van zijn leven. Ton Glas werd in 1985 be- noeirid tot Lfd van Verdienste en Tom So- mers ontving in 1996 de mrJHenne Boskamp Nobelprijs. Tussen 20 september 1998 en 5 januari 1999 verloren wij \ier markante AFC'ers, die in het verleden veel voor onze club hebben betekend. Daarnaast werden wij op 17 oktober 1998 geconfronteerd met het verschrikkelijke auto ongeluk van ons aller Roy van Dijk, als gevolg van een hersenbloeding. Gelukkig gaat het nu 8 maanden later met Roy naar omstandigheden, zoals hij zelf zegt "beter en beter". Sportief verging het AFC over de gehele vereniging genomen goed. De 73 teams (een record in de bijna 105-jaar oude geschiedenis) speelden 1319 wedstrij den, 640 werden gewonnen, 154 gelijk en 525 verloren met 4476 doelpunten voor en 3762 tegen. Het verenigingsgemiddelde was 1.57, het hoogste van de laatste 5 jaar! De B-junioren presteerden het best, gevolgd door de junioren A, C, E, D, senioren 6 tot .en met 13, de senioren zaterdagafdeling, de junioren F en tenslotte behaalden de senioren I tot en met 5 met 1.19 het laagste gemid delde. II teams werden kampioen: senioren 11 en 13 en junioren A-3, B-3, B-4 en B-6, C-3, D- 3 en E-2,E-6 en E-7, terwijl 8 teams op de tweede plaats eindigden, waaronder senioren zaterdag 1Dit team kon in eerste instantie in de nacompetitie promotie naar de derde klasse niet bewerkstelligen, doch in tweede instantie werd bij keuze promotie alsnog toegewezen door terugtrekking uit de com petitie van twee andere teams. Alle betrokken spelers en begeleiders profi ciat! TOP-amateurs Met betrekking tot de met ingang van dit seizoen te onderscheiden TOP-amateurs binnen de AFC (het eerste en tweede elftal en de A-l, B-l en C-l junioren) kan in rela- ■ie tot de doelstelling voor de aanvang van het seizoen het resultaat kort worden samen gevat met slechts drie woorden: "helaas, net niet!" De A-l junioren stonden lange tijd op de eerste plaats van de landelijke Tweede Klas se, maar liet aan het einde van het seizoen helaas een paar steken vallen, waardoor Lisse het kampioenschap kon behalen. De B-l junioren eindigde met Elinkwijk en F.C. Zwolle op een gedeelde eerste plaats, doch wisten zich in de nacompetitie niet voor promotie te kwalificeren en tenslotte AFC 1, het vlaggeschip van onze vereniging, heeft jammer genoeg de hooggespannen verwach tingen niet kunnen waarmaken, (zie ook "Ons Eerste" in dit jaarverslag). De C-l leverde een indrukwekkende presta tie door zich in de middenmoot te handhaven in de hoogste afdeling van Nederland met clubs als Feijenoord, Sparta, Den Haag, etc. en het tweede elftal handhaafde zich in de reserve Hoofdklasse A. Voor de eindstanden van alle teams van het seizoen 1998-1999 en nog veel meer interes sante informatie verwijs ik u graag naar de 7 laatste pagina's van deze Schakel, waar onze clubstatisticus Chris Schröder na vele uren werk één en ander weer voortreffelijk en voor het 35-ste jaar in successie in kaart heeft gebracht. HET BESTUUR EN DE INTERNE OR GANISATIE Het AFC-bestuur seizoen 1998-1999 bestond uit 11 man met (inclusief dit seizoen) totaal 125 dienstjaren! Dick van der Klaauw (voorzitter), Kees Gehring (secretaris), Bob Neseker (penningmeester), Johan de Bie (vice- voorzitter), Ger van Caspel (2de secetaris), Edwin Geluk (2de penningmeester), Marcel Koster (algemene zaken), Machiel van der Woude (p.p.en e.), Amel Vroege (commer ciële zaken), Jack van Gelder (materiaal) en Ad Westerhof (jeugdzaken) kwamen iedere maandagavond in vergadering bijeen terwijl gedurende het verloop van de week en de weekeindes veel plenair overleg werd ge voerd. Amel Vroege, Jack van Gelder, Ma chiel van der Woude en Ad Westerhof hiel den daarnaast nog vele besprekingen over technische zaken. Het bestuur werd bij de uitvoering van het beleid geassisteerd door circa 50 commis sieleden in 12 verschillende commissies, door administrateur Jaap Draisma, die deze belangrijke taak overnam van de zo plotse ling overleden "good-old" Sal van Gelder, door sportpark-beheerder