dat is ronduit teleurstellend voor een vereniging met bijna 1800 leden. Voordat ik verder ga met de sportieve prestaties van onze teams wil ik namens de jeugdcommissie onderstaande functionarissen, leden en andere vrijwilligers bedanken voor hun inzet en medewerking, waar door de kinderen een onvergetelijk seizoen hebben gehad: Chris Schröder, Theo en Marjan Jansen, Frans Ris, Joris de Wijs, Dave, Joop, Pascal, Jaap Draisma, Yvonne Steeman, Hans Elias, Thea Ver hoeven, Quintus Abeln, Frank de Munnik, Dennis Bijlsma, Jean Bollen, Peggy van Wijnen, Frits Stoffels, Pim van de Meent, Hesdey Sanchez, Freddy, Hasan, Ab Springer, Erik Bos, Erik Schiering, Seth van Straten, Evelyn Tugendhaft, Rob Lobatto, Michel de Hond, de leden van de AFC Junior Board, de medische commissie, de leden van de WIS, alle leiders en tenslotte mijn collega's in het AFC- bestuur. Door de geweldige inzet van al deze functionarissen en vrijwilligers is AFC niet voor niets de vereniging waarvan de jeugd afdeling een groot aanzien geniet in de Nederlandse voetbalwereld. Een speciaal dankwoord aan mijn mede commissieleden Michael Tugendhaft, John Parsser en Klaas Molenaar, het was een waar ge noegen om met hen samen te werken. Nogmaals bedankt! Sportieve prestaties Vorig seizoen net niet gedegradeerd en dit seizoen net niet gepromo veerd. Ik heb het dan over het vlaggenschip van onze jeugdafdeling (de Al), die na een moeizame eerste helft van de competitie in de tweede helft de laatste acht wedstrijden ongeslagen bleef. Dankzij zeven overwinningen en een gelijkspel onder leiding van Pim van de Meent eindigde dit team op de vierde plaats in de competitie, een plek die recht gaf op het spelen van nacompetitie voor promotie naar de Eredivisie. Hoe dit is afgelopen hebben wij allemaal kunnen lezen in een verslag op onze website, helaas is het niet gelukt, maar kunnen de spelers toch terugkijken op een geslaagd seizoen. De prestaties van deze selectiegroep zijn niet onopgemerkt gebleven, want van deze groep zijn er acht jongens, die het volgende seizoen bij een club uit het betaalde voetbal spelen. Wel is het teleurstellend dat spelers kiezen voor verenigingen die uitkomen in de Gouden Gids Divisie, waarvan de jeugdteams net zo hoog of zelfs lager spelen dan AFC. Wel is het belangrijk dat er één speler van de Al het volgende seizoen is doorgestroomd naar de selectie van ons eerste elftal. Als je met de jeugd op zulk hoog niveau speelt, moet dit ook mogelijk zijn. Bij de overige A-junioren valt de prestatie op van de A3 die na een zeer moeizaam begin zich onder leiding van Jan Verhagen wist te handhaven in de Hoofdklasse. De resultaten van de A2, A4 en A5 vielen erg tegen, vooral bij de A4 en A5 was de opkomst bij de wed strijden en de trainingen dusdanig, dat wij zelfs hebben moeten be sluiten om tijdens het seizoen een team uit de competitie terug te trekken. Het seizoen voor de A2 eindigde uiteindelijk toch nog ge slaagd, door handhaving in de 3° Divisie Landelijk en het winnen van de KNVB districtsbeker. De B-junioren hebben over het algemeen goed gepresteerd, de BI was in de winterstop al veilig en stonden zelfs op een zeer eervolle 2e plaats, maar na de winterstop liep de motor wat stroef en zijn zij op de vierde plaats van onderen geëindigd. De B2 heeft zich achteraf nog gemakkelijk gehandhaafd in de 3e divisie Landelijk, de B3 eindigde als tweede in de Hoofdklasse en heeft op een haar na promotie gemist naar de 3e divisie Landelijk, terwijl de B4, B5, B6 en B7 zich meer dan verdienstelijk hebben geweerd in hun afdelingen, waarbij zij het vaak op moesten