i juni 2005 83e jaargang nr. 15 Vanaf de 10e wedstrijd waren de resultaten echter wisselend en gezien onze kwaliteiten toch hier en daar ook wel wat teleurstellend, 16 wed strijden, 5 gewonnen, 2 gelijk en 7 verloren, resulterend in een 4e plaats in het eindklassement, waardoor AFC zich evenals vorig seizoen kwali ficeerde voor de strijd om de "grote" Amstel-Cup! Argon 26 21 4 1 67 65-23 Turkiyemspor 26 18 2 6 56 68-33 Elinkwijk 26 12 5 9 41 51-42 AFC 26 12 410 40 55-38 Een werkelijk schitterend kampioenschap voor Argon met slechts één verliespartij en vervolgens de landelijke titel! Ook langs deze weg spe lers, begeleiding, bestuur en supporters van harte gefeliciteerd! UVS, SWSMC en AFC'34 degradeerden en hun plaatsen worden het komende seizoen ingenomen door Hilversum, VVSB en Nieuwenhoorn. Onder leiding van de scheidende trainer/coach Stanley Menzo werden de laatste twee seizoenen in totaal 52 competitiewedstrijden gespeeld. Seizoen 2003-2004 26 12 7 7 43 42-27 3e plaats Seizoen 2004-2005 26 12 4 10 40 55-38 4e plaats 52 24 11 17 83 97-65 ^k Daarbij is het opmerkelijk dat gedurende het kalenderjaar 2004 in een lift aaneengesloten serie van 26 wedstrijden het volgende fraaie resultaat werd behaald; 13 keer werd gewonnen, 8 keer gelijk gespeeld en 5 keer verloren, 56 doelpunten voor en 27 tegen. De verliespartijen betroffen op 14 maart 2004 Turkiyemspor-AFC 0-3, 24 oktober Westlandia-AFC 2-1, 31 oktober AFC-Argon 0-1, 14 november AFC-Blauw Wit 1-2 en 5 december Turkiyemspor-AFC 3-2. De vele AFC'ers die deze wedstrijden hebben gezien zullen zich herin neren dat deze 5 nederlagen resp. geflatteerd, onnodig en/of tegen de verhouding in waren. De factor geluk speelt in het voetbal een belangrijke rol en als het ons bij die wedstrijden iets meer had meegezeten, dan zou gedurende 2004 een ware kampioensserie kunnen zijn neergezet met voor de supporters van ons eerste elftal vaak aantrekkelijk en aanvallend voetbal. Soms is men als supporter van ons le elftal naar de mening van ondergetekende te kritisch op de prestaties van onze vlaggendragers. Men zou echter moeten bedenken dat het behalen van bovenstaande eindstand voor het 2 e jaar in successie juist voor AFC een prestatie van formaat is. Aller eerst omdat, ook al is de collectieve begeleiding bij onze club zeer goed geregeld, AFC individueel voor de spelers (veel) minder "doet" dan bij de meeste tegenstanders het geval is. Overigens een constatering die wij graag zo willen houden, alhoewel wij natuurlijk niet onze ogen kunnen sluiten voor de ontwikkelingen bij andere verenigingen. Daarnaast zijn de spelers die wij bij voorkeur in ons eerste elftal zien optreden jongens die naast hun activiteiten op het veld, bij hun studie of in hun baan hard aan hun maatschappelijke toekomst werken. Wanneer wij ons dat realiseren kunnen wij tijdens de wedstrijden mis schien wat meer begrip opbrengen voor eens een slechte pass of een gemiste kans. Natuurlijk, jongens tussen de 20 en 35 jaar zijn in de kracht van hun leven, maar amateur-voetballers in de Hoofdklasse, die drie avonden in de week trainen en op zondag hun wedstrijd spelen, daarnaast een 40-urige werkweek kennen of hard aan hun studie werken hebben het "zwaarder" dan hun collega's uit het betaald voetbal. Zij hebben weinig tijd voor andere zaken en verdienen daarom een com pliment, zeker wanneer ze 2 seizoenen achtereen op een fraaie 3e en 4e plaats eindigen. Tijdens de winterstop tekende Stefan Stam een contract in Engeland bij tweede divisieclub Oldham Athletic en op 18 februari maakte Stanley Menzo bekend dat hij voor het seizoen 2005-2006 een verbintenis was aangegaan als trainer-coach bij eerste divisieclub AGOVV in Apel doorn. Het bestuur en de elftalcommissie A stelden een actuele profiel schets op voor Stanley's opvolger en ha een groot aantal gesprekken met diverse kandidaten kon AFC op 9 april 2005 de nieuwe hoofdtrai ner presenteren: de 39-jarige John Kila, die gedurende de laatst 10 jaar py de clubs waar hij actief was grote successen heeft gekend en in dit jaarverslag geen nadere introductie behoeft. Bij de overgang van het oude naar het nieuwe seizoen zijn er altijd mutaties. Zo ook dit jaar. Stanley Menzo vertrekt, zoals bovenstaand reeds aangegeven, naar AGOVV in Apeldoorn en kan terugzien op een mooie periode