Notulen Algemene Vergadering 17 augustus 2005 84e jaargang nr. 1 Notulen van de Algemene Vergadering van de Amsterdamsche Foot- ball Club gehouden op dinsdag 23 juni 2005 in het clubhuis, gelegen aan de De Boelelaan te Amsterdam. Aanwezig: 63 werkende leden hebben de presentielijst getekend. 1. Opening door de voorzitter Om 20.00 uur opent voorzitter Machiel van der Woude de Algemene Vergadering. Nadat hij heeft geconstateerd dat er niet voldoende stemgerechtigde leden aanwezig zijn, sluit hij de vergadering met een verwijzing naar de tweede Algemene Vergadering op dezelfde datum om 20.30 uur. Om 20.30 uur opent voorzitter Machiel van der Woude de vergade ring met een hartelijk woord van welkom aan de aanwezigen en een speciaal woord aan de aanwezige Ereleden, leden van Verdienste, AFC-ridders, Nobelprijswinnaars en commissieleden. Hij gaat niet uitgebreid in op het afgelopen seizoen maar verwijst naar het informatieve jaarverslag van secretaris Kees Gehring, dat in de laatste Schakel was opgenomen. De voorzitter memoreert dat AFC op dit moment midden in het 110 jarig bestaan is van onze mooie en vitale vereniging, welke verjaardag op passende wijze op 18 januari jl. werd gevierd in de prachtige wintertuin van het Krasnapolsky. Dat was tevens de aftrap van een groot aantal jubileumactiviteiten, zoals de presentatie van de DVD drie letters slechts...en een aantal zeer geslaagde toernooien voor jong en oud, waaronder de AFC superstars Amstelborgh/Borchland, het Mini WK voor de pupillen, het Goed Genoeg toernooi voor de junioren en de ABC cup voor de senioren. Natuurlijk staat ons ook na de zomervakantie nog het nodige te wach ten. De prestaties op het veld zijn, op enkele uitzonderingen na, goed te noemen. Onze allerhoogste teams - het eerste, tweede en de junioren Al- eindigden respectievelijk op een vierde, tweede en derde plaats, waarbij de Al via de nacompetitie bijna gepromoveerd was. Een compliment voor Pim van de Meent en zijn team is zeer zeker op zijn plaats. Applaus van de vergadering. Ons eerste team startte geweldig, had echter de pech dat enkele sleutelfiguren geblesseerd raakten en natuurlijk dat kampioen Argon onvoorstelbaar veel punten haalde. AFC mag wel weer voor de Amstel Cup uitkomen, een mooi resultaat na een toch wel wisselvallig seizoen. De trainers Stanley Menzo en Roy Tular gaan de club verlaten, maar kunnen dat, gelet op de ge noemde prestaties en de sfeer in het team, met opgeheven hoofd doen. Wij wensen Stanley en Roy, waar wij op 26 mei jl. tijdens de Gouden Ballen al uitgebreid afscheid van namen, veel succes voor de toe komst. Het tweede deed het, een beetje tegen de niet al te hoog gespannen verwachtingen in, zeer goed. Een vliegende start van de debuterende trainer-coach Wessel Colijn, samen met teamleider Theo Janssen. En de spelers van zondag 2 bewezen dat je met saamhorigheid, inzet en leergierigheid een heel eind kan komen, fantastisch. Veel succes was er ook voor onze grote jeugdafdeling. De C2 van Bep Thomas, de D9 o.l.v. Willem van Leuven en Roy Dekker, de Dll, het selectieteam van trainer/coach David Westerhof en leider Robert Haye. Maar natuurlijk ook de E2, E3, E8, El 1, Fl, F4, F6, F9, allemaal gefeliciteerd met jullie kampioenschap. Tevens meldt de voorzitter de prestaties van o.a. de junioren A2, welk team de district beker won. Maar ook de pupillen Dl, spelend in de Topklasse en daar 5e worden o.l.v. Pim van de Meent, hulde! AFC heeft, zoveel is zeker, een schitterende jeugdafdeling, over de volle breedte, van de junioren Al tot de jongsten in de Champions League en de World Cup, daar kunnen wij zeer trots op zijn en wij bedanken daarom ook alle betrokkenen, jeugdcommissie, contactper sonen, jeugdcoördinatoren, trainers, assistent-trainers, teamleiders en medische staf voor hun enorme inzet! Ook zijn er kampioenen bij de senioren. Zaterdag 3 werd kampioen, wij feliciteren