0 8 juni 2005 83e jaargang nr. 15 natuurlijk wel tijd kost...). Maar een voorbeeld voor iedereen want ook na afloop liepen alle spelers een rondje om de wedstrijdtafel om de medewerkers te bedanken. Schitterend De eveneens zeer gedisci plineerde en aardige Duitsers die alleen de lunch wat "mager" vonden. Volgend jaar dus Bratwursten inkopen. De Belgisch supporters die om half negen 's ochtends het eerste rondje bier bestelden en daar om half negen 's avonds nog steeds mee bezig waren. Alles was piekfijn in orde. Een begeleider voor elk team, die met raad en daad kon bijstaan waar nodig. Op welk toernooi vind je dat? Drinken stond klaar in elke kleedkamer. Johan de Bie die ons fantastische geluids systeem overtrof door zonder microfoon honderden jongens te over stemmen met de prijsuitreiking. Ajax werd de uiteindelijke winnaar en AFC eindigde als derde!. Het vele werk van zowel het de mede werkers van ons clubhuis als alle vrijwilligers. Het gaat echt te ver om iedereen hier te noemen, en dan vergeet je altijd nog wel iemand. Allen weten dat de waardering groot is. Nou eentje dan, die de wed strijdtafel met harde hand bestuurde Chris Schröder. Maar ja, die is dan ook Erelid! Het was een heerlijke voetbaldag, die, en dat is be langrijk, door onze gasten ook zo ervaren is Dat bleek bij het af scheid" Zondag 15 mei: Henk Kappelhoff toernooi Het Henk Kappelhoff toernooi werd voor het eerst georganiseerd midden zeventiger jaren. De in 2001 op 91 jarige leeftijd overleden Erevoorzitter van AFC leidde de club van 1956 tot 1972. Gedurende die periode vond o.a. de verhuizing van de Zuidelijke Wandelweg naar de De Boelaan plaats en kan AFC op sportief gebied terugzien op de mooiste serie uit de 110-jarige geschiedenis. AFC 1 werd in 1961 kampioen en promoveerde naar de Eerste Klasse, waar in 1963, 1967 en 1969 opnieuw een kampioenschap behaald werd. Over de resultaten van deze editie van het Henk Kappelhoff jeugd- toernooi voor C-l junioren op 15 mei 2005 het volgende: RKC eindi ge als eerste, Rot Weiss Essen tweede, Vitesse derde, FC Antwerp, vierde, Bayer Uerdingen vijfde, AFC zesde, Cambuur zevende en Go Ahead op de achtste plaats. Woensdag 18 mei: de ABC Cup Ook over deze happening voor de groep van zaterdag senioren en zondag senioren 3 tot en met 12 leverde de actieve Frank de Munnik wederom een bijdrage voor dit jaarverslag: "Grappig om te zien met hoeveel inzet er toch wordt gestreden als er niets op het spel staat. Nou ja, niets, de eeuwige roem datje het ABC toernooi hebt gewonnen. Dat was dit jaar dan voorbehouden aan de Zondag 3. Maar veel belangrijker was natuurlijk de gezelligheid en de mogelijk heid met elkaar een balletje te kunnen trappen. En dan zie je toch opvallende dingen. Hééééle mooie acties, en vreselijke blunders. Al met al bijna 160 spelers waren aanwezig om op een half veld met elkaar de strijd aan te gaan. En deden dat dus ook. Werd het toernooi ontsierd door onprettige dingen In het geheel niet. Er was vooral veel plezier en daarom wordt het toernooi als afsluiting van het seizoen ook georganiseerd. Met een hapje na afloop, waarbij de pachters trots op ons waren dat we ons zo netjes aan het idee van per groep komen voor het eten hielden. Niet dus iedereen had honger en het zag er lekker uit, dusWerd Thijs de Bont die van het 6e naar het 2e gaat zowaar "beste speler". Naast organisator Frans Jüch deed Fred ten Nijenhuis het als spreek- stalmeester voortreffelijk. Mocht iedereen een kadootje uitzoeken. En werkten de weergoden ook uitstekend mee. Wat kun je je beter wen sen als dit, een hele leuke avond op je voetbalclub 7" Zaterdag 21 en zondag 22 mei: het Goed Genoeg toernooi Een ongelofelijk spektakel met naast AFC als deelnemende vereni gingen voor A-, B- en C-junioren en D-pupillen over twee dagen o.a.: Hercules, VOC, Kon. HFC, LSC Sneek, Quick 1888, Concordia, vwck 1890, Vitesse, Achilles, Victoria, Robur et Velocitas, HBS, Ulympia, Frisia, Be Quick, e,a, WAT EEN DEELNEMERSVELD! n groot compliment aan allen, zonder de vele namen te noemen die e organisatie en uitvoering van dit geweldige toernooi hebben meegewerkt. °taal meer dan 