15 juni 2004 82e jaargang nr. 17 Eind februari kwam het bestuur met Stanley Menzo, die met slechts 14 andere cursisten onlangs is toegelaten tot de cursus "trainer-coach be taald voetbal" en Roy Tular overeen hun contract voor het seizoen 2004-2005 te verlengen en ook de overige 4 begeleiders van AFC 1 Peter, Ko, Cees en Frank hebben aangegeven hun werkzaamheden (zij het in het geval van Ko en Frank in een iets andere taakverdeling) voort te zetten. Continuïteit is altijd een goed teken! Klasse mannen. Dirk Spits was voor het 15e jaar in successie actief binnen de technische staf, dit seizoen als trainer-coach van AFC 2 en AFC zaterdag 1. Helaas moesten Dirk Spits en het bestuur gezamenlijk en in goed over leg als gevolg van teleurstellende resultaten van het 2e elftal op 7 april j.1. besluiten de werkzaamheden van Dirk Spits voor AFC 2 te beëindi gen. Ook elftalleider Hans Eric Muller beëindigde per die datum zijn activiteiten voor AFC-2. "Good-old" Pim van de Meent en Henk Bijls- ma namen voor de laatste 6 wedstrijden de begeleiding van AFC 2 voor hun rekening, terwijl oud-eerste Xl-tal doelman Theo Janssen geduren de het gehele seizoen functioneerde als grensrechter. Dirk Spits zette zijn werkzaamheden voor zaterdag 1, daarbij gesteund door Hans Coorengel en Ger Smit, tot het eind van het seizoen voort. Martin Verburg was trainer van senioren 3, Hesdey Sanches functio neerde bij dit team, dat zich zeer knap handhaafde in de Reserve Eerste Klasse met louter 2e elftallen als tegenstanders, als elftalleider. ^Dick Bakker was voor het 23e jaar actief als trainer binnen onze organi satie. Vele jaren bij de jeugd, dit jaar als trainer bij de senioren 4 t/m 12 .«h de zaterdag-senioren, die zich daar graag bij wilden voegen, daar naast als coach op zondag bij AFC 4 en 5. Dick Bakker werd bij zijn werkzaamheden regelmatig geassisteerd door Hesdey Sanches en Ruud de Bruyn. Aan het einde van het lopende seizoen heeft Dick Bakker aangegeven dat hij voor het komend seizoen zijn werkzaamheden niet wil voortzet ten. Ook Dirk Spits zal het komend seizoen voor het eerst sinds 15 jaar niet voor AFC actief zijn. Ook langs deze weg willen wij Dick en Dirk nog eens hartelijk danken voor hun inzet, loyaliteit en kwaliteit in vele jaren achtereen voor AFC geleverd. Het gaat jullie goed, wij hopen jullie nog vaak op "Goed Genoeg" te treffen en wie weet Voor de namen van alle trainers van onze grote en succesvolle jeugdaf deling verwijs ik u graag naar punt 12 van dit verslag, met daarbij de opmerking van ondergetekende dat AFC blij mag zijn met en trots zijn op zo'n fantastische groep trainers, elftalleiders, commissieleden en overigen die iedere week ten behoeve van de jeugd actief is. Klasse! En dan te bedenken dat voor volgend seizoen nog een aantal "grote 1namen"uit de Amsterdamse voetbalwereld, zoals Hennie Schipper, Kees Jtoedood en Bep Thomas, aan onze jeugdorganisatie zullen worden lOegevoegd. 6. DE MEDISCHE STAF Wim Crouwel, Reinier van Dantzig en clubarts Lex Swaan vormen de zeer gewaardeerde commissie Medische Zaken en Wim Crouwel geeft ons in dit jaarverslag informatie over de activiteiten van deze commissie en de bij de commissie direct betrokkenen. "De medische commissie bestond uit de leden Lex Swaan arts, de fysiotherapeuten Wim Crouwel, Reinier van Dantzig, Frank Tilmans en verzorger Co Grosze Nipper. Deze commissie houdt toezicht op de algemene hygiëne van de kleedkamers, heeft een taak bij preventie en behandelen van blessures, maar ook de paramedische zorg van de jeugdelftallen. Dit jaar waren het de inmiddels met lof geslaagden van de Academie Leffelaar: Shanti Bergsma junioren Al, Kirsten Kampman junioren BI, Cynthia Visser junioren Cl, Sandra v.d. Moere junioren Dl en Ahmed Rahili, die het zondag-inloopspreekuur verzorgde. Verder waren de fysiotherapeuten Robin Massier verantwoordelijk voor Zaterdag 1 en Frank Tilmans voor Zondag 2. De reeds 25 jaar aan AFC als verzorger verbonden Co Grosze Nipper heeft samen met Frank Tilmans ons eerste selectie-elftal in topvorm weten te houden, mede waardoor goed kon worden gepresteerd. De toegevoegde waarde van dit gehele team werd o.a. zéér gewaar deerd door diverse ouders en leverde respectvolle adhesiebetuigingen van tegenstanders op, die bij een ongeval dankbaar gebruik maakten van deze diensten. Je ziet, AFC blijft onder alle omstandigheden een "gezond bedrijf." 