«f 8 juni 2005 83e jaargang nr. 15 men dit kampioenschap niet noemen. Een seizoen zonder enig inci dent op het veld en dat mag ook wel eens gememoreerd worden. De kampioenswedstrijd op een achteraf gelegen, kaal getrapt trainings veldje van de KHFC, om de importantie van onze competitie maar eens aan te geven, werd onder toch wel ruime belangstelling gespeeld. Een 1-0 achterstand met de rust werd knap in een 1-2 eindoverwin ning omgezet. Zoals het behoort bij de Veteranen, werd het kampi oensfeest in stijl gevierd en wel in het clubhuis van The Amsterdam Old Course. Een geslaagde avond met muzikale omlijsting verzorgd door onze voorzitter Karel van Osch. Zoals de traditie dat voorschrijft gaan de Veteranen met hun partners aan het eind van het kalenderjaar uit eten. Dit keer vond dat plaats in het nieuwe Bosbaanrestaurant. Ongeveer 55 personen waren aanwe zig, wat toch een succes genoemd mag worden. Jaap Dekker en zijn band zorgden ervoor dat bijna iedereen op de dansvloer stond, met andere woorden een dergelijk etentje wordt altijd een feest. Een mooi seizoen met als afsluiting ons tweejaarlijkse trip, de vierde alweer, naar Londen. Op bezoek bij onze engelse vrienden: The They- don Boys. Werkelijk een prima ontvangst. Vanaf de aankomst op het vliegveld tot en met het vertrek was alles werkelijk prima door hen verzorgd. De bijzonder sportieve wedstrijd eindigde voor het eerst in een gelijkspel: 3-3. Een uitslag waar iedereen tevreden mee was. Op ^m: veld wil iedereen winnen, maar na afloop is het: shake hands and ^^"s have a pint. ^oals gebruikelijk stoppen aan het eind van het seizoen altijd een paar spelers. Dit jaar zijn dat: Edwin Geluk, Jos Kemna en Rob Ruis, die allen meer dan 15 jaar onze eer hebben hooggehouden. Opengevallen plaatsen worden door "jongere" Veteranen ingenomen. Zo is Guido Smits het afgelopen seizoen de gelederen komen versterken en heeft voor het volgend seizoen bijvoorbeeld Daniel van Meer zich aange meld. De samenstelling van het team is dan ook geleidelijk aan het veranderen. Een mooie uitdaging voor de nieuwe Veteranencommis- sie om er weer één geheel van te maken. Niet alleen spelers stoppen, ook de huidige, niet te evenaren Vetera- nencommissie, bestaande uit: Karel van Osch (voorzitter), Paul Kos ter (secretaris), Jos Lonnee (penningmeester) en Jan Hein Lans (coach), heeft na vele jaren van trouwe dienst, besloten het vaandel over te dragen. De Veteranen zijn hen zeer veel dank verschuldigd." 15. COMMISSIE PERS, PUBLICITEIT EN EVENEMENTEN Bestuurslid Nick van Ommeren informeert ons over de omvangrijke activiteiten van deze commissie, naast Nick bestaande uit Hans Elias, im Ringe, André Wijnand en Rogier de Boer. ''innen de portefeuille PP&E is de Schakel in haar 83 jaargang nog altijd één van de hoofdtaken. De frequentie is op de eerste 2 uitgaven na, steeds 3 wekelijks geweest. Net als voorgaande jaren was ook in deze jaargang Hans Elias de drijvende kracht achter de Schakel. Niet onvermeld mag blijven dat hij weer veel steun kreeg van de fantastische meewerkende en - denkende huisdrukker Palteam in de persoon van Valentijn Jorritsma. De Schakel kon voor het 49e seizoen rekenen op de vaste bijdrage van scribent Pim Adriaansz met voor het 28e seizoen de rubriek Mixed Pickles. Geweldig Pim!! In de rubriek AFC's "Bie"-zonderheden van Johan de Bie kon u o.a. weer lezen waar u AFC'ers had kunnen tegenkomen. De redactie is zeer verheugd dat Johan ook volgend jaar zijn gewaardeerde rubriek zal verzorgen. André Wijnand verzorgde met veel succes dit seizoen de nieuwe rubriek AFCoryfee. Op de laatste pagina van elke editie verzorgde André een interview met bekende en minder bekende AFC'ers die voor en achter de schermen veel voor de club doen en gedaan hebben. In voorgaande jaren werden verslagen van wedstrijden gepubliceerd in de Schakel. Vanaf dit seizoen is met die traditie gebroken omwille van de actualiteit en om ruimte en daarmee kosten te besparen. Op de website kunnen en worden nu de verslagen met foto's van alle teams gepubliceerd. Het aantal verslagen hierop is enorm toegenomen mede door