8 juni 2005 83e jaargang nr. 15 bewijzen. Het behalen van betaald voetbal is een droom voor deze publiekstrekker en wij wensen hem daarbij veel succes. En tenslotte, vlak voor het sluiten van de overschrijvingstermijn lieten Dennis Pur perhart en Ulli Landvreugd weten dat zij volgend seizoen zullen uitko men voor AFC'34 uit Alkmaar. Ulli en Dennis zijn gedurende de laatste 9 resp. 6 seizoenen gezichtsbe palende en attractieve spelers van AFC 1 geweest, waaraan AFC veel plezier heeft beleefd. Dat hebben zij zelf ook zo ervaren, want ook zij hebben uitgesproken donateur te willen blijven van AFC en ooit als speler in lagere regionen terug te willen keren. Ulli en Dennis en ook Vincent, Joes, Tahir en Ali, veel succes bij jullie nieuwe club! De openvallende plaatsen zullen het komend seizoen worden ingeno men door drie spelers uit het tweede elftal, verdediger Louis Stam (van af zijn 6e jaar al lid van AFC), middenvelder Danny Scholte en spits Dave Osei, terwijl A-junior en middenvelder Peter Post gedurende de voorbereidingsperiode eveneens de kans krijgt zich in de A-selectie te spelen. Van "buiten" is de selectie als volgt gecompleteerd; doelman Ray Smit komt over van Zeeburgia en zal de plek van Wessel Sennef overnemen, de 23-jarige Mike van Dord (zoon van oud-eerste elftalspe ler en captain Pim in de periode 1982-1986) komt over van eerste elftal van de Koninklijke HFC en de nieuwe trainer-coach John Kila neemt in goed overleg twee verdedigers van zijn oude club mee naar AFC, te ^veten Murat Böke en Arif Akgün. Middenvelder Quincy van Ommeren, boezemvriend van onze Joey ^sionye komt over van Eerste Divisie club MVV uit Maastricht en tenslotte is de 25-jarige Braziliaanse linkerspits Caniggia, die 5 jaar woonachtig is in Nederland en 4 jaar speelde voor AZ, op voordracht van John Kila onze selectie komen versterken. Wij heten alle spelers van harte welkom en hopen dat AFC aan hen en zij aan AFC veel ple zier zullen gaan beleven. 8. REIS CANARISCHE EILANDEN Tussen 8 en 12 januari 2005 verbleef onze A-selectie met technische begeleiding en een aantal bestuursleden op Gran Canaria. Voor het 15e jaar in successie vond daar de voorbereiding plaats voor de tweede seizoenshelft, een evenement dat door de spelersgroep enorm wordt gewaardeerd en waar maanden naar wordt uitgekeken. Middenvelder Hans Geerlings schreef een positief verslag in Schakel nummer 9 van 26 januari 2005, waarvan wij de laatste regels nog even in dit jaarverslag terug willen halen: "Jongens en begeleiding, bij deze wil ik iedereen bedanken voor de vijf fantastische dagen die we met elkaar hebben doorgebracht. We hebben met z'n allen genoten en zijn met z'n allen "doodgegaan", maar belangrijker is dat er een prima basis is gelegd voor k 2 e helft van het seizoen. Namens de spelersgroep willen wij de leden ^5 i the Reds en de directie van Sudtours hartelijk bedanken voor het mogelijk maken van deze wederom onvergetelijke trip", aldus onze vice-captain. 9. AFC TWEE Oud-eerste elftalspeler (van 1974-1984) én -trainer (van 1994-1997) Henny Kottmann, thans deel uitmakend van de elftalcommissie A, doet verslag: "Het tweede elftal van dit seizoen heeft menigeen in de club verrast met haar prestaties. Tweede worden in de Reserve Hoofdklasse A is een resultaat dat er zijn mag. We gaan even terug in de korte tijd. Het team was vorig seizoen op een haar na gedegradeerd. Dankzij het aanstellen voor de laatste zeven wedstrijden van interim-coach Pim van de Meent werd op een zeer knappe wijze klassebehoud gerealiseerd. De elftalcommissie was in ieder geval van mening dat de samenstelling van dit team anders moest dan men in de club de laatste jaren gewend was. Er werd voor dit seizoen met name geselecteerd op eigenschappen anders dan alleen individuele voetbalkwaliteiten, zoals ambitie, spelers die een bijdrage willen leveren aan teamgeest- en sfeer, spelers met een hoog AFC-gehalte, spelers die het "leuk vinden om in AFC 2 te willen spelen" en spelers met verantwoordelijkheidsgevoel naar het team. Daardoor stond een vrijwel