17 augustus 2005 84e jaargang nr. 1 - Hans Elias is van mening dat een bestuur van 11 personen te veel is en wij erover na moeten denken terug te gaan naar 9 personen. - Jack van Gelder vraagt waarom Johan de Bie niet herkiesbaar is. - Chris Schröder en Hans de Wijs geven ook aan het vreemd te vinden dat Johan de Bie niet in het bestuur kan blijven zitten. - Peter v.d. Dungen sr. wil dat het bestuur haar beslissing terug draait. - Dennis de Wit zou graag een commissie sociale zaken willen zien met Johan de Bie als voorzitter. - Dick van der Klaauw geeft aan dat er reeds een aantal jaar geleden afspraken zijn gemaakt over trapsgewijze verjonging van het bestuur. De voorzitter schorst de vergadering. Na een korte schorsing stelt het bestuur voor de komende tijd een nieuwe commissie Sociale Zaken in het leven te roepen met Johan de Bie als voorzitter. De vergadering kan zich vinden in dit voorstel. Machiel van der Woude staat vervolgens stil bij de vele en grote verdiensten die in lengte van jaren door Johan aan onze club zijn bewezen. Vanaf 1984 in het bestuur en hij heeft als secretaris, vice- voorzitter en de laatste 6 jaar als commissaris Sociale Zaken op bij zondere wijze z'n stempel op het clubleven van AFC gezet. Het be stuur en de club hopen dan ook dat Johan nauw bij het "AFC- gebeuren" betrokken zal blijven, als voorzitter van de Zilveren Ploeg, als bestuurslid van de Stichting Goed Genoeg, als voorzitter van de nieuwe commissie en nog veel, veel meer. Hij overhandigt het schei dende bestuurslid een AFC-horloge als aandenken en bloemen voor zijn echtgenote Marjoleine die hem altijd in zijn AFC werkzaamhe den heeft gestimuleerd. Zoals eerder gemeld is het voorstel Henk Bijlsma in het bestuur te benoemen als commissaris TOPamateurs. Dit omdat het bestuur hier echt mee versterkt dient te worden. Gedurende de afgelopen 20 jaar combineerde Kees Gehring zijn vice-voorzitterschap of secretaris functie gedurende 12 jaar met de portefeuille Technische Zaken. Dat was een haast onmogelijke klus die Kees op geweldige wijze heeft geklaard. Kees is daarvoor al reeds op 26 mei jl. tijdens de Gouden Ballenbij- eenkomst terecht in het zonnetje gezet. Na een luid applaus vervolgt de voorzitter met de mededeling om toestemming te vragen aan de leden voor de bekrachtiging van Henk Bijlsma als bestuurslid TOP amateurs. De vergadering gaat akkoord en Henk voegt zich aan de bestuurstafel. De voorzitter feliciteert Henk Bijlsma met zijn benoe ming en wenst hem heel veel succes, daarbij ondersteund door zijn commissieleden. Vervolgens noemt Machiel alle bestuursleden bij naam en dankt hen voor het vertrouwen en prettige samenwerking voor het afgelopen jaar en feliciteert hen met hun herbenoeming. Totaal 90 jaar ervaring, vele uren per week in touw voor de club, fantastisch. Voor hij over gaat naar punt 9 van de agenda schorst hij de agenda 15 minuten voor een koel drankje. 9. Contributie seizoen 2003-2004 Het bestuur stelt voor de contributies voor het seizoen 2005-2006 als volgt vast te stellen: Oud Euro 275,— Euro 225,- Euro 165,-- Euro 210,- nieuw Euro 295,- Euro 245,- Euro 175,- Euro 230,- Senioren Senioren 18 -23 jaar Senioren boven 60 jaar Jeugdleden Toeslag voor betalen na 1 oktober Euro 50,-. Donateurs worden verzocht minimaal Euro 100,- te betalen. Entreegeld nieuwe leden Euro 50,-. Nieuwe leden zijn eerst speelgerechtigd na betaling, voor 1 septem ber, van verschuldigde contributie en entreegeld. De voorzitter geeft aan waarom naar de mening van het bestuur de contributieverhoging