Dit bestuur, met een ervaring van totaal 131 bestuursjaren, heeft na ampele overweging en in goed overleg besloten ook het volgend seizoen in deze samenstelling door te gaan, dat wil zeggen, wanneer de Algemene Vergadering op 27 juni aanstaande daarmede akkoord gaat. Een eerste aanzet tot toekomstige verjonging is aan het begin van dit seizoen gemaakt met de benoeming van Ronald Koster en Fred ten Nijenhuis. Beide AFC'ers blijken dermate veel plezier en voldoening aan hun bestuurswerk in dit voor hen eerste jaar ondervonden te hebben dat ze hun werkzaamheden komend seizoen gaarne zullen voortzetten. Drie zeer oudgedienden beginnen echter volgend seizoen aan hun laatste bestuursjaar. Voorzitter Dick van der Klaauw heeft binnen het bestuur aangegeven dat het einde van seizoen 2002-2003 na 21 jaar deel te hebben uitgemaakt van het bestuur, waarvan de laatste 8 jaar als voorzitter, definitief zijn moment zal zijn om de voorzittershamer over te dragen. Ook commissaris Johan de Bie en 2de secretaris Ger van Caspel zullen aan het einde van het seizoen 2002-2003 na resp. 19 en 21 jaar hun bestuurswerkzaamheden beëindigen. De na afloop van het seizoen 2002-2003 aanblijvende bestuursleden zullen in de periode van september tot december van het komend seizoen 2002-2003 gaan "brainstormen" over een nieuwe taakverdeling voor het seizoen 2003-2004 en daarbij op zoek gaan naar kandidaat-bestuursleden die in navolging van Koster en Ten Nijenhuis bereid zijn de openvallende plaatsen met ingang van dat seizoen 2003-2004 te gaan innemen. Voorzitter Dick van der Klaauw kan dan op 18 januari 2003 op de 108ste verjaardag van onze club zijn beoogde opvolger bekendmaken. Het AFC-bestuur werd gedurende het seizoen 2001-2002 bij de operationele werkzaamheden geassisteerd door 13 verschillende commissies bestaande uit circa 50 leden (voor hun namen zie de diverse commissieverslagen elders in dit jaarverslag). Nieuw daarbij waren de activiteiten van de vorig seizoen geïnstalleerde kennismakingscommissie (zie punt 17 van dit verslag). Teneinde ook in de toekomst de trachten de identiteit, gebruiken en tradities die onze club "groot" heeft gemaakt te behouden een nieuw beleidspunt van het bestuur en een nieuw benoemde commissie die naar verwachting in deze belangrijk werk gaat verrichten. Administrateur Jaap Draisma en zijn "assistente" Yvonne Steeman, sportparkmanager Pim van de Meent, "groundsman" Hans Tier en zijn "Melkerf-assistenten Jacques Schot en Freddy Ndamu waren voor het uitvoeren van hun werkzaamheden vrijwel iedere dag op Sportpark Goed Genoeg te vinden. Daarnaast waren de medewerkers van de Stadsdeelraad Zuideramstel, zoals vanaf 6 oktober 1962 toen de AFC sportpark Goed Genoeg in gebruik nam, ook dit seizoen verantwoordelijk voor het onderhoud van de velden. Hans Elias verzorgde de productie van ons clubblad "de Schakel" en kreeg veel complimenten voor het onderhouden van AFC's website, die van de start intot eind mei 2002 inmiddels meer dan 45.000 "hits" kon noteren, terwijl "haarlemmerolie" Chris Schröder de nieuwspagina's op AT-5 teletekst pagina 515 verzorgde. Overigens, ten behoeve van de AFC website maakte Marcel Koster foto's van vrijwel alle AFC-teams. Kijkt u maar eens op www.afc-amsterdam.nl

Jaarverslagen | 2002 | | pagina 5