bij AFC, waarin met name gedurende het jaar 2004 het voetbal en de resultaten zeer tot onze verbeelding spraken. Wij wensen Stanley veel succes met het toekomstige verloop van zijn carrière en zullen hem als speler van zaterdag 3 nog regelmatig ontmoeten. Ook assistent Roy Tular en elftalleider Peter Brans, die beiden Stanley de laatste 2 seizoenen met "raad en daad" hebben bijgestaan, beëindigen hun werkzaamheden. Roy probeert zich in te schrijven voor de cursus Trainer/Coach 1 en Peter zal op zaterdag zijn wedstrijden op sportpark Goed Genoeg blijven fluiten. Roy en Peter, veel dank voor jullie inzet, loyaliteit en bijdragen aan de mooie eindresultaten van de laatste 2 seizoenen. Frank Tilmans (fysio-hersteltrainer), Ko Grosze Nipper (masseur- verzorger) en Cees Thomas (keeperstrainer) zullen hun werkzaamheden bij het eerste elftal volgend seizoen voortzetten, waarbij aangetekend dient te worden dat het voor Ko zijn 27e jaar in successie is, een absoluut record! Met welke spelers behaalde AFC dit seizoen de 4e plaats? Tahir Akharame 28 wedstrijden (50 totaal) en Joes Blakbom 28 (28), Said Moumane 26 (73), Ken Watanabe 24 (75) en Edwin van Holten 24 (119), Dennis Purperhart 23 (120), Hans Geerlings 22 (107) en Bobby Gehring 22 (59), Laurens Bianchi 21 (112) en Joey Esionye 21 (16^ Enrique Zschuschen 20 (20), Mohad Zaoudi 19 (136), Rody Turpijn ïo (39), Robert Gehring 18 (175) en Stefan Stam 18 (18), Lex Oosterling 14 (14), Ali Bentohami 8 (49), Vincent de Groot 7 (12) en Ulli Land- vreugd 7 (132) en Jarrick van Zeijst 5 (5). Totaal 20 spelers die meer dan 5 wedstrijden in actie kwamen en Wessel Sennef die als reserve keeper vele malen op de bank zat, maar niet inviel. Van die 20 spelers hebben 8 spelers meer dan 100 wedstrijden voor AFC 1 gespeeld, een teken van continuïteit in de spelersgroep, hetgeen je anno 2005 bij andere clubs nauwelijks meer tegenkomt. Dat neemt niet weg dat er ook in onze spelersgroep aan het eind van ieder seizoen mutaties plaatsvinden. Mohad Zaoudi heeft gedurende de laatste 6 seizoenen 136 wedstrijden voor AFC 1 gespeeld en heeft beslo ten een punt achter zijn actieve voetballoopbaan op dit niveau te zetten. De 33-jarige Mohad, de laatste seizoenen ook actief als jeugdtrainer bij AFC, heeft zich ingeschreven voor de cursus trainer/coach 2 en zal het komend seizoen de positie van Peter Brans als elftalbegeleider van AFC 1 gaan invullen. Wessel Sennef heeft de laatste 2 seizoenen op een positieve wijze de rol van keeper van het 2e elftal c.q. reservekeeper van AFC 1 vervult en zal volgend seizoen de werkzaamheden rondom het eerste elftal, die de laatste seizoenen door Erelid Marcel Koster werdp" verricht, voor zijn rekening gaan nemen. Mohad en Wessel, grote kk se! Dat betekent het volgende: de elftalcommissie A TOPamateurs, be staande uit Henk Bijlsma, Henny Kottmann, Johan Dol en Daniel van Meer, zal AFC 1 en 2 volgend seizoen waar nodig ondersteunen. Theo Janssen blijft elftalleider van AFC 2, Cees Thomas keeperstrainer en nu dan Mohad Zaoudi en Wessel Sennef die zullen gaan functioneren als elftalbegeleider bij het eerste. Acht oud-eerste elftalspelers in de bege leiding van AFC 1 en 2, een fantastische ontwikkeling en een mooi moment voor ondergetekende om mijn werkzaamheden voor AFC op het gebied van technische zaken af te sluiten! Onze "eigen kweek" Vincent de Groot is benaderd door Ajax zaterdag, hoopt daar veel wedstrijden in de basis te beginnen, maar heeft tevens laten weten dat AFC zijn club blijft (hij heeft zich dan ook reeds aange meld als donateur), waar hij ooit als speler hoopt terug te keren. Joes Blakborn, die gedurende het seizoen 2004-2005 drie maal uitkwam voor het Nederlands amateurelftal onder 23 jaar, werd benaderd door Rijnsburgse Boys en hoewel Joes heeft aangegeven dat hij een fijn jaar bij AFC heeft gekend, heeft hij toch besloten overschrijving naar deze zaterdag Hoofdklasser aan te vragen. Ali Bentohami hoopt in september af te studeren (plastische chirurgie) en gaat volgend seizoen bij JOS/Watergraafsmeer spelen. Hij vertrouwt erop in de nabije toekomst als speler of in een andere functie bij de onze club terug te zullen keren. Onze kleine dribbelaar Tahir Akhamrane krijgt van scheidend trainer Stanley Menzo de kans zich bij AGOVV te

Jaarverslagen | 2005 | | pagina 5