nodig is voor de club. Speerpunten van zijn betoog zijn: - In de volle breedte van de club kwaliteit te bieden. - Zo goed mogelijk onderhoud complex. - Uitgebreide trainersstaf. - De vraag om lid te worden van AFC overtreft verre het aanbod. - Fantastische jeugdevenementen. - AFC wil op een professioneel niveau functioneren. Het is mede aan de AFC-vriendelijke bedrijven en andere vormen van sponsoring te danken dat de club op deze manier kan functioneren en daar zijn wij trots op. Als deze vorm van sponsoring er niet was, zou de contributie veel hoger moeten zijn. Secretaris Kees Gehring leest de vergadering de ingezonden brieven voor van zondag 11 en zaterdag 7 die tegen de contributieverhoging zijn en dat op deze manier kenbaar maken. In de discussie wordt het volgende naar voren gebracht. - Peter van den Dungen jr. geeft aan het begrotingstechnisch niet eens te zijn met de contributieverhoging. - Volgens Max Flam, namens de B-commiisie, is de contributieverho ging aan de spelers van hun afdeling haast niet meer uit te leggen. - Hans Elias meldt dat er bijna geen vrijwilligers te vinden zijn die kosteloos activiteiten voor de club ontplooien en dat is best zorgelijk. - Sebo Woldringh vraagt om een splitsing van de contributie. De voorzitter deelt mede dat daar is in het bestuur over is gesproken, maar besloten werd dit niet te doen. - Meindert Huisman heeft aan dat hij de contributieverhoging be grijpt, maar naar zijn mening de allocatie niet klopt. - Max Flam stelt dat met deze naar zijn mening te hoge contributie het clubgebouw gerenoveerd zou moeten worden. Machiel geeft aan dat er tijdens de zomer veel wordt opgeknapt aan het clubgebouw. Er wordt zeer zeker geld geïnvesteerd in het clubge bouw, maar een totale renovatie is thans onmogelijk gezien de lo pende gesprekken over de toekomst van de Zuidas. - Jack van Gelder vraagt om reeds nu al geld te reserveren voor het 115-jarig jubileum. Na stemming wordt het voorstel tot contributieverhoging aangeno men. 10. Vaststelling begroting boekjaar 2003-2004 Penningmeester Bob Neseker geeft een toelichting op de opgestelde begroting. - Meindert Huisman vraagt om de begroting eerder beschikbaar te stellen aan de leden. Men kan zich dan beter voorbereiden. Het be stuur zal zich hierover beraden. - Hoeveel AFC-vriendelijke bedrijven zijn er? Ad Westerhof meldt dat wij hel komend seizoen streven 24 AFC- vriendelijke bedrijven te hebben. De bedrijven krijgen o.a. een bord, banier en hun logo 's staan op de meeste uitingen van de club. - Meindert Huisman vindt 9,5% verhoging voor de jeugd wel erg hoog. Rinus van Leijenhorst geeft aan dat alle jeugdelftallen komend sei zoen over een trainer beschikken en dat dit de grootste kostenpost is. - Peter van den Dungen jr. vindt de volgorde van eerst contributie verhoging en dan begroting niet juist. - Marjan Stoop vindt de begroting moeilijk te lezen en vraagt komend seizoen om een duidelijkere versie. 11. Verkiezing Technische Commissie De zitting hebbende leden Kees Gehring, Henk Bijlsma, Ronald Koster en Rinus van Leijenhorst worden bedankt voor de verrichte werkzaamheden. Kees Gehring is niet herkiesbaar en wordt door de voorzitter bedankt voor zijn belangrijke werk op technisch gebied in vele jaren. 12. Verkiezing Elftalcommissie A De zitting hebbende leden Henk Bijlsma (voorzitter), Henny Kott- mann en Johan Dol worden onder dankzegging voor de verrichte werkzaamheden herkozen. Daniel van Meer wordt toegevoegd als lid van de commissie.

Jaarverslagen | 2005 | | pagina 19