toch op een vierde plaats in de competitie te eindigen. Een niet geringe prestatie van leiding en spelers tezamen. AFC3 Het derde had een matige competitiestart, mede veroorzaakt door trainerswisseling en motivatie. Trainer Chris Verkaik en leider Chris Dekker hadden echter spoedig de zaak op het juiste spoor en gingen vanaf dat moment voor het kampioenschap. Vele wedstrijden achtereen werden gewonnen. Echter ook Stormvogels 2 had dezelfde intenties en bleef eveneens winnen. Het uiteindelijke resultaat werd een zeer verdiende 3de plaats in de eindrangschikking. AFC4 Als je in AFC vier voetbalt word je in de wedstijden in de reserve 2de klasse geconfronteerd met tweede elftallen van andere verenigingen. Daarin spelen vaak jonge ambitieuze spelers die graag door willen stromen naar het eerste elftal van die club. Het pleit voor de spelers, leider Jacques van der Glas en trainer Chris Verkaik dat een elftal kon worden samengesteld, alhoewel dat regelmatig niet geheel vlekkeloos verliep. Op technisch en tactisch gebied deed het vaak niet onder voor de tegenstanders en handhaving in deze klasse is dan ook een grote prestatie. AFC 5 Wat geldt voor het vierde elftal geldt ook voor het vijfde. Leider Rob Lobatto en zijn jongens moesten ook optornen tegen tweede elftallen, maar door maximale inzet en kameraadschap werden de punten bijeen gesprokkeld om zich te handhaven. Hierdoor werd mede gerealiseerd dat de mooie plaatsing van het tweede in de reserve Hoofdklasse, het derde in reserve eerste klasse, het vierde in de reserve tweede klasse en het vijfde in de reserve derde klasse kon worden gecontinueerd. Dank aan alle betrokkenen. AFC ZES T/M DERTIEN Voorzitter Frans Jüch van de elftalcommissie B maakte het onderstaande verslag: AFC 6 (aanvoerder M.de Hond) De resultaten van het zesde zijn gemiddeld onvoldoende geweest. Ondanks herhaald aandringen om te gaan trainen en versterkingen uit andere (lagere) teams was degradatie uit de reserve 4de klasse onontkoombaar. De opkomst en animo onder diverse spelers, uit de zeer grote groep, kon veel beter. AFC 7 (aanvoerder J.Willems) Aanvankelijk speelde dit teams als het achtste. Echter na de winterstop werd op grond van o.a. wedstrijdprestaties en teamverband "gewisseld" met het zevende om degradatie te ontlopen. Dit resulteerde in een prachtige plaats in de middenmoot in de reserve 5de klasse. Het complete vriendenteam verdient een pluim in alle opzichten. AFC 8 (aanvoerder P.Vink) Het achtste kende een zeer wisselvallig seizoen. De prestaties op het veld waren matig tot slecht, de opkomst liet vaak te wensen over. De eindstand op de ranglijst spreekt voor zich. De vaste kern was gelukkig van goede wil en inzet.

Jaarverslagen | 1998 | | pagina 7