teamleider Anton van Broeckhuizen en zijn wel heel bijzonder te noemen team. Ook de roemruchte veteranen lieten weer van zich horen. Zij werden weer eens kampioen en dat was een prach tig afscheid voor de veteranencommissie bestaande uit Karel van Osch, Paul Koster, Jan Hein Lans, Jos Lonnee en Ernst Huisman, die na vele jaren met hun commissiewerkzaamheden gaan stoppen. Een groot compliment verdient ook zondag 6, dat ook de titel haalde. Voorzitter van de B-commissie Frans Juch roemde de hechte vriend schap en goede trainingsopkomst. Enkele spelers van zondag 6 nemen onder applaus de kampioensdiploma's in ontvangst Tenslotte informeert de voorzitter de vergadering over de gang van zaken met betrekking tot ons sportpark. Er liggen na vele gesprekken gedurende de laatste 10 jaar nog altijd geen concrete plannen op tafel en er is ook nog altijd geen zekerheid over een "dok" of "dijkmodel". Het bestuur heeft ook de afgelopen maanden intensief contact onder houden met de gemeente. Er is nog geen consensus: de laatste door de gemeente gepresenteerde plannen zijn voor het AFC-bestuur geen basis om in mee te gaan. Zodra het bestuur wel positief tegenover nieuwe plannen zou staan, zal het bestuur een Algemene Vergadering uitschrijven, want het betreft hier wel een buitengewoon belangrijk dossier met veel conse quenties voor onze vereniging. 2. Ingekomen stukken Secretaris Kees Gehring meldt: a)Een brief van de kascommissie, die zal worden behandeld bij punt 7 van de agenda. b) Berichten van verhindering van de volgende leden: Cor Kerker, Wim Crouwel, Ab Springer, Hans Honsdrecht, Hans Woudstra, Mar cel Koster, Tim Timmerman, Hans Brouwer, Dick Huisman, Rob Duis, Henny Kottmann, Piet Vaal, Ron Limburg, Jaap Pluim, Henk van Teunenbroek, Piet Ouderland, Hans de Bie en Max de Bruin sr. 3. Notulen van Algemene Ledenvergadering Deze notulen zijn gepubliceerd in de Schakel nummer 1 seizoen 2004-2005, 83e jaargang, van 18 augustus 2004. Er worden door de aanwezigen geen opmerkingen gemaakt, zodat deze notulen onder dankzegging aan het adres van samensteller Ro nald Koster worden goedgekeurd. 4. Bestuursmededelingen De voorzitter vraagt allereerst een minuut stilte in acht te nemen voor die leden en donateurs waar AFC in het afgelopen verenigingsjaar afscheid van heeft moeten nemen: Wim Endel, George Versteeg, mevrouw Jopie van der Valk-Aalbers, Rinus Michels, Arne van Teu nenbroek, mevrouw Connie Hermens-Verhelst, Co Bouwens, Dick Susan en Gerard van Dijk. Wij bewaren aan deze AFC'ers onze eigen herinneringen, ze zullen via deze herinneringen blijven voortleven. De voorzitter staat vervolgens stil bij het overlijden van Ge van Dijk, die op 29 mei jl. overleed. Onder zijn leiding werd AFC in 1961, 1963, 1967 en in 1969 kampioen, een onovertroffen situatie. Het aantal overschrijvingen was ook dit jaar niet gering en onze ad ministrateur Jaap Draisma, zijn assistente Yvonne Steeman en ook Theo Janssen hadden het er zeer druk mee, zeer bedankt! 113 AFC'ers bedankten of vroegen overschrijving aan naar een andere vereniging, terwijl ruim 200 nieuwe leden verwelkomd konden wor den. Maar lielst 25 jeugdspelers zijn naar BVO's vertrokken, dat is de keerzijde van het succes van onze jeugdafdeling. Dat er spelers naar BVO's gaan is niet tegen te houden, maar het gaat om de manier waarop en daar is het bestuur over in gesprek met de KNVB, aldus de voorzitter. Ook de A-selectie kende, net als ieder jaar, een aantal mutaties. Tot onze teleurstelling verlieten op het allerlaatste moment Uli Landvreugd en Dennis Purperhart onze vereniging. Zij speelden respectievelijk 9 en 6 jaar in onze A-selectie. Onze selectie is inmiddels aangevuld met een aantal spelers van ande re verenigingen en tevens met 3 spelers uit het tweede elftal en zelft een speler uit de junioren A-l en met deze ontwikkeling is het bestuur zeer tevreden.

Jaarverslagen | 2005 | | pagina 17