15 juni 2004 82e jaargang nr. 17 Eind januari bereikte ons tevens het zeer droevige bericht dat onze speler van zaterdag 4 Peter Kuin op de onacceptabel jonge leeftijd van 30 jaar als gevolg van een ongeneeslijke ziekte was overleden. Op 11 februari 2004 overleed ons oudste lid Roel van Nek in de ouder dom van 92 jaar. Roel van Nek (schoonvader van lid van Verdienste Rik de Boer, grootvader van Rogier de Boer, speler van AFC 3 en lid van de commissie P.P. en E.) was jarenlang rechtsbuiten van AFC 1 in de twintiger jaren van de vorige eeuw. In februari moesten wij tevens onverwacht afscheid nemen van ons donateur Dub Dubois, die met zijn muziekvrienden en onze clubgenoten Chris Dekker en Ad van der Hoed, gedurende vele jaren menig AFC- feest heeft opgeluisterd. Eveneens in februari overleed na een kort ziekbed op veel te jonge leeftijd de vader van ons jeugdlid Enzo Doyer, Charles Doyer, die tot het moment dat hij ziek werd dit seizoen actief was als elftalleider van onze pupillen E-l. Eind april werden twee zeer goede AFC'ers geconfronteerd met het verlies van één hunner ouders, die in de loop der jaren veel op AFC hadden vertoefd. Theo Janssen moest afscheid nemen van zijn vader in de ouderdom van 90 jaar en Wim Crouwel verloor zijn moeder op 88- jarige leeftijd. Tenslotte, op 13 mei 2004 overleed onze donateur Marinus de Jonge, die ondanks zijn hoge leeftijd als supporterr van ons eerste elftal de laatste jaren vrijwel alle uit- en thuiswedstrijden van ons eerste elftal bezocht, in de ouderdom van bijna 88 jaar, terwijl op 3 mei ons lid I. Galavazi Jr., zoon van wijlen Erelid J.H. Galavazi, voorzitter van AFC van 1927 tot 1941, was heengegaan. Al deze hierboven vermelde aan AFC verbonden dierbaren maakten in vele jaren zo vele malen, net als wij allen, de gang naar Goed Genoeg en aan allen bewaren wij onze eigen specifieke herinneringen. 34. OVERSCHRIJVINGEN Het totaalbeeld van alle overschrijvingen kon op 31 mei 2004 door administrateur Jaap Draisma, Yvonne Steeman en T secretaris Ronald Koster aan het bestuur worden gepresenteerd. 125 leden besloten te stoppen met voetballen of vroegen overschrijving aan naar een andere vereniging en 169 nieuwe aanmeldingen werden geregistreerd als kandidaat-lid. 35. RESUMÉ En zo is er weer verslag gedaan over een verenigingsjaar van onze mooie club. Tijdens de bestuursvergadering van 17 mei 2004 realiseerden de 11 bestuursleden zich hoe "groot" de club in bijna 110 jaar is gegroeid. "Groot" qua sportieve prestaties waar dit verslag uitgebreid over heeft gerapporteerd, maar ook groot of beter gezegd breed qua organisatie. Tijdens bovenvermelde vergadering op 17 mei brachten de bestuursle den in kaart welke werkzaamheden er voor 15 juni 2004 (vier weken later, de datum dat de agenda van de jaarvergadering dient te worden verzonden) moesten worden verricht, c.q. in welke zaken voor die datum beslissingen moesten worden genomen. De genoemde agenda moest worden opgesteld, komen er verande ringen binnen de bestuurssamenstelling welke commissieleden en/of overige functionarissen stoppen en wie willen wij gaan be naderen om hen te vervangen De financiële cijfers van Bob Neseker werden uitgebreid bestudeerd en bediscussieerd. Ondanks een "all time high" aan binnengekomen contributiegelden (chapeau Edwin Geluk) en een recordbedrag aan AFC-vriendelijke bedrijven (klasse Ad Westerhof e.a.) staat de ex ploitatie onder druk. Waar kunnen we bezuinigen, hoe kunnen we de inkomsten nog verder verhogen? Onze jeugdopleiding is gekwalificeerd bij de beste drie van Neder land, een fantastisch resultaat! Het heeft jarenlang veel energie van velen gekost om dat hoogtepunt te bereiken, het zal echter nog veel moeilijker worden om deze toppositie te behouden. "Noblesse obli- ge!" Dat vereist een verdere "professionalisering" van onze organi satie en dat brengt weer hogere kosten met zich mee. Teneinde het bedrijfsleven nog meer voor onze oude club te interesseren stelt Ad Westerhof de overige