X /(Pc 2^^^^^^ - Co™**^*'*- Jaarverslag seizoen '96-'97 van de Zatten (C)-commissie. Het seizoen startte met de 6e editie van het inmiddels traditione le VriendschapstoernooiAFC, met een brede zaterdag selectie, was de gastheer voor clubs als o.a. PW, Kampong, Forward en Bergen. Een prima toernooi met dito lunch en bbq waren ons deelDe toon was gezet. Voor de competitie moest helaas één team worden teruggetrokken. Het tweede zaterdagelftal, uitkomend in de reserve 2e klasse KNVB, was uit elkaar gevallen. Dit betekende dat het 3e elftal (AVB) verplicht moest doorschuiven. Uiteindelijk hebben zij zich ver dienstelijk weten te handhaven en zijn in de middenmoot geëindigd en zelfs Kampioen geworden op basis van de derde helft. Zoals reeds vele jaren is de zaterdag een drukke bedoening. Vele hechte, recreatieve AFC-vriendenteams en zelfs een heus officieel veteranenteam waren dit seizoen ingeschreven. Het vlaggeschip, zaterdag 1, heeft duidelijk prestatieve ideeën. Zij kenden echter een wisselend competitie verloop. Door de vele blessures moest speler/leider/trainer Peter van der Waart alle trukendozen openhalen om elf spelers binnen de lijnen te krijgen. Ondanks het verlies van spits Ulli Landvreugd naar zondag 1, werden toch de punten met de aanwezige kwaliteit bijeen gesprok keld. Voor komend seizoen zal de lat wederom hoger worden gelegd. Zaterdag 2 is reeds gememoreerd. Het derde wist na een moeizame start ook de punten bij elkaar te voetballen. Alhoewel zij wel over een te krappe spelersgroep beschikten. Zaterdag 4, van Jean-Paul Krak, had een zeer goede start. Uiteindelijk zijn zij als zesde geëindigd. Zami Cinque begon het seizoen met 24 man. Ja, vier-en- twintig man. Hektische vergaderingen waren aan het begin van het seizoen orde van de dag. Dit team, dat met kop en schouders op gebied van o.h.'en bovenaan staat, heeft uiteindelijk de vierde plek veroverd. Toch nog Europa in In iedergeval één prijs werd gepakt, en wel het zaalvoetbaltoernooi Zaterdag 6, het team van Reinier van Dantzig, heeft het hoogste moyenne gescoord met uiteindelijk een tweede plaats. Misschien niet de echte maar wel officiële Veteranen, hadden het hele seizoen moeite met het opstellen van elf man. Dit soms tot grote ergernis van de meer fanatieken onder hen. Desalniette min was het vooral na afloop nog lang gezellig en onrustig. Over de hele linie gesproken is de zaterdagcommissie niet onte vreden met de verrichtingen van de diverse teams. Geen degradaties maar ook geen kampioenen. Vooral op het zaalvoetbaltoernooi, verspeeld op 26 januari jl., en het B/C-cup toernooi van 7 mei jl., waren de zaterdag teams goed vertegenwoordigd, zowel qua aantal als qua prestatie. Deze twee toernooien, samen georgani seerd met de zondag B-commmissie, leverden tweemaal de eerste vier plaatsen op. Voor seizoen '97-'98 zullen het zelfde aantal teams voor de competitie worden ingeschreven.

Jaarverslagen | 1997 | | pagina 11