volledig nieuw samengestelde groep aan de start van het seizoen 2004-2005 op de eerste trainingsdag op het veld met aan het hoofd de nieuwe trainer-coach Wessel Colijn en nieuwe elftalleider Theo Janssen. Vooraf werd de doelstelling bepaald dat handhaving in de Reserve Hoofdklasse een prestatie van formaat zou zijn. De eerste wedstrijden verliepen moeizaam, maar daarna was "de machine" van Colijn en Janssen niet meer te stoppen, hetgeen uiteindelijk resulteerde in een serie van totaal 22 wedstrijden met 18 keer winst en slecht 4 keer verliespartijen. AFC 2 behaalde daardoor de 2e periodetitel hetgeen recht geeft op deelname in de Amstel Cup voor standaardteams. Ook in deze Hoofdklasse werd Argon (2) de terechte kampioen. Buiten het veld heeft deze groep zich op een zeer hechte wijze gepresenteerd. Op de donderdagen na de trainingen bleef iedereen vaak tot zeer laat "hangen", waarbij de inbreng van de leiding (Wessel en Theo) een groot compli ment verdient. Binnen de begeleiding moet ook een compliment gemaakt worden aan grensrechter Darryl Bartens die altijd aanwezig was en door zijn manier van vlaggen een bijdrage aan het succes heeft geleverd en aan de inmid dels afgestudeerde fysiotherapeute Cynthia Visser (van harte gefelici teerd!) die op haar serieuze en professionele wijze de bindende factor was met de spelersgroep. Inmiddels zijn er door de leiding en elftalcommissie A met alle spelers evaluatiegesprekken gevoerd met het oog op het aankomende seizoen. De meeste spelers van het de huidige selectie zullen ook volgend sei zoen deel uitmaken van AFC 2. Drie spelers, te weten Louis Stam, Danny Scholten en Dave Osei stromen door naar de le selectie, Tjebbe Krot en Bonnie Moedig zullen een stapje terug doen en vanuit de suc cesvolle A-l zullen 4 spelers, Paul Harleman, Laurens Samson, Khalid Harrak en Jeroen Bertens en vanuit de A2 Tom Markus de stap maken naar het tweede elftal, terwijl Al speler Peter Post in de voorbereiding bij het eerste elftal de kans krijgt zich op dit hoge niveau te bewijzen. Afsluitend kan gesteld worden dat het tweede elftal dit seizoen een mooi visitekaartje voor AFC is geweest!" 10. DE TECHNISCHE ORGANISATIE Het seizoen 2004-2005 waren 4 commissies iedere week operationeel actief met voetbaltechnische zaken: De elftalcommissie A TOPamateurs, verantwoordelijk voor de begelei ding van AFC 1 en 2 bestond uit Henk Bijlsma (voorzitter), Henny Kottmann en Johan Dol. De elftalcommissie B werd gevormd door Frans Juch (voorzitter), Pa niek Reddering, Max Flam en Ted Maros en concentreerde zich op de organisatie rondom de zondag-senioren 3 tot en met 12. De elftalcommissie C, het zaterdagvoetbal (zaterdag 1 tot en met 7 plus 2 veteranen-teams) bestond uit Roy van Dijk (voorzitter), Sebo Wol- dringh, Benno Honsdrecht en Camiel Huisman. Tenslotte de zeer gewaardeerde jeugdcommissie waarin naast voorzitter Rinus van Leijenhorst, John Parsser, Klaas Molenaar en Michael Tu- gendhaft zitting hadden, die bij hun omvangrijke werk geassisteerd werden door 3 jeugdcoördinatoren: Jan Verhagen, Henny Schipper en Roy Dekker. Oud T elftalspeler John Parsser heeft vele jaren zeer be langrijk werk verricht voor onze jeugdafdeling, doch is op de aanko mendejaarvergadering niet herkiesbaar. John, grote klasse en veel dank! De hoofdlijnen van alle voetbaltechnische zaken waar deze commissies wekelijks mee bezig zijn/waren bereikten via de overkoepelende Tech nische commissie het bestuur. In deze Technische commissie was Henk Bijlsma vertegenwoordiger voor de TOPamateurs, Ronald Koster vertegenwoordigde het senioren voetbal als aanspreekpunt van de elftalcommissie B en C, Rinus van Leijenhorst namens de grote jeugdafdeling en ondergetekende namens het dagelijks bestuur. 11. AFC DRIE TOT EN MET TWAALF Voorzitter Frans Jüch bericht ons als volgt namens de elftalcommissie B: "Samenstelling B-commissie De B-commissie werd gevormd door Frans Jüch (voorzitter), Max Flam (secretaris), Patrick Reddering (commissaris) en Ted Maros (commissaris).

Jaarverslagen | 2005 | | pagina 6