8 juni 2005 83e jaargang nr. 15 Trainer/trainingen Helaas werd wegens de teleurstellende resultaten de verbintenis met trainer Arnold Bander voortijdig verbroken. Daarna trainde Martin Verburg vanaf de winterstop AFC3 en AFC4. Hesdy Sanches, trainer van AFC5 t.m. 12, assisteerde hem tijdens de trainingen en coaching. De gemiddelde opkomsten waren goed tot zeer goed. De keeperstraining was in handen van Emiel Pieterse. De B-commissie vindt het een teken aan de wand dat trainers van de diverse andere selecties niet bereid waren spelers af te staan aan haar teams. Scheidsrechters Dankzij de regelmatige inzet van onze eigen scheidsrechters Herman Fritzsche, Hans Elias, Ap Springer, Frank de Munnik, Steven van Loggem, Frans Jüch en Seth van Straten was het mogelijk praktisch alle thuiswedstrijden van onze commissie' te laten leiden door eigen referees. Bestuur In het bestuur heeft Ronald Koster de B-commissie in zijn portefeuil le. Samen met hem werd veel tot stand gebracht. Administratie Dankzij onze pro-actieve administratie o.l.v. Jaap Draisma met Yvon- ne Steeman werd ons veel werk uit handen genomen en kregen we zeer nuttige adviezen. Wedstrijdsecretariaat Samen met de Jeugdcommissie werd voor bemanning van de wed- strijdtafel gezorgd. De betreffende werkzaamheden vereisten onze nodige zorg en aandacht. De spelers van onze commissie zijn tevre den over de uitvoering. Sportpark De organisatie van de kleedkamers, materialen en velden werden mede door improvisatietalent van alle betrokkenen tot tevredenheid uitgevoerd. Elftallen AFC 3 (res. le klasse) presteerde matig. Interim trainer/coach Martin Verburg wist het team uit de degradatiezone te houden. AFC 4 (res. 2e klasse) ontkwam ondanks nieuwe impulsen en een inhaalrace op het laatste moment niet aan degradatie. Beide teams kenden een smalle selectie. AFC 5 (res. 3e klasse) degradeerde na verlies in zijn laatste competi tiewedstrijd. De B-commissie spreekt haar zorg uit over het steeds grotere pro bleem van aanwas van nieuwe selectie spelers en de AFC-jeugd die om allerlei reden onze teams niet komen versterken. AFC 6 behaalde een verdiend kampioenschap dankzij een hechte vriendschapsgeest en constante trainingsopkomst. AFC 7 met voornamelijk jeugdige spelers deed veel ervaring op in de vijfde klasse. AFC 8 had een wisselvallig seizoen, o.a. veroorzaakt door een slechte opkomst van een aantal spelers. AFC 9 miste op een haar na het kampioenschap in de reserve vijfde klasse. AFC 10 speelde lang mee voor een ere plaats. Dit elftal weet zich al jaren eenvoudig in de kopgroep te handhaven. A*C 11 speelde met wisselend succes en een smalle selectie het seizoen uit. AFC 12 haalde het kampioenschap weer net niet. Activiteiten De B-commissie had een leidende rol in het succesvolle zaalvoetbal- toernooi. En tijdens de recente ABC-cup werden alle records gebro ken wegens een topopkomst. Tot onze grote tevredenheid was tijdens het Jaardiner onze commissie met de aanvoerders van de diverse teams goed vertegenwoordigd Vrijwilligers De B-commissie is zuinig op haar vrijwilligers en koestert deze AFC- leden binnen de club. Zij tekent hierbij ook aan dat deze krachten steeds moeizamer zijn te vinden. Tenslotte De B-commissie dankt het Bestuur van AFC voor haar ondersteuning, adviezen en vertrouwen ten gunste van alle spelers". 