7. DE TECHNISCHE ORGANISATIE De resultaten van iedere voetbalclub (club vereniging ter gezamenlijke beoefening van ontspanning en/of hobby, zie Van Dale) worden mede bepaald door een "geoliede" organisatie. Een duidelijke hiërarchie, goede communicatie (bij AFC bijv. ons stokoude clubblad "de Scha kel", de jaarlijkse persmap, onze zeer complete website, de dit seizoen meer dan 65.000 keer geraadpleegde afgelastingenlijn en de teletekstpa- gina's bij AT-5), voldoende financiële middelen, een outillage die voldoet aan de eisen van deze tijd (clubhuis, kleedkamers) en een sfeer vol sportpark zijn belangrijke onderdelen voor een prettige en relaxte gang van zaken. Het sportpark moet een plek zijn waar mensen graag naar toe gaan/komen. Door dit alles kan je voldoende aantrekkings kracht op leden en ouders van jeugdleden uitoefenen, teneinde voldoen de vrijwilligers bereid te vinden om de technische organisatie van de club invulling te geven. Dat komt bij AFC neer op een groep van meer dan 100 absoluut onmis bare vrijwilligers! Te beginnen met de elftalleiders, bij de grote jeugdk afdeling tegenwoordig "teammanagers" genoemd. Zij zijn naast dW aangestelde technische staf verantwoordelijk voor de operationele acti viteiten van hun team. Hun werkzaamheden worden begeleid en geco ördineerd door 4 te onderscheiden elftalcommissies, te weten de jeugd commissie voor de gehele jeugdafdeling, de elftalcommissie A voor de zondag senioren 1 en 2, de elftalcommissie B voor de overige zondag senioren (3 t/m 12) en de elftalcommissie C voor de zaterdagafdeling. De jeugdcommissie bestond seizoen 2003-2004 uit Rinus van Leijen- horst (voorzitter), Yvonne Steeman, Michael Tugendhaft, Bas Polling, John Parsser en Peggy van Wijnen. De elftalcommissie A uit Henk Bijlsma (voorzitter), Lex Koekoek en Henny Kottmann. De elftalcommissie B uit Frans Juch (voorzitter), Patrick Reddering en Max Ham. De elftalcommissie C uit Roy van Dijk (voorzitter), Sebo Woldringh, Benno Honsdrecht en Camiel Huisman. Allen hebben zich voor het komend seizoen opnieuw beschikbaar ge steld, alleen Lex Koekoek neemt een jaartje rust. Lex, heel veel dank voor alles watje in vele jaren voor AFC hebt gedaan en ondergetekende weet zeker dat wij je binnenkort weer in een functie terugzien. In deze vacature stelt het bestuur op de Algemene Vergadering op 29 juni 20M^ voor oud eerste-elftalspeler Johan Dol te benoemen. De "lijnen" van deze commissies naar het bestuur lopen via de techni sche commissie, zodat via deze piramide het bestuur van alles wat er in de gehele club op technisch gebied "speelt" op hoofdlijnen op de hoogte gebracht kan worden. In deze technische commissie hebben zitting Rinus van Leijenhorst namens de jeugdafdeling, Ronald Koster als aanspreekpunt van het seniorenvoetbal van de elftalcommissie B en C, Henk Bijlsma namens de elftalcommissie A (de TOPamateurs AFC 1 en 2) en Kees Gehring namens het D.B. van AFC. 8. "ONS EERSTE" Het seizoen 2003-2004 startte voor de jongens van onze A-selectie met de le training o.l.v. Stanley Menzo, geassisteerd door Roy Tular en Cees Thomas op maandagavond 21 juli op de voormalige velden van s.c. Buitenveldert. Tussen deze eerste training en de start van de competitie op zondag 31 augustus werden 17 trainingen afgewerkt en werden oefenwedstrijden tegen Zeeburgia, Groene Ster, RIOS, De Treffers, IJsselmeervogels, DCG, DWV en Blauw Wit gespeeld. Het resultaat van deze wedstrijden was 4 keer gewonnen, 4 keer gelijk en niet verloren met een doelsaldo van 22 voor en 6 tegen. Dat opgeteld bij het goede spel van AFC in de Amstel Cup tegen De Graafschap op 12 augustus, waar ondanks enkele zeer reële kansen voor

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 4