Notulen Algemene Ledenvergadering Notulen van de Algemene Ledenvergadering van de Amsterdamsche Football Club gehouden op dinsdag 27 juni 2000 in het clubhuis, gelegen aan de De Boelelaan te Amsterdam. Aanwezig 59 werkende leden. 1. Opening door de voorzitter. Om 20:30 uur opent voorzitter Dick van der Klaauw de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezigen en een speciaal woord van welkom aan de aanwezige ereleden, leden van verdienste, ridders, commissieleden en de voorzitters van ACC en ATC. Helaas moet de voorzitter melden dat ons erelid Otto van Rijn wegens ziekte verstek moet laten gaan. Voorafgaand aan deze vergadering heeft Johan de Bie een telegram gestuurd naar Otto van Rijn en hem namens alle AFC-ers beterschap toegewenst. Terugkijkend op het achter ons liggende seizoen stelt Dick van der Klaauw vast dat het beleid van het bestuur van meet af aan gericht is geweest op het geven van prioriteit aan onze eigen jeugd. Door onze eigen jeugd van jongs af aan een gedegen opleiding te geven, kan worden bereikt dat onze jeugdleden op termijn kunnen doorstromen naar de senioren in het algemeen en naar de 1e elftal selectie in het bijzonder. Dit betekent prestatief ingesteld zijn, maar wel met inachtneming van de door ons gehanteerde normen en waarden. Alleen op deze wijze kan de identiteit van onze vereniging gehouden blijven. Het seizoen 1999-2000 is ook voor de voorzitter niet het meest plezierige seizoen van de laatste jaren geweest. Het bestuur heeft het contract met de trainer van de 1e elftal selectie helaas voortijdig moeten beëindigen en tussentijds is het bestuurslid Technische Zaken opgestapt. Het is volgens Dick van der Klaauw toch opvallend dat AFC als gerenommeerde voetbalclub er, alle goede inspanningen ten spijt, weer niet in is geslaagd om in het amateurvoetbal een grotere rol van betekenis te spelen. De buitenwereld rekent AFC af op de prestaties van het eerste elftal en dan wordt aan het einde van dit seizoen al snel geroepen dat het slecht gaat met AFC. Maar de insiders weten beter. Het gaat erg goed met AFC in de breedte. De inspanning die wordt geleverd door de commissieleden, trainers en elftalleiders is bewonderenswaardig en verdient alle lof.

Jaarverslagen | 2000 | | pagina 15