t/m 19) afgedrukt. Gegeven de zeer hoge productiekosten van de Schakel een belangrijke zaak. Want wat zou de Schakel zijn zonder deze adverteerder? Derhalve veel dank. Zoals in het begin aangegeven besteedde de commissie PPE veel aandacht aan ons eerste. Allereerst via het programmablad AFC-thuis, dat in een oplage van ca. 300 stuks vooraf aan onze 11 thuiswedstrijden werd verkocht door Ben Slaap en Ger Smit. Ben en Ger, bedankt. Ieder nummer van AFC-thuis telde 8 pagina's waarvan 5 redactioneel, die werden gevuld door Wim Ringe. Naast de gebruikelijke informatie interviewde Wim hiervoor iedere keer een speler van de A-selectie en gaf hij een portret van de vereniging waartegen AFC speelde. AFC-thuis was op deze manier iedere thuiswedstrijd een uitstekend visitekaartje van AFC, mede mogelijk door Jaap Draisma en Yvonne Steeman die zorg droegen voor de productie. Hartelijk dank. Stanley van Loggem was dit seizoen bij de thuiswedstrijden van het eerste als enthousiaste speaker actief in de radiokamer, hierbij organisatorisch ondersteund door Jaap Draisma. Dank hiervoor. Vanuit de commissie PPE vervulde Marcel Koster een coördinerende taak op geluids gebied. Hoewel de situatie op dit gebied verbeterde blijft het geluid rondom de velden en in het clubhuis ondanks alle aandacht voor verbetering vatbaar. Hopelijk is hier op weg naar een nieuw clubhuis in het komende seizoen nog een verdere verbetering te realiseren. Aan de perstafel gaf Pim Adriaansz bij iedere thuiswedstrijd acte de présence. Gedurende het seizoen werd de belangstelling van de schrijvende pers voor de prestaties steeds groter. Jammer was het dat in dit succesjaar Sportclub TV, dat relatief veel aandacht besteedde aan de Amsterdamse clubs in de eerste klasse er aan het begin van het seizoen de brui aan gaf. Ons eerste kwam ook uitgebreid aan bod op onze website; op internet eenvoudig te vinden onder www.afc-amsterdam.nl. Sinds de herstart op 29 november 2000 is de AFC-site al ruim 12.000 keer! ('all over the world') bezocht en dat is in zo een korte periode een zeer hoopgevend aantal. Koploper was april met meer dan 3.000 bezoekers. Op de AFC-site is niet alleen informatie te vinden over het eerste, maar ook over andere teams (zie bijvoorbeeld zaterdag 1 waar onder regie van Mare de Hond veel informatie wordt verstrekt), ander clubnieuws en links die het mogelijk maken om in een handomdraai kennis te nemen van ontwikkelingen in de gehele voetbalwereld. Van groot belang is uiteraard dat onze mooie site actueel gehouden wordt. Daarvoor is nodig een webmaster en met ingang van dit seizoen vervult Hans Elias deze rol met hart en ziel. Maar ook nodig is de input van clubgenoten (j°ng én oud!) die dit schitterende communicatiemiddel nog niet ontdekt hebben. Volgend seizoen gaat deze ontdekkingsreis binnen onze club ongetwijfeld verder en zal het aantal hits zonder twijfel exponentieel groeien. Naast een website kan men voor het laatste nieuws ook terecht bij de teletekstpagina van AFC op AT 5 (was 710, wordt 515), voor niet-Amsterdammers ook aan te klikken via onze website. Op deze pagina, bestaande uit een aantal subpagina's, vermeldt Chris Schröder met grote zorg en een journalistiek oog, het laatste nieuws in en rondom AFC en het is wel zeker (precieze cijfers zijn er niet) dat deze teletekst pagina heel wat keren wordt opgezocht. Fantastisch Chris en ga vooral zo door! Tot slot de evenementen, waarbij zij aangetekend dat het AFC- jaardiner, dames-jaardiner, 4 mei viering, de ABC-cup en alle jeugdevenementen elders in dit verslag aan de orde komen. Allereerst de festiviteiten rond de jaarwisseling. Op 22 december 2000 