DE ELFTALCOMMISSIES ELFTALCOMMISSIE A is verantwoordelijk voor de elftallen zondag 2 tot en met 5 (het eerste elftal valt rechtstreeks onder het bestuur) en bestond uit Fred Laarhoven, Jacques van der Glas en sekretaris Henk van der Jagt, die het volgende verslag met betrekking tot de gang van zaken binnen zijn commissie inleverde. "Wel en wee van vijf tot en met twee". We kunnen niet zeggen dat we met de elftallen twee t/m vijf een saaie competitie hebben beleefd. Van alles is er gebeurd. Een kampioenschap, twee degradanten, slechte velden, boekingen. Het tweede elftal was het meest succesvol. Het team, met als gemiddelde leeftijd van de spelers van maar net 22 jaar, onder leiding van trainer Eric Warmerdam en elftalleider Jaap Draisma, behaalde in de allerlaatste wedstrijd door een overwinning op ADO'20-2 het kampioenschap van de res. Ie klas, district West I. Bij de wedstrijden om het algemeen kampioenschap van de zondagamateurs, eindigden zij op een bijzonder fraaie tweede plaats. De ereplaatsen werden behaald met goed voetbal en een prima teamgeest. Gezien de gemiddelde leeftijd en de kwaliteit van het spel kunnen we nog veel van hen in de toekomst verwachten. Het derde elftal dat al jaren en jaren in de res. 2de klas voetbalde, had het moeilijk dit seizoen. Ingedeeld in een Noordhollandse afdeling, deden zij speltechnisch niet onder voor de overige, op één na allemaal tweede elftallen. Maar het mooi willen voetballen met soms een wat "jonge honden" mentaliteit (gemiddelde leeftijd elftal krap 24 jaar), leverde te vaak, mede door een dosis pech, een nederlaag met 1 doelpunt verschil op. Voor leider Chris Dekker en trainer Otto Hoogendijk moet het mogelijk zijn om het komend seizoen met een kampioenschap te besluiten. Dus terug naar de 2de klasse. Het vierde elftal heeft, na de promotie naar de 2de klasse waarin uitsluitend tweede elftallen uitkomen, meoten ervaren dat technisch en taktisch goed voetbal niet altijd een garantie is voor goede resultaten. Rekening houdend met het gegeven dat acht spelers ouder dan 35 jaar waren, hoeven zowel de begeleiding, bestaande uit Otto Hoogendijk (trainer), Piet Ouderland (coach) en Jurgen Seunke (leider) als de spelers zich elkaar niets te verwijten. De res. 2de klasse was schitterend, maar net een stapje te ver. Het vijfde elftal had nogal wat aanloopmoeilijkheden. Een grote spelersgroep waaruit een elftal moet worden gekozen. Nieuwe begeleiding: Martin Verburg (trainer) en Rob Lobatto (leider). Daardoor gingen veel wedstrijden verloren en degradatie dreigde. Maar toen: begeleiding en spelersgroep werden tot een hechte eenheid gesmeed. In negen achtereenvolgende wedstrijden werd niet meer verloren. In de laatste wedstrijd werd het behoud in de 4de klasse veilig gesteld. Grote klasse van allemaal Tenslotte, Jacques van der Glas neemt na 7 jaar afscheid van de commissie en zal het volgend seizoen acteren als leider van het 4de elftal. Jacques bedankt en veel succes in je nieuwe functie. ELFTALCOMMISSIE B waakt over het zondag-recreatievoetbal van AFC en bestond uit Wim van der Bold, Karel Kuyvenhoven, Frans Juch en de scheidende voorzitter Rik de Boer die 17 jaar in deze commissie aktief is geweest. Hulde! Rik heeft het volgende te melden over het wel en wee van de elftallen van de B-commissie.

Jaarverslagen | 1996 | | pagina 7