het feit dat door het ingevoerde 'content management systeem' men zelf zijn verslag kan plaatsen zonder tussenkomst van de web- master. In de Schakel wordt alleen nog het verslag van 'Ons Eerste' opgenomen en verzorgt Frank de Munnik hierin het Jeugdjournaal. Deze veel geprezen rubriek laat een selectie zien van wat er op de website door de jeugdteams wordt geschreven. Het woord van de redactie kwam voor het 2e seizoen van Nicolaas van Ommeren in de rubriek 'Red'-aktueel. Voorzitter Machiel van der Woude verzorgde twee keer op deze plek zijn "Van de brug af ge zien", met daarin belangrijke ontwikkelingen op ons sportcomplex en binnen de vereniging. Op het gebied van statistieken werd de Schakel opnieuw van allerlei getalsmatige wetenswaardigheden voorzien door Chris Schröder. Alle betrokkenen bij de totstandkoming van de Schakel, hartelijk bedankt. De Persmap is niet meer weg te denken in de portefeuille van de commissie PP&E en vormt het belangrijkste tastbare product van AFC. In de 22c uitgave was er naast de aandacht voor Ons Eerste, de andere (jeugd)selectieteams en de organisatie, bijzondere aandacht voor het nieuwe kunstgrasveld en werden de Ereleden en leden van Verdienste in het zonnetje gezet. Tijdens de feestelijke presentatie van de nieuwe selectie van Ons Eerste werd het eerste exemplaar van de Persmap door Tom Egbers overhandigd aan drie oud-voorzitters Jan van Dijk, Rein Akkerman sr. en Dick van der Klaauw. Ook dit jaar was de Persmap voor een belangrijk deel het (mees terwerk van bestuurslid Kees Gehring geassisteerd door Nicolaas van Ommeren en Hans Elias. Laatstgenoemde verzorgde ook de foto's. Het mooiste programmablad van de hoofdklasse, AFC-Thuis, staat onder vakkundige redactie van Wim Ringe, bijgestaan door het cij fermateriaal van Chris Schröder. De productie kwam net als voor gaande jaren voor rekening van Jaap Draisma en Yvonne Steeman. De verkoop van AFC-Thuis (met daaraan verbonden de loterij) werd in weer en wind verzorgd door Frank Bouman, Ben Slaap en Ron Susan met achter de kassa Jan Koomen. Heren zeer bedankt! Vorig seizoen konden zij ervaring opdoen en dit jaar moest meteen geoogst worden. Bc heb het dan over de vaste bezetting van de radio kamer. Onder soms moeilijke (technische) omstandigheden haalden Dennis de Wit en bestuurslid Ad Westerhof het meest haalbare uit de installatie en hun zelf. Het plezier en de toewijding van het duo, stond ook dit jaar weer garant voor een vrolijke noot vóór, tijdens en na de wedstrijden van Ons Eerste. Mogen we hier nog vele jaren van genie ten. Aan de Perstafel was het bij de thuiswedstrijden van Ons Eerste re gelmatig druk. Pim Adriaansz en Chris Schröder, geassisteerd door hun trouwe supporters, voorzagen dit jaar de aanwezige verslaggevers van informatie en na afloop van de wedstrijd van een drankje en een borrelhap. Dat ze dit naar behoren hebben gedaan moge blijken uit de zeer vele positieve artikelen over AFC en de spelers en trainer van Ons Eerste. Tot slot twee andere belangrijke onderdelen van de PP&E portefeuil le: teletekst en de website! Op het Amsterdamse televisiekanaal AT5 verzorgt Chris Schröder de teletekst pagina 515 voor AFC. Het zal u niet verbazen dat deze pagina's gevuld zijn met alle standen, goals en assists van de stan daard teams, maar ook de afgelastingen en "hoofdpunten uit het AFC- nieuws". Een zeer tijdrovend en secuur werk dat aan Chris is toever trouwd en waarvoor ik hem hartelijk wil danken. Het website bezoek heeft een enorme vlucht genomen. In het jaarver slag van eenjaar geleden werd melding gemaakt van 115.000 bezoe kers (1 juni t/m 31 mei) met een dagrecord van 801 bezoekers. In het seizoen 2004-2005 (eveneens 1 juni t/m 31 mei) werd de site door bijna 285.000 bezoekers aangeklikt met het dagrecord van 1987 bezoekers. De AFC website behoort inmiddels tot de best bezochte in het ama teurvoetbal. Een geweldig compliment voor webmaster Hans Elias, die met zeer veel enthousiasme de site verzorgt en daarbij kan reke nen op de 'traffic trekkende rubriek "Krantenpagina" verzorgd door i?

Jaarverslagen | 2005 | | pagina 10