vond weer het traditionele kienen plaats onder de bezielende en beproefde (4e keer) leiding van het kien-dream team Ron van Doesburg, Ronald Koster, Lou Hekster, Roy van Dijk en Nicky Hekster. De kien- (én mossel-) liefhebbers waren weer in grote getale opgekomen en beleefden een gezellige avond. Een week later was het de beurt aan de klaverjassers die traditiegetrouw hun krachten vlak voor de jaarwisseling wilden meten. Onder leiding van Elly Coorengel verliep de drive weer zeer naar ieders genoegen. En dan nieuwjaarsdag, traditiegetrouw te starten met de Sixes in de ochtenduren. Maar dit jaar niet, want de velden waren door een ijslaag volstrekt onbespeelbaar. Volgend jaar beter. In de middaguren de druk bezochte nieuwjaarsreceptie met de muziek van Just Friends, met o.a. Dub Dubois en Chris Dekker. Uiteraard ook met een speech van voorzitter Dick van der Klaauw, die vooral aandacht had voor de bestedingsgekte versus de schatten van de innerlijke wereld. 'Aan het steeds meer en meer is ook AFC niet ontkomen, maar ergens ligt de grens en begint de beperking. Het bestuur zal er altijd voor moeten waken niet te worden meegesleurd in een maalstroom van onbereikbare doelen ondoordachte handelingen. Het nuchtere verstand moet blijven prevaleren. Het vizier gericht op de toekomst, doelbewust en zonder franje.' Zes dagen later werd aan deze boodschap inhoud gegeven in de Emergohal in Amstelveen. Zonder veel franje, maar wel met veel plezier, werd van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat door een groot aantal senioren-teams onder auspiciën van de commissie PPE en elftalcommissies gevoetbald. Weer een doorslaand succes en een speciaal woord van dank richting Lukas ten Berge, Frans Jüch, Marcel Koster, Fred ten Nijenhuis, Sebo Woldringh en de voorzitter van de commissie PPE is op z'n plaats. De Emergohal is voor volgend jaar weer gereserveerd. Dan de festiviteiten rond ons eerste. De spanning, die ondanks de grote puntenvoorsprong, in de laatste wedstrijden flink was opgelopen ontlaadt zich zondagmiddag 8 april na de wedstrijd op het veld en in het clubhuis. Nadat de bloemen 2 keer een andere bestemming hadden gekregen was het nu echt de beurt aan spelers en teamleiding. De huldiging op het veld werd gevolgd door een staande ovatie voor de spelers van het bomvolle clubhuis en op de tonen van de disco gingen de voetjes uitgebreid van de vloer. Op 27 april vond vervolgens het Gouden Bollen-ballenfeest plaats. Een combinatie van het traditionele bollenbal en het kampioensfeest al waar alle spelers en teamleiding een gouden bal ontvingen. Mede door het wervelende opreden van de Sonny Boys uit België (met de show stelende zangeres!) werd het een fantastische feestavond met als hoogtepunt de uitreiking van de gouden ballen door het bestuur aan de A-selectie. Maar ook de uitreiking van de kampioensmedailles aan de voltallige selectie van zaterdag 1 was een schitterend moment dat niet snel vergeten zal worden. Hulde aan het organisatiecomité dat het gouden bollen- ballenbal tot een zeer geslaagd evenement maakte. Aan de festiviteiten rond ons eerste kwam een eind met de kampioensreceptie op zaterdag 26 mei. Nadat het bestuur van de AFC uitgebreid geluk gewenst was door de vertegenwoordigers van de andere verenigingen en de genodigde AFC'ers werd namens de KNVB het woord gevoerd door de heer Slootweg. Namens de HET, de vereniging Hoofd-, Eerste en Tweede klassers van het district West I en II, hield de voorzitter van DWS Rob Stenacker een toespraak. Linker foto: de heer Slootweg van de KNVB Rechter foto: Rob Stenacker met Dick van der Klaauw 11

Jaarverslagen | 2001 | | pagina 9