Het zevende had grote aspiraties bij de start varl het seizoen. Geplaagd door blessures en wel of niet terechte afzeggingen werden net voldoende punten bijeengesprokkeld om zich te handhaven. De selectie is in de praktijk te smal gebleken. AFC 8 (aanvoerder Jan Pieter Ellerbroek) Gaande het seizoen werd dit elftal een steeds hechtere groep. Uitbreiding na de winterstop deed ook de prestatiecurve stijgen. Met smaakmaker Dennis Geusebroek wordt nu al weer uitgekeken naar het volgend seizoen. AFC 9 (aanvoerder Paul v.d. Hove) Het hele seizoen heeft het team zich als een eenheid gepresenteerd. Ook de opvang van spelers uit andere teams verliep voorbeeldig. Het elftal wist zich moeiteloos te handhaven. AFC 10 (aanvoerder Jan Roedema) De sterkte van het tiende is nooit ten volle tot uiting gekomen. Het elftal had te maken met een wisselende opkomst. Ook bleven er spelers weg zonder bericht. De vaste kern zal ^volgend seizoen worden aangevuld uit eigen "gelederen. AFC 11 (aanvoerder Ben Moolenbeek) Een prachtig kampioenschap behaald met een prachtige groep verdient een pluim. Het team gaat volgend jaar twee klassen hoger spelen. Deze groep heeft zich in korte tijd binnen onze club fantastisch gemanifesteerd. AFC 11 zal volgend seizoen gaan spelen in de reserve vijfde klasse. AFC 12 (aanvoerder Pieter Vink) Het hele seizoen draaide het twaalfde mee op een tweede plaats en revancheerde zich prima na degradatie een jaar eerder. Jammer dat de hechte kern af en toe incompleet moest aantreden omdat anderen weg bleven zonder bericht. AFC 13 (aanvoerder Camile Huisman) kHet kampioenschap van het dertiende is Pgestoeld op kwaliteit in alle opzichten. Onze club is trots op deze groep die op het veld en daarbuiten, ook bij uitwedstrijden, werd geprezen voor de wijze van optreden. AFC 13 zal volgend seizoen op zaterdag gaan spelen. Scheidsrechters Gedurende het afgelopen seizoen werd een beroep gedaan op de volgende scheidsrech ters: Rik de Boer, Hans Elias, Herman Fritz- sche, Ap Springer en Frans Jüch. Allen verdienen een compliment voor hun inzet en betrokkenheid. De plaats van Rik de Boer wordt overgeno men door Lex Roos! AFC ZATERDAG commissie secretaris Sebo Woldringh doet verslag: Het vlaggenschip, zaterdag 1, was vorig seizoen helaas, onnodig gedegradeerd en wilde zich dan ook revancheren met een snelle promotie. Met enige nieuwe spelers had trainer/leider/speler Peter van der Waart een aardig collectief op de been waarmee eigenlijk het hele seizoen om het kampioen schap is gestreden. Helaas werd op het einde een beslissingswedstrijd tegen Xanthos noodzakelijk. En inderdaad helaas want het werd een 1-0 verlies. Nog slechts restte promotiewedstrijden maar ook hier gingen de mannen van zat 1 ten onder. Enige gelijkenis met zondag 1 berust puur en alleen op louter toeval. Toch zal zaterdag 1 volgend jaar in de derde klasse uitkomen, omdat door terug trekking van twee andere verenigingen hen onlangs promotie bij keuze alsnog werd toegekend. Het zaterdag 2 team, reserve 2e klase, van captain Sebo Woldringh, is dit seizoen op een meer dan keurige tweede Champions League plek geëindigd. Vijf punten achter het sterke Volendam was uiteindelijk het verschil. En wat als zij toch tegen de onder ste drie (zie de stand van Chris S.) geen 11 punten hadden ingeleverd. Neemt niet weg dat het weer ouderwets gezellig en onrustig is geweest in de derde helft. Zaterdag 3 heeft een moeizaam seizoen doorgemaakt. Uiteindelijk hebben zij zich toch nog in de res. 4e klasse weten te hand haven. Volgend seizoen mag toch een con stanter resultaat worden verwacht. Ook het vierde team heeft met veel wisselende sa menstellingen zich continue in de onderste regionen begeven. Uiteindelijk zijn zij in de middenmoot geëindigd en is hun competitie niet verder uitgespeeld?? Meer teams op de zaterdag hebben niet het volledige aantal wedstrijden gespeeld met name oorzaak door de vele afgelastingen in het seizoen. Zami cinqne van Dickie Huisman heeft in de vierde klasse op routine de puntjes bij elkaar