bestuursleden voor om een commissie com merciële zaken aan ons bestaande commissiebestand toe te voegen en stelt voor de oer- AFC'ers Tim Timmerman, Meindert Huisman en Dennis de Wit als kandidaat-leden voor deze nieuwe commissie voor te dragen. Is de gehele trainersstaf (meer dan 40 man!) en medische staf rond? Ook vele andere zaken dienen aandacht te krijgen, zoals de ver lenging van het contract met de pachter en de condities daaromtrent, de materiaalbestellingen bij adidas voor het nieuwe seizoen, de ge sprekken met de autoriteiten over de toekomst van ons sportpark, de voortgang der werkzaamheden voor het nieuwe kunstgrasveld, een plan van aanpak voor het zomeronderhoud van velden en opstallen, de velden moeten zo vroeg mogelijk in juni worden ingezaaid en het WeTra-veld moet een extra opknapbeurt ondergaan, de samenstel ling van het nieuwe trainingsschema, het vaststellen van de selecties voor alle teams, de eerste werkzaamheden ten behoeve van de nieu we Persmap, de oefenprogramma's door alle geledingen van de club, de acquisitie voor nieuwe AFC-Vriendelijke bedrijven, de drukke werkzaamheden van de kennismakingscommissie tot 31 mei, zijnde de sluitingsdatum voor overschrijvingen, "brainstorming" over de te organiseren festiviteiten ter gelegenheid van het aanko mend 110-jarig bestaan, enz. enz. enz. Eén ding is zeker, het voetbalseizoen mag dan op de velden afgelopen zijn, daarbuiten moet er door commissieleden, bestuur en overige func tionarissen zoals dat bij ons al meer dan 100 jaar het geval is, tussen de seizoenen in, veel werk worden verzet om zorg te dragen dat het nieuwe voetbalseizoen goed voorbereid eind juli/begin augustus weer van start kan gaan. Een nieuw seizoen met nieuwe spelers bij onze A-selectie, maar ook bij de vele andere teams, met een nieuw schitterend kunstgrasveld hetgeen zijn eigen dynamiek zal krijgen, met tientallen nieuwe speler tjes bij de World Cup-wedstrijden die hun eerste stappen op een voetbalveld gaan zetten en daar, net als hun ouders, niet van kunnen slapen, maar ook met behoud van al het goede dat AFC in 110 jaar heeft opgebouwd. AFC heeft anno 2004 in al haar geledingen (van de hoogste senioren tot en met de jongste jeugd) de top van het Nederlandse amateurvoetbal bereikt. De honderden AFC'ers, die in de lange geschiedenis veel voor onze club hebben betekend en niet meer in ons midden zijn, zouden onge twijfeld tevreden zijn over de mooie "staat" die "hun" club bij het aan komend 110-jarig bestaan inneemt. Met betrekking tot het eerste elftal heeft alleen de met ons bevriende vereniging "De Treffers" uit Groesbeek in 30 jaar Hoofdklasse meer wedstrijden in de hoogste klasse van het Nederlandse amateurvoetbal gespeeld. Het tweede, derde, vierde en vijfde seniorenelftal spelen resp. Reserve Hoofdklasse, Eerste klasse, Tweede klasse en Derde klasse en ook zij kunnen derhalve allen niet promoveren. De resultaten van de selectie-jeugdelftallen zijn vergeleken met andere clubs ongekend goed en bovendien beschikt AFC over een grote hoe veelheid recreatievoetballers, zowel bij de jeugd als bij de senioren. Met dit alles zijn wij vlak voor ons 110-jarig bestaan niet alleen de grootste en oudste voetbalclub van Amsterdam maar ook, en daar mo gen wij met z'n allen best wel heel erg trots op zijn, over de gehele breedte genomen de meest succesvolle amateurvoetbalclub van Ne derland! Met deze constatering komt een einde aan het jaarverslag over het sei zoen 2003-2004, een seizoen waar in de Hoofdklasse A Turkiyemspor opnieuw het kampioenschap behaalde. Ook langs deze weg spelers, begeleiding en bestuur, van harte! TEC, Nieuwenhoorn en jammer genoeg ook Hollandia, waar AFC al zoveel jaren goede contacten mee onderhoudt, degradeerden en in hun plaats verwelkomen wij onze oude vrienden van UVS uit Leiden, de beste club van Amsterdam-Noord DWV en de vorig jaar tot stand gekomen fusieclub Blauw Wit Amsterdam. Dus volgend jaar (2x) 3 derby's, prima. 17

Jaarverslagen | 2004 | | pagina 15