Het wel en wee van de P&PC 1 Bijdrage aan jaarverslag 1996-1997 van de secretaris van AFC De pers- en publiciteitscommissie(p&pcwisselde het afgelopen seizoen ingrijpend van samenstelling. De commissie, die in het seizoen 1995-96 bestond uit Pim Adriaansz, Wouter Amesz, Arjan Anderiesen, Frans Jüch, Stanley van Loggem, Lex Rimini en Gerard Trebert en Machiel van der Woude, werd ingekrompen naar drie man, t.w. Hans Elias, Frans Jüch (secretaris) en Machiel van der Woude (voorzitter). Tot deze koers wijziging werd besloten om reden van efficiency (korte lijnen, minder vergaderen, etc). Dus niet vanwege een teruglopend activiteiten pakket, want de P&PC had ook in het seizoen '96-'97 werk in overvloed. Het was derhalve bijzonder verheugend dat verschillende oud-leden van de P&PC hun gewaardeerde activiteiten op dit gebied ook in de nieuwe organisatiestructuur met veel inzet hebben voortgezet. Net als in voorafgaande seizoenen geschiedde de produktie van de Schakel onder verantwoordelijkheid van de P&PC. Met het oog op de hoge kosten van de Schakel is gezocht naar een economisch aantrekkelijker oplossing die de kwaliteit van ons huisblad geen geweld zou aandoen. Nu 18 Schakel-nummers later kan worden vastgesteld dat de keuze voor een andere opzet geslaagd is. Onderdeel van de nieuwe insteek was dat het werk van Linda Vermeulen van Trendsetter werd overgenomen door Hans Elias. Door deze verandering kwam er een eind aan langdurige relatie met Linda Vermeulen en past het ook hier de grote waardering te vermelden voor de door haar aan AFC verleende diensten. Veel waardering is er ook voor Hans Elias, die zich als nieuw lid van de P&PC met veel inzet en enthousiasme van zijn produktiewerk voor de Schakel heeft gekweten, dit in nauwe samenwerking met de medewerkers van onze huisdrukker Printteam. De Schakel, met ingang van deze 75ste jaargang met 3 i.p.v. 2 kolommen, kende onder redactie van Machiel van der Woude ook nu weer een keur aan medewerkers, die met elkaar goed waren voor honderden artikelen, stukjes en tabellen. Voor de namen van deze ijverige scribenten wil ik verwijzen naar de Schakel-colofon. Zoals de laatste jaren gebruikelijk verleende de familie Bonnet wederom een grote administratieve bijdrage. Hulde! Met het oog op het 75-jarig jubileum van De Schakel in september 1997 kwamen in het begin van het nu voorbije seizoen de oud-redacteuren van De Schakel bijeen om samen met de huidige redacteur te bezien op welke wijze aan dit heuglijke feit aandacht kan worden geschonken. Inmiddels zijn de voorbereidingen voor een jubileum-schakel in volle gang, waar bij de Archief-commissie de helpende hand biedt. De P&PC, in het bijzonder Frans Jüch, produceerde het voorbije seizoen 13 nummers van 'Welkom bij AFC thuis' bij iedere thuiswedstrijd van ons eerste, alsook bij de 3 thuiswedstrijden in het kader van de Amstel-cup. Sal van Gelder, Lex Rimini en de familie Bonnet verleenden uitgebreide administratieve en logistieke diensten. Naast de gebrui kelijke informatie bevatte het programmablad meestal ook een portret van de vele AFC'ers die zich voor de volle 100% inzetten voor hun club. De radiokamer werd bij thuiswedstrijden op deskundige wijze bemand door Stanley van Loggem, Hans Mulder en Hans de Wijs, terwijl de pers

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 9