gesprokkeld. Het streven is elke jaar een prijs en dit jaar mochten zij dan ook het winnen van de ABC-cup aan hun palmares toevoe gen. Zaterdag 6 heeft heel lang op kop gestaan in de 5 e klasse. Helaas speelden zenuwen aan het einde parten en mocht het niet baten. Wel waren zij met 91 goals absoluut de meest productieve ploeg in hun competitie. De veteranen 1, wie kent ze niet. Dit seizoen gelukkig altijd om 14.30 uur gespeeld wat de gezelligheid dan ook allen maar ten goede is gekomen en zelfs op sportief gebied zijn nog wat puntjes gepakt Voor komend seizoen zullen zij nog wel wat vers bloed kunnen gebruiken. OveT de hele linie gesproken is de zaterdag- commissie niet ontevreden met de verrich tingen van de diverse teams. Geen degrada ties en helaas net geen kampioenen. Voor komend seizoen zal een nieuwe team op de zaterdag worden ingeschreven. Zondag 13, kampioen geworden, zullen de velden op de zaterdag onveilig komen maken. Tot slot kan nog worden medegedeeld dat komend seizoen oer-AFC'er Benno Hons- drecht zal toetreden tot de zaterdagcommis sie. DE JONGE AFC'ERS Voorzitter van de jeugdcommissie Ad Wes terhof leverde met behulp van Marjan Stoop de volgende bijdrage: De jeugdsector is alle jaren de grootste afde ling van AFC. In het seizoen 1998-1999 werd gestart met maar liefst 52 teams. 4 A- teams, 6 B-teams, 7 C-teams, 10 D-teams, 1 E-11 tal, 12 E-teams en 12 F-teams. Bij de organisatie van alle wedstrijden, trainingen en toernooien kon de jeugdcommissie, be- staande uit Ad Westerhof (voorzitter), Jan Benoni (penningmeester), Marjan Stoop (jeugd-administratie), Derrick Grot (A com missaris), Gerard de Winther (B commissa ris), Roy van Straten (C commissaris), Jan. Koomen (D commissaris), Michael Tugend- haft (E commissaris) en John Parsser (F commissaris) rekenden op hulp van velen. p Voor het eerste seizoen werd gewerkt vol gens een jeugdplan, waarbij de Jeugdcom missie werd ondersteund door Jan Verhagen (Jeugdcoördinator), Lex Koekoek, Mario Singels en Derrick Grot (technische begelei ding). Daarnaast stond een klein legertje aan trainers, leiders en scheidsrechters klaar voor onze jeugd. De prestaties van de teams waren in het algemeen positief. De Al wist onder leiding van Pim v.d. Meent en Cees Jochems net geen promotie af te dwingen naar de i landelkijke le divisie en werd keurig 2' in de competitie. De A3 is kampioen geworden onder de bezielende leiding van Dick Bakker en Dave Berrier. De BI mocht zelfs beslis singswedstrijden spelen voor het kampioen schap in de landelijke 2C divisie, maar moest helaas de eer aan Elinkwijk laten. Hulde aan de trainers Roy Tular en Ulri Landvreugd en leider Lex Koekoek. De B3 is kampioen geworden en heeft promotie afgedwongen naar de hoofdklasse, een prima prestatie van leider Theo Janssen. De B4 van Chris Bruystens deed daar niet aan onder en wist met zijn team al rond Pasen het kampioen schap veilig te stellen. De B6 wist heel verrassend met leider Wim Best het kampi oenschap te behalen. De Cl, voor het eerst in de landelijke V divisie, wist zich prima te handhaven o.l.v. Stefan Teeken en Rinus Leyenhorst. De C3 behaalde een mooi kam pioenschap met dank aan de trainer Hesdy Sanchez en leider Lex Swaan. De Dl draaide een fantastisch seizoen, 2' in de competitie en een aantal prima toernooien gespeeld. Jan Verhagen, Jan Pelsma en Carolus Bleker kunnen trots zijn op deze jongens. Of de D3 nu wel of niet kampioen is geworden, wordt nog uitgezocht, maar in ieder geval een prima seizoen onder leiding van Robert Gehring, Michael Hoed en Dennis en Ray- mond Pekel. Het E 11-tal o.l.v. Mario Sin gels draaide een moeizaam seizoen. Schitte rende wedstrijden werden afgewisseld met veel mindere. De E-2, E-6 en de E-7 wisten het kampioenschap te behalen. De Fl speel de mooi voetbal en dat belooft wat voor de toekomst. In de loop van het seizoen waren er zoals te doen gebruikelijk weer heel wat evenementen voor de jeugd. In oktober vond de Herfst 2-daagse plaats. Begin december

Jaarverslagen | 1999 | | pagina 9