nemen tegen standaardteams van andere verenigin gen. Ook de C-junioren hebben een goed seizoen gedraaid, waarbij het kampioenschap van de C2 onder leiding van trainer/coach Bep Tho mas en daardoor promotie naar de 3e divisie Landelijk de meeste indruk heeft gemaakt. De Cl junioren hebben goed meegespeeld in de top van de Divisie Landelijk, maar de prestaties waren echter wel wisselvallig. De C3 handhaafde zich in de Hoofdklasse, terwijl de C4, C5, C6, C7 en C8 keurig in de middenmoot zijn geëindigd, waarbij zij net zoals de B-junioren het vaak op moesten nemen tegen stan daardteams. In de categorie van de D-pupillen konden wij dit seizoen twee kampi oenen begroeten, de D9 onder leiding van Willem van Leuven en Rob Dekker en de Dll, het team van trainer/coach David Westerhof en leider Robert Haye, proficiat. Voor aanvang van de competitie war' de kenners het erover eens dat de Dl het zeer moeilijk zou krijgen én inderdaad de resultaten van de eerste wedstrijden waren niet hoopge vend. Als er één team binnen AFC is geweest die een enorme pro gressie heeft doorgemaakt, dan was het wel de Dl en dit resulteerde zich dan ook in een prachtige vijfde plaats in de Topklasse. De D2 en de D3 zijn in sterke afdelingen allebei geëindigd op de derde plaats, een prima prestatie. De D5 en de D10 leverden ook een zeer goede prestatie door te eindigen op de tweede plaats. De prestaties van de overige D-pupillen waren wisselvallig, waarbij het wel opvallend was dat de meeste D-teams na de herindelingen betere resultaten behaal den als daarvoor. Het beleid om meer aandacht te besteden aan de onderbouw heeft zich al na eenjaar vertaald in een respectabel aantal kampioenen: E2, E3, E4, E8, Eli, Fl, F4, F6 en F9, maar verheugend is dat ook de andere E- en F-pupillen mee gedaan hebben om de bovenste plaatsen. De Champions League en de World Cup was de slagroom op de taart. Iedere zaterdagmorgen is het een waar feest om 120 jongens van 5, 6 en 7 jaar aan het werk te zien, geestdriftig aangemoedigd door en thousiaste vaders, moeders en grootouders. Dit alles was onder de bezielende begeleiding van Kees Koedood en Peggy van Wijnen. Tenslotte wil ik Jan Verhagen, Henny Schipper, Roy Dekker, alle trainers en assistent-trainers bedanken voor hun inzet, want dank zij hun inspanningen is AFC op sportief gebied dé toonaangevende amateurvereniging in Amsterdam en omstreken. Door de promotie van de C2 hebben wij organisatorisch het ideale plaatje bereikt, waar bij alle teams qua indeling naadloos op elkaar aansluiten. Wij zullen nu met vereende krachten moeten proberen om deze status te handhaven. Gezien de goede resultaten bij de onderbouw en de huidige organisatie heb ik daar alle vertrouwen in. Een nadeel van het succes is dat alleen dit jaar 23 spelers, in de leeftijdscategorie van 9 tot en met 18 jaar overschrijving hebben aangevraagd naar een Be taald Voetbal Organisatie. Dit alles zonder dat wij hiervoor een euro cent aan vergoeding ontvangen, een zorgelijke ontwikkeling, waarvan wij vinden dat de KNVB hier best iets aan zou moeten doen en wij hebben dit inmiddels ook te kennen gegeven". 14. DE AFC-VETERANEN Veteranen doelman André Wijnand, die voor volgend seizoen wordt voorgedragen als de nieuwe voorzitter van de veteranencommissie als opvolger van Karel van Osch, leverde het volgende overzicht voor dit jaarverslag: "Eindelijk, de Veteranen zijn weer eens kampioen geworden. Na twee jaar de titel op onnavolgbare redenen te zijn misgelopen, nu dan gerechtigdheid. Bijna het hele jaar lijstaanvoerder dus onverdiend kan 11

Jaarverslagen | 2005 | | pagina 9