11 juni 2003 81c jaargang nr. 19 de eerste helft van september verscheen. Het betrof hier de 20e pers map in successie, een reden voor het bestuur om deze editie naar alle 1700 leden en donateurs te sturen. Aldus was de druk voor de redac tie, bestaande uit Hans Elias, Kees Gehring en Machiel van der Woude, nog groter om er weer wat moois van te maken. Met hulp van ontwerper Dolf Koch, Chris Schröder (facts figures), Hans Elias en Dirk Spits (fotografie) en drukkerij Palteam is het, getuige de vele enthousiaste reacties, gelukt een mooie persmap te maken. In deze 36 pagina's tellende editie wordt uiteraard ter zaak veel aan dacht besteed aan ons eerste, maar de schijnwerper richt zich uit drukkelijk ook op het recreatievoetbal en de prachtige jeugdafdeling. Onder de retorische titel 'Clubliefde, bestaat dat nog' passeren twee proeven van bewijs de revue: de gouden ballen en de zilveren ploeg, samen goed voor duizenden jaren clubliefde. De opening van het nieuwe seizoen werd begin augustus aange kondigd door middel van een een nieuwsbrief. Op deze manier werden alle leden en donateurs o.a. geïnformeerd over het oefen- en beker-programma van ons eerste. Daarna kwam vanaf medio augustus de Schakel-produktie op gang. In totaal verschenen dit seizoen 19 nummers (evenveel als vorig seizoen) met in totaal 352 pagina's (vorig seizoen 350), 79 foto's (vorig seizoen 77). De oplage bedroeg 1823, dus werden in totaal 34637 exemplaren van de kSchakel ('die komt binden De oude club aan d'oude vrinden') "verspreid. De productie van de 81e jaargang was voor het zevende achtereenvolgende jaar in handen van Hans Elias, die zoals altijd met veel enthousiasme, zorg én kwaliteit dit arbeidsintensieve karwei geklaard heeft. Hartelijk dank. Bij de productie van het laatste nummer werd Hans waargenomen door Yvonne Steeman, die ook zorg droeg voor de omvangrijke informatiestroom van de jeugdcommissie richting Schakel. De redactie werd voor het achtste jaar in successie met genoegen gevoerd door Machiel van der Woude, die tevens de vereniging informeerde over het sportieve én extra-sportieve clubleven via de rubriek Red-aktueel en tekende voor het gros van de wedstrijdverslagen van ons eerste. Naast de kopy over het uitvoerige wedstrijdprogramma, met dank aan administrateur Jaap Draisma, kon de Schakelredacteur rekenen op de regelmatige bijdragen van Johan de Bie (AFC's 'Bie'-zonderheden), Pim Adriaansz (Mixed Pickles), Jan van Dijk (Was er nog wat?), Chris Schröder (o.a. standen) en de commissies. De Schakeladministratie was ook dit seizoen in de betrouwbare handen van Jaap Draisma en Yvonne Steeman. In ieder nummer werden 12 advertentiepagina's afgedrukt. Gegeven de hoge pro ductiekosten een hoogst noodzakelijke situatie. Derhalve veel dank aan onze adverteerders. Wat betreft De Schakel tenslotte een woord f van dank aan onze huisdrukker Palteam (voorheen Printteam), welk bedrijf ondanks het vertrek naar een andere locatie zorg droeg voor de gewenste continuïteit en kwaliteit. De PPE was niet alleen via De Schakel betrokken bij ons eerste. Zo werd ten behoeve de 3 wedstrijden voor de Amstel Cup tegen Huizen FC Volendam en Hilversum op rep. 8, 13 en 20 augustus een speci aal programmaboekje samengesteld door Machiel van der Woude en Hans Elias. Voor de daarna volgende 13 competitiewedstrijden thuis werd het programmablad AFC-thuis gemaakt, iets mooier uitgevoerd dan in het vorige seizoen en met meer informatie. De oplage van AFC-thuis bedroeg ca. 300 stuks. Redacteur Wim Ringe besteedde in ieder nummer o.a. speciale aandacht aan de bezoekende vereniging en plaatste één van de spelers in de schijnwerper. Ook hier zorgde Chris Schröder voor de cijfermatige input. Juist ook door Ben Slaap, Frank Bouman en Ron Susan, die de verkoop van AFC-thuis voor hun rekening namen, vond AFC-thuis gretig aftrek. Jaap Draisma, Yvonne Steeman en Chris Schröder droegen zorg voor de productie van AFC-thuis. Allen hartelijk dank. Niet alleen de verkopers van het programmablad misten een groot deel van de eerste helft van de wedstrijd van ons eerste. Dat gold ook voor Jan Koomen, die de kassa bemande, en Edwin Geluk, die een superviserende rol vervulde en de toeschouwers namens het bestuur verwelkomde. Jan en Ed, zeer bedankt. Hans Mulder, Stanley van Loggem, Steven van Log- gem en Hans de Wijs bemanden bij de thuiswedstrijden van ons eerste in het afgelopen seizoen de radiokamer, Pim Adriaansz ont ving de journalisten aan de perstafel. Allemaal hartelijk dank. Opval lend was ook dit seizoen dat van onze