- 2 - Resumerend na een jaar het sekretariaat van onze voetbalvereniging te hebben ver vuld kan ik vaststellen, dat de diverse werkzaamheden in het AFC-bestuur goed zijn verdeeld. Voorzitter Jan van Dijk leidt de vereniging en treedt namens de vereniging naar buiten op, daarbij gevolgd door vice-voorzitter Rein Akkerman, die ook in het afgelopen seizoen stage kon lopen om nu in 1985 de taak van voorzitter van Jan van Dijk over te nemen. Otto van Rijn treedt al jaren op als Ie penningmeester en U zult begrijpen, dat hij alles te maken heeft met de financiën van de vereniging, bepaald geen sinecure. Hij wordt daarbij geassisteerd door 2e penningmeester Hans Slaap, die belast is het de contributie-inning en die U tevens bij de thuiswedstrijden van het Ie elftal kunt aantreffen om de entrees te verzorgen en tevens de leden wederom te verzoeken de contributies te betalen. Te veel leden betalen hun contributies te laat, speciaal de spelende leden. Aan het begin van het seizoen dienen wij een aantal be talingen te doen. Ik denk hierbij aan afdracht KNVB, aanschaf materiaal etc. Naar mijn inziens dienen de spelers, die geregeld voetballen aan het begin van de compe titie hun betalingsverplichtingen na te komen. Waarvan acte. Uw sekretaris verzorgt tezamen met 2e sekretaris Ger van Caspel de administratie van de vereniging, waarbij de 2e sekretaris speciaal belast is met ledenlijst, nieuwe leden etc. Dick v.d.Klaauw heeft namens de jeugdcommissie zitting in het bestuur en Hans de Wijs vertegenwoordigt de grote groep leden, die voetballen in de elftallen van 6 t/m 14. Sal van Gelder heeft als functie Commissaris van Materiaal en vervult tevens het voor zitterschap van de Elftalcommissie A. Marcel Koster heeft diverse verspreide taken in het bestuur en was het afgelopen sei zoen speciaal belast met het coördineren van de jubileumacitiviteiten. Fred van Soomeren had het afgelopen seizoen zitting als commisaris algemene zaken. 90 - Jarig jubileum. Het belangrijkste gebeuren was in het afgelopen seizoen het 90-jarig jubileum. Op donderdag 17 januari 1985 vond het jaardiner plaats, waarover U eldersin dit ver slag meer zult horen. Zaterdagmorgen 19 januari 1985 vond in onze sociëteit de Radio-uitzending van Karel Prior's Kom eens langs plaats, welke uitzending totaal was gewijd aan het 90-jarig jubleum van onze vereniging. Ook hierover zult U elders in dit verslag meer vernemen. In de middag werd de officiële resecptie gehouden, waarbij Jack van Gelder optrad als ceremonie -meester. Het eerste gedeelte was voor genodigden, waarbij velen uit de sportwereld acte de presence gaven waaronder afgevaardigden van bevriende amateur verenigingen (tegenstanders uit de Hoofdklasse A)de Amsterdamse Hoofd- Eerste en Tweede Klassers, Ajax en oude bevriende verenigingen uit den lande. Ook de KNVB te Zeist en de Afdeling Amsterdam van de KNVB waren vertegenwoordigd. Hoogtepunt was het uitreiken van een bondsonderscheidingsteken aan Jan van Dijk en Otto van Rijn voor hun 25 jarig bestuurslidmaatschap door de heer Jaspers. In de vooravond vond voorafgaande aan de feestavond de receptieplaats voor de AFCers. Ook hier waren vele AFCers met familieleden aanwezig om het bestuur van de club te feliciteren. In feite was het jubileumgebeuren met bovenstaande evenementen van start gegaan, al hoewel het Nieuwjaarsdag-gebeuren, waarover U straks nog meer zult ver nemen, dit jaar ook met een jubileumsaus was overgoten. In mei daaropvolgend vonden de geplande jeugdtournooien plaats, die dit jaar ook een extra jubileumgebeuren bevatten. Deze tournooien vonden plaats op 30 april (het Henk Kappelhoff-tournooi)16 mei (het Wim Bückert-tournooi) en op 19 mei (het Harry Scheepstra-tournooi)Voor de uitslagen hiervan moge ik U verwijzen naar de A.F.C.- Schakel. Op 19 mei 1985 vond in de achterzaal van de Sociëteit een jeugdavond plaats. De belangstelling van de jeugd viel tegen, doch de wegblijvers hebben terecht spijt gehad want het programma was geweldig. Op zondag 2 juni j.1. heeft het lagere senioren-tournooi plaatsgevonden. Begunstigd door zeer mooi weer was ook deze dag mede door de goede organisatie een succes. Op dinsdag 21 mei 1985 speelde het Ie elftal de jubileumwedstrijd tegen het eerste elftal van Ajax met een fraai 2-2 gelijkspel als resultaat. Donderdag 23 mei 1985 was de jaarlijkse wedstrijd van de Gouden Ballen tegen het huidige Ie elftal. Na afloop van beide evenementen was er resp. een koud buffet en een uitgebreide brood maaltijd gepland en naar ik heb vernomen zijn de spelers van Ajax op de desbetreffende dinsdag nog nooit zo lang in een clubhuis gebleven. Het gebeuren op donderdag 23 mei was wederom een gebeuren, waarbij vele oud Ie elftal-spelers elkaar terugzagen. Ook deze avond mogen wij als zeer geslaagd beschouwen. Op 14 september a.s. zal in relatie met het 90-jarig jubileum nog een Veteranen-tour- nooi plaatsvinden waarover wij in de komende tijd meer zullen vernemen.

Jaarverslagen | 1985 | | pagina 3