900 deelnemers. Grote klasse en reclame voor AFC! Zaterdagavond 21 mei sloot de A-selectie en begeleiding het voet balseizoen 2004-2005 af. Men verzamelde op de grote sloep van Ken Watanabe en maakte een twee uur durende boottocht door de Amster damse grachten. Daarbij werd de Leidsegracht 81 aangedaan, waar de kersverse ouders Daniel van Meer en Marielle van Jaarsveld en hun op 20 mei 2005 geboren dochter Elisabeth vanaf de boot van de gehele selectie een aubade ontvingen. Vervolgens in een bekend Amsterdams restaurant een diner met diverse speeches van scheiden de begeleiders, waarbij ook de tijdens de winterstop naar Engeland vertrokken Stefan Stam aanwezig was. Na 12 uur werd het feest sa men met de dames bij Sinners in Amsterdam tot in de kleine uren voortgezet (met dank aan Ulli Landvreugd, die dit geregeld had en die op dezelfde middag als trainer-coach van Voorland gepromoveerd was naar de Tweede Klasse Zaterdag). Zaterdag 28 mei: de Mini WK Over reclame voor AFC gesproken. Jeugdvoorzitter Rinus van Leij- enhorst leverde de volgende bijdrage over deze traditionele en door velen zeer gewaardeerde dag voor onze allerkleinsten als afsluiting van het voetbalseizoen: "Ook dit jaar was de afsluiting van het seizoen weer een grote feest dag op Goed Genoeg. Niet minder dan 450 deelnemers namen deel aan dit fantastisch evenement. De kleintjes van de Champions Lea gue en World Cup speelden een eigen Mini EK Als alle voorgaande jaren was de organisatie net zoals het weer perfect. Wanneer ik het over de organisatie heb dan bedoel ik niet alleen het sportieve gedeel te, maar ook alles er om heen, de gezelligheid en gebondenheid. De kraampjes waar poffertjes, suikerspin, hamburgers en hot-dogs kon den worden gekocht, de springkussens, werkelijk een unieke gebeur tenis. Natuurlijk heel veel toeschouwers die het geheel nog indrukwekken der maakten. Als je aan spelers van de A junioren vraagt, wat zij het mooiste toernooi vonden bij de jeugd, dan antwoorden zij steevast "het Mini WK" en ik kan mij daar volledig bij aansluiten. En als dit toernooi geopend wordt door Ruud Gullit en Tom Egbers en de prijsuitreiking wordt verricht door Yoep van 't Hek dan weet je dat het niet "zomaar" een jeugdevenement is. Met dank aan alle functionarissen en vrijwilligers, waardoor de kinderen een onver getelijke en onwisbare dag hebben beleefd". 30. AFC's DOCHTER ACC De enige overgebleven AFC-dochter (ABC en ATC, ooit AFC's honkbal- en tennisafdeling hebben immers na vele aansprekende jaren hun sportieve activiteiten beëindigd), de op 5 maart 1921 opgerichte Amsterdamse Cricket Club, speelt sinds mei vorig jaar op een schitte rend nieuw complex op het Loopveld in Amstelveen. Een prachtig clubhuis, drie "English-style" kort gemaaide velden en een indruk wekkende "oefenpitch". Helaas degradeerde ACC vorig seizoen uit de Hoofdklasse en wij wensen voorzitter Max de Bruin Jr. en zijn eerste team veel succes bij het streven naar terugkeer op het hoogste niveau en daarnaast de gehele club een fijn seizoen. Naast deze enige officiële "dochter" kende AFC ook in het achter ons liggende seizoen "vele clubs in de club". De VBC (Vrienden Biljart Club) komt in het clubhuis iedere donderdag bijeen, de Bridge Club iedere dinsdagavond. Daarnaast mogen ook de Stierenclub, de club van 8, Heeren Heeren, Zami Cinque, Twee voor Twaalf, enz, enz niet onvermeld blijven. 31. AFC EN DE BVO's De jeugdafdeling van AFC staat in hoog aanzien en werd aan het eind van het vorige seizoen dan ook genomineerd voor een prestigieuze landelijke prijs, de "Rinus Michels Award" voor de beste opleiding van alle amateurvoetbalclubs van Nederland. Over de "ins outs" van onze jeugdafdeling bent u in hoofdstuk 13 van dit jaarverslag uitgebreid geïnformeerd door de zeer gewaardeer de voorzitter van de jeugdcommissie Rinus van Leijenhorst. Het bestuur van AFC is trots op dit visitekaartje, zowel op recreatief gebied (waar veel voor de honderden spelertjes wordt gedaan) als prestatief (de junioren A-l. B-l, C-l en pupillen D-l spelen voor een amateurclub op een ongekend hoog niveau). 17

Jaarverslagen | 2005 | | pagina 15