tegenstander altijd belangstel ling was van de regionale pers, omgekeerd toonde de Amsterdamse pers niet of nauwelijks belangstelling voor de uitprestaties van AFC. Naast De Schakel werd ook via de website (www.afc-amsterdam.nl) en teletekst pagina 515 van AT5 heel wat informatie over onze vereniging verspreid. Onze site, sinds november 2000 beschikbaar, mag zich in een steeds grotere belangstelling verheugen. Het afgelopen seizoen werd de AFC-site meer dan 50.000 maal 'aangeklikt' (met op 5 mei het voorlopige hoogtepunt met 423 hits) en daarmee bevindt AFC zich bij de 5 best bezochte sites van alle amateurverenigingen. In totaal kwam het aantal hits op ruim 110.000 en daar mag webmaster Hans Elias trots op zijn. De grote aandacht voor de AFC-site laat zich juist ook verklaren door de grote mate van actualiteit, toegankelijkheid en relevantie van de aangeboden informatie. Hans, chapeau! Maar ook onze teletekstpagina, met grote zorg ingericht en bijgehouden door Chris Schröder, is een visite kaartje voor onze club. Hoewel niet precies bekend is hoe vaak deze pagina bekeken wordt kan met zekerheid worden gesteld dat heel wat clubgenoten, maar ook niet-clubgenoten, regelmatig teletekst pagina 515 raadplegen. Chris, zeer bedankt. Wat ook veel geraadpleegd werd in het afgelopen seizoen was de afgelastingenlijn. Deze lijn werd op initiatief van bestuurslid Johan de Bie ter beschikking gesteld door Palthe. Dit naar aanleiding van het feit dat AFC op het reguliere nummer door de vele bellers voor velen onbereikbaar was voor informatie over het al dan niet doorgaan van wedstrijden. De belangstelling voor de nieuwe afgelastingenlijn was groot getuige de ca. 16.500 keer dat naar deze lijn gebeld werd. Tot slot de evenementen, waarbij zij aangetekend het AFC-jaardiner, het damesjaardiner, de 4 mei-viering, de gouden ballen, de zilveren ploeg, de goed genoeg open, de reis naar de Canarische eilanden en alle jeugdevenementen elders in dit verslag aan de orde komen. Allereerst de festiviteiten rond de jaarwisseling. Op 20 december vond weer de jaarlijkse kienavond plaats. Een grote opkomst en een uitstekende organisatie van Ron van Doesburg, Ronald Koster, Roy van Dijk en Lou Hekster zorgden voor een zeer geslaagde avond. Op 30 december speelden in ons clubhuis 32 koppels onder regie van Elly Coorengel om de hoogste klaverjaseer. Die viel Ad Westerhof en Pim van de Meent ten deel. Elly wederom bedankt voor je inzet. Op nieuwjaarsochtend was het koud en regenachtig. Deze barre omstandigheden verhinderden niet dat een selecte groep AFC'ers met veel plezier de traditionele Sixes speelden, 's Middags de Nieuwjaarsreceptie in het feestelijk aangeklede clubhuis. Gelet op het slechte weer een uitstekende opkomst. In de meeslepende nieuwjaarsspeech van voorzitter Dick van der Klaauw werd o.a. aandacht besteed aan de goede prestaties van ons eerste, het vertrek van trainer-coach Ton du Chatinier aan het eind van het seizoen en de perikelen rond ons nieuwe complex. Aan het eind maakte Dick bekend dat het zijn laatste nieuwjaarsspeech was, omdat hij de komende ledenvergadering de voorzittershamer gaat overdragen. Na het dankwoord van de vice-voorzitter richting Dick vertelde het enorme applaus veel over de grote waardering voor de inzet in de afgelopen van deze voorzitter. Na de oliebollen en appelflappen gingen alle seniorenteams, minus zondag 1 en 2 en zaterdag 1, op 5 januari de gezellige zaal in van de Emergohal in Amstelveen. Dit Gelukkig Nieuwjaar Toernooi was weer een geweldig succes. Met heel veel plezier werd van vroeg tot laat door een record aantal (160) deelnemers gespeeld. In de ochtenduren streek zondag 3 de zaalvoetbaleer op, in de middag bleek zaterdag 2 de sterkste. Het organisatiecomité, bestaande uit Sebo Woldringh, Marcel Koster, Frans Jüch, Chris Schröder, Yvonne Steeman en Machiel van der Woude kon terugzien op een uiterst geslaagd evenement. In de maand mei gingen allereerst in een vol en feestelijke uitgedost clubhuis uitgebreid de voetjes van de vloer tijdens het slotfeest Sa- turday Night Fever. De iedereen en alles verrassende Weather Girls, waarin enkele oplettende feestgangers Rob Lobatto, Ton du Chati nier en Dirk Spits meenden te herkennen, zorgden op 17 mei voor een fantastische sfeer. De AFC-leden lieten tijdens de salsa-show zien veel meer te kunnen dan voetballen. Marcel Koster, Rob Lobat to en Machiel van der Woude, die tekenden voor de organisatie, kunnen terugkijken op een bijzonder leuke avond. Geslaagd was

Jaarverslagen | 2003 | | pagina 9