- 8 - Jeugdcommissie c.q jeugdteams. De jeugdcommissie was het afgelopen samengesteld uit de volgende leden: D.v.d.Klaauw - voorzitter, Gerard Mulder -sekretaris (deze werd gedurende het sei zoen in verband met prive-omstandigheden vervangen door de heer W.van Alem) C. Jochems (A-junioren). D.Gallenkamp. H.van Zweden, R .v.d.Ruit, J.Benoni en W. van Alem. Er werd aan de competitie deelgenomen door 3 A-juniorenteams5 B-junioren teams en 6 C-juniorenteamsOp de zaterdgamorgen werd aan de competitie voor de Jong Junioren deelgeomen door k( D-juniorenteams5 E-juniorenteamsIl F-juniorenteams en een D/E-combinatie. Wat de A-junioren betreft werd voor het eerst na een langereeks van jaren deelgenomen aan de Interregionale JeugdcompetitieAanvankelijk waren de resultaten niet gewel dig doch nadat het seizoen vorderde werden de resultaten steeds beter. Uiteindelijk werden er uit 21 wedstrijden 19 punten behaald en werd een 7e plaats behaald. De A-selectie werd getraind door Rene Stefels en begeleid door Cees Jochems. Voor de uitslagen ben ik zo vrij U te verwijzen naar de diverse AFC-Schakels Ook het komende seizoen zal er getracht worden om weer voor de Interregionale Jeugd- compe tie uit te komen. In augustus a.s. zullen daarvoor de wedstrijden van de voor rondes moeten worden gespeeld. Het lijkt mij van het grootste belang, dat een top- hoofdklasser een A-juniorenteam in de Interregionale heeft spelen. Aan het einde van het lopende seizoen werden de hoogst geklasseerde amateurverenigingen ingedeeld bij de landelijke jeugdcompetitie, waaraan alle betaalde clubs meedoen. Spijtig, dat wij dat niet hebben kunnen bereiken.- De KNVB, Afd.Amsterdam heeft nu echter de tweede teams van DWS en DWV (zijnde de geplaatste verenigingen in de landelijke jeugdcompe titie) ingedeeld bij de voorwedstrijden van de Interregionale Jeugdcompetitie. Ons inziens een vreemde zaak, daar deze tweede teams zich nu kunnen plaatsen en dan weer de mogelijkheid hebben om bovenaan te eindigen bij de Interregionale om zodoende de plaatsing van andere amateurverenigingen tegen te houden. Bezwaren bij de KNVB, Afd. Amsterdam vonden echter geen gehoor. De junioren A 2 en A 3 draaiden middelmatig. De A 2 eindigde op een 7e plaats met 12 punten uit 17 wedstrijden en de A 3 op de 7e plaats met 9 punten uit 14 wedstrijden. Aan het einde van het seizoen zijn in een tweetal wedstrijden deze beide teams niet opgekomen, hetgeen extra verliespunten met zich mede bracht. Er werd door de Junioren A 1 aan een aantal grote jeugdtournooien deelgenomen en een combinatie van Junioren A en Jonge Senioren nam deel aan het Internationaal Jeugd- tournooi van Baluw Wit, waar een 10e plaats werd behaald van de 12 verenigingen, die aan ditinternationaal bezette tournooi deelnamen. Bij de B-junioren behaalden wij mooie resultaten Zowel de Junioren B 2, de B 3 en de B 4 werden kampioen. De junioren B 1 behaalde in de Afd.501 de 7e plaats met 18 punten uit 20 wedstrijden, voorwaar geen slecht resultaat als we stellen, dat we waren ingedeeld met Ajax 1 en 2 en verdere alle sterkere Amsterdamse amateurvereni gingen. Hulde voor de spelers van Jun.B 2 met hun leider Jacg. v.d. Glas Met 31 punten uit 18 wedstrijden werd het kampioenschap behaald. Ook de Junioren B 3 met leider Hr.Pluymers behaalde het kampioenschap met een totaal van 27 punten uit 14 wedstrijden, dus dat houdt in dat er geen enkele wedstrijd werd verloren. De junioren B 4 tenslotte behaalde uit 16 wedstrijden 30 punten. Dit team verloor maar 1 wedstrijd. Ook hier aan leiders HH.Reddering met zijn spelers onze oprechte gelukwensen. De Junioren B 5 tenslotte eindigde helaas onder aan de ranglijst met een totaal van 7 punten uit 13 wedstrijden. Een laatste team heeft echter vaak het probleem, dat er spelers afgestaan moeten worden aan hogere teams. Ook Junioren B-teams namen deel aan tournooien in den lande en uiteraard ook aan de door AFC zelf georganiseerde jubiluemtournooien. Aan de competitie werd eelgenomen door 6 C-juniorenteamsDe junioren C 1 speelde in de klasse 701 ook met Ajax en andere Amsterdamse amateurverenigingen. Een fraaie 5e plaats werd behaald met een totaal van 22 punten uit 22 wedstrijden. De junioren C 2 eindigde onderdaan de ranglijst met slechts 2 punten uit 16 wedstrijden. Wellicht zal het nieuwe seizoen voor deze jeugdspelers betere resultaten brengen. De Junioren C 3 eindigde op een 3e plaats met 27 punten uit 20 wedstrijden en de Junioren C 4 op een fraaie 3e plaats met 30 punten uit 20 wedstrijden. De junioren C 5 eindigde op een 4e plaats met 14 punten uit 13 wedstrijden en de Junioren C 6 met 1 punt uit 16 wedstrijden op de onderste plaats. Hier geldt dezelfde opmerk ing, die gemaakt is bij de J'*ariiaren B 5.

Jaarverslagen | 1985 | | pagina 9