12. ZATERDAG SENIOREN Sebo Woldringh, secretaris zaterdag commissie C, doet verslag, mede namens zijn commissiegenoten Roy van Dijk, Benno Honsdrecht en Camiel Huisman. "Voor het seizoen 2004-2005 waren wederom negen zaterdagteams ingeschreven bij de KNVB, te weten de zaterdag 1 tot en met 7 en de (KNVB) veteranen I en II. De zaterdagsenioren afdeling blijft toch een hele stabiele factor binnen de grote familie die AFC heet. Een afdeling met, ons inziens, echte AFC'ers en in grote getale terug te vinden op zondag op de dijk of bij het kienen, het zaalvoetbaltoer nooi, de (nieuwjaars-)sixes en -receptie, Herendiner, Bollenbal etc.etc.etc. Kortom een groep die veel geeft en weinig vraagt. Daaror-; j is het teleurstellend dat er toch soms krachten binnen AFC rondwaren die hun eigen (bestuurlijke) huisjes overeind willen houden en met een duidelijk ""Nee"", alsof het de Grondwet betaamt, zich manifes teren. Zoals bijvoorbeeld een relatief laag budget beschikbaar stellen maar vervolgens wel handelen alsof wij ""kleine jongens"" zijn en iedere uitgave "vooraf"' willen goedkeuren. Waar heb je dan een budget voor? Maar ja, slapen doen we 's nachts (soms) en overdag voetballen wij, dus wederom, zoals eigenlijk alle jaren, hebben wij weer geld weten over te houden en daar hebben wij niet eens creatief voor moeten boekhouden. Ach zomaar even een hersenspinsel, maar is dit alles ook niet de charme van ons AFC en weten wij niet beter?? De zaterdagcommissie bestond dit jaar uit Roy van Dijk, Benno Honsdrecht, Camiel Huisman en Sebo Woldringh. De wedstrijdtafel werd bemand in keurige AFC-blazer door Theo Janssen, en dikwijls, later in de middag, werd hij nog geassisteerd door zijn vrouw Marian. Met alle egards en op AFC-waardige wijze werden de leiders, aan voerders en niet te vergeten de scheidsrechters ontvangen. Chapeau Tevens waren wij het afgelopen seizoen iets gelukkiger met het aantal scheidsrechters voor de diverse teams. In de eerste plaats door méér KNVB-scheidsrechters, maar zeker ook door de inzet van een Frans Juch en Frank de Munnik, die na het behalen van hun officiële badge f regelmatig op de zaterdag hebben gefloten. Hulde En natuurlijk niet te vergeten de niet aflatende inzet van good-old referee, Peter Brans. Ook met de AFC-administratie, vertegenwoordigd door Jaap Draisma en Yvonne Steeman, en het Hoofdsbestuur, vertegenwoordigd door Ronald Koster, heeft de zat-cie weer prima contact gehad over rele vante zaken voor het zaterdag-gebeuren. Tevens mag de ingebruikname van het kunstgrasveld niet onvermeld blijven. Door de beschikbaarheid van het KG-veld, zijn de echte grasvelden redelijk bespaard gebleven en zijn ze aan het einde van het seizoen nog nooit in zo'n goede conditie geweest. Wel zou het aanbe veling verdienen de diverse elftallen iets meer te laten rouleren over de verschillende velden. Per slot van rekening wil iedereen wel eens een keertje vóór het clubhuis spelen. Hoe is het de elftallen vergaan? Zaterdag 1 startte in de 3e klasse vol verwachting met een nieuwe trainer, te weten Martin Verburg en elftalleider Remco Verbruggen. Het seizoen begon hoopvol met ook een goede opkomst bij de trai ningen. Echter in de competitie kwam deze groep toch net iets tekort en hebben zij vervolgens een seizoen van ""geen vleesch, geen visch"" gedraaid en zijn vrij anoniem op een gedeelde 6e plek geëin digd. Ligt het aan de groep, de trainer of verdere begeleiding en aan dacht vanuit AFC?? Feit blijft dat het er na al die jaren toch niet echt uitkomt. Terwijl je toch een le elftal bent, aandacht krijgt vanuit de pers etc.etc. Zou het nu niet zo kunnen zijn dat ieder jaar een paar

Jaarverslagen | 2005 | | pagina 7