Pim van de Meent, groundsman Hans Tier, de technische staf bestaande uit circa 25 trainers en de medi sche staf. Daarnaast beschikte AFC over algemene assistentie op het sportpark Goed Genoeg van 2 zgn. "Melkert-banen" (de heren Barry Poppenburg en Herman de Bruin) en waren er vele vrijwilligers, elftalleiders en "stille werkers" opnieuw actief voor onze vereni ging- Tenslotte werden de vertegenwoordigers van de bezoekende verenigingen en de scheids rechters bij de thuiswedstrijden van alle AFC-teams iedere zaterdag en zondag ont vangen door AFC gastheren Jan Koomen, George Versteeg en Joop Tiggeloven. De dank van het AFC-bestuur aan alle functio narissen, commissieleden en overige vrijwil ligers voor hun inzet en geleverde werk is groot. Marcel Koster beëindigt dit seizoen zijn bestuurlijke loopbaan na 29 jaar onafgebro ken deel van het AFC-bestuur te hebben uitgemaakt! Hij diende de club jarenlang als tweede penningmeester, was twee seizoenen vice-voorzitter en vier seizoenen voorzitter van de jeugdcommissie en de laatste acht jaar commissaris algemene zaken. Hij werd dan ook zeer terecht in 1990 benoemd tot Erelid van AFC. Marcel verdient ons aller respect en is een AFC'er waar vele clubgenoten zich door kunnen laten inspireren. Hij zal ook het komend seizoen als Erelid voor AFC actief blijven als te benoemen lid van de commissie P.P. en E. en als gastheer van de scheids rechter (hopelijk het seizoen daarna weer van het arbitrale trio) bij de thuiswedstrijden van ons eerste elftal. DE ALGEMENE LEDENVERGADE RING SEIZOEN 1997-1998 Deze door slechts 53 clubgenoten bijge woonde jaarvergadering werd in de achter zaal van het clubhuis gehouden op donder dag 29 juni 1998 en de notulen van deze vergadering werden gepubliceerd in de Schakel nummer 1, seizoen 1998-1999 van 12 augustus 1998. DE TECHNISCHE STAF SEIZOEN 1998-1999 AFC beschikte dit seizoen over een (voor een amateurvereniging) zeer sterke en uitgebrei de trainersstaf. Trainer/coach van AFC 1 voor het seizoen 1998-1999 was Rob Bian- chi, Henk Bijlsma was elftalleider, Ko Gros- ze Nipper masseur/verzorger en Peter Brans assistent-elftalleider. Barry van der Glas functioneerde als grensrechter. Het tweede elftal stond onder leiding van Henny Kottmann, Derrick Grot was elftallei der en fysiotherapeut was Frank Tilmans. Het derde, vierde en vijfde elftal werden getraind door Otto Hoogendijk. Chris Dekker, Jacques van der Glas en Rob Lobatto traden op als elftalleiders van resp. AFC drie, vier en vijf. De grote zaterdagafdeling werd getraind door ex-prof Peter van der Waart en Dick Bakker was trainer van de recreatie zondag senioren. De A-l junioren werd getraind door Pim van de Meent, de A-2 door Ko Bekendam. de B- 1 en B-3 junioren door eerste elftalspelers Roy Tular en UU Landvreugd en de overige A en B junioren door Dick Bakker, terwijl Cees Jochems en Lex Koekoek optraden als elftalleider van de A-l resp. B-l junioren. De C-l en C-2 junioren werden getraind en gecoached door Stefan Teeken en Casimir Westerveld, de C-3, C-4 en de overige C- junioren door Hesdey Sanchez. De grote groep van jong-junioren werd getraind door o.a. Laurens Bianchi en Robert Gehring, Efraim Blog, Ron Kloosterman, Joop Nieuwenhuys. Rinus van Leijenhorst, Jan Pelsma, Bas Polling, Mario Singels, Willem Telkamp en Joris de Wijs, allen onder de deskundige coördinatie van Jan Verhagen. Jan Verhagen is meer dan 10 jaar de bezielende kracht geweest bij de D-, E- en F-junioren, die mede daardoor een onstuimi ge groei van jeugdleden heeft opgeleverd. Volgend jaar zal Jan Verhagen een andere functie krijgen binnen de technische staf van AFC. Jan, veel dank voor alles wat je voor AFC gedaan hebt en achter ons ligt en veel succes bij alles wat nog komen gaat. De keepers-training werd verzorgd door Cees Thomas, Co Bekendam en Ruud de Bruyn, terwijl Dirk Spits functioneerde ais loop- en hersteltrainer en regelmatig inviel wanneer trainers verhinderd en/of ziek waren.

Jaarverslagen | 1999 | | pagina 7