Alle bovengenoemde AFC'ers zullen bij een ieder via persoonlijke herinneringen blijven voortleven. 34. OVERSCHRIJVINGEN De laatste weken van de maand mei is altijd een hectische periode voor bestuursleden van voetbalclubs om de ware "volksverhuizing" van spelers van de ene naar de andere club in goede banen te leiden. Bij AFC is er dan veel werk aan de winkel voor de leden van de kennismakingscommissie en voor 2de secretaris Ger van Caspel en administrateur Jaap Draisma in het bijzonder. Het totaalbeeld van alle overschrijvingen kon door Ger van Caspel en Jaap Draisma per 31 mei 2002 worden gepresenteerd. 107 leden stoppen met voetballen of vertrokken naar een andere vereniging, terwijl 158 nieuwe leden zich aanmeldden: 31 senioren, 11 A-junioren, 19 B-, 23 C-junioren, 8 D-, 8 E- en 4 F-pupillen en 54 "Champions-leaque" en "World-Cup" pupillen. Daarmede komt AFC thans op een totaal aantal van 1688 leden en donateurs, de grootste voetbalclub van Amsterdam! 35. RESUMé Het is bijna 108 jaar geleden dat een groepje jonge Amsterdammers met het plan rondliep om een voetbalclub op te gaan richten. Op 18 januari 1895 was het zover en vond de oprichtingsvergadering plaats in de kelder van een woonhuis aan de Koninginneweg 129. Tijdens die vergadering werd volgens de overlevering lang gediscussieerd over de clubnaam. Geopperd werden de namen "de Trappers", "Minerva" en "Cleopatra" maar Schaf Scheepens (later voorzitter van 1905-1925 en 1926-1927) hakte de knoop door en kwam met de naam "Amsterdamsche Football Club", die algemeen werd aanvaard. Nederland kende op dat moment circa 5 miljoen inwoners, Amsterdam nog geen 300.000 (bron: AFC-Honderdjarenboek). Hoe konden deze Amsterdamse jongens op dat moment in 1895 ooit bevroeden in welke hoedanigheid en omvang HUN clubje er in de zomer van het jaar 2002 bij zou staan? Ruim 1600 leden en donateurs die ieder seizoen, net als hun tegenstanders en supporters, vele tientallen fijne momenten beleven aan hun club en het bedrijven van het edele voetbalspel tijdens wedstrijden, op trainingen en daarbuiten en dat al gedurende zo vele jaren. Reken maar eens uit wat dat betekent. Het vrienden-clubje is in bijna 108 jaar uitgegroeid tot een instituut, waar iedereen die AFC een warm toedraagt, trots op kan zijn: de oudste club, de grootste club en de hoogst gerangschikte amateurvoetbalclub van Amsterdam zowel met het eerste elftal als over de gehele breedte van de club. Dat alles met behoud van een geheel eigen gezicht en identiteit in een maatschappij die gedurende het 108-jarig bestaan van AFC steeds veranderende verhoudingen te zien heeft gegeven.

Jaarverslagen | 2002 | | pagina 23