JAARVERSLAG SEKRETARIS VAN DE AMSTERDAMSCHE FOOTBALL CLUB OVER HET SEIZOEN 198&-1985 Mijne Heren, Het is voor Uw vorig jaar benoemde sekretaris de eerste keer, dat hij een jaarverslag mag presenteren van onze voetbalvereniging, waarin het wel en wee van onze goede A.F.C. is vastgelegd. Alvorens met mijn verslag te beginnen wil ik benadrukken, dat mijn voorganger Fred van Soomeren 12 keren achter elkaar verslag heeft mogen doen en al lezende in al die jaar verslagen krijg je toch wel een indruk van al het vele werk, dat door mijn voorganger in zijn functie als sekretaris werd verricht. Zoals al eerder in jaarverslagen van onze goede A.F.C, vermeld is een jaarverslag van de sekretaris de visie van één persoon, die weliswaar met Uw goedvinden werd gekozen, maar toch laat deze opmerking meetellen bij het aanhoren van dit verslag. Ik heb gemeend het jaarverslag in diverse hoofdstukken in te delen. INLEIDING In het jubileumjaar 1985 dient de sekretaris van de verenging verslag te doen over het seizoen 1984-1985, een jaar waarin wij op 18 januari j.1. het 90jarig jubileum op grootse wijze hebben gevierd. Een seizoen, waarin ruimtevaarders tot een nieuwe prestatie kwamen, waarin de spanning in tal van werelddelen nog meer toenam en waarin nog meer mensen op jonge leeftijd stierven, omdat de eerste elementaire levensbehoefte - voedsel - ontbrak. In die r oerige wereld schreef A.F.C, geschiedenis in de sportwereld door als oudste vereniging van Amsterdam het 90-jarig jubileum te vieren. Is het juist om zulke ernstige zaken als vermeld in de eerste regels van dit verslag te stellen tegenover de sportieve prestaties in onze vereniging. Ik denk het wel, want boven alles zullen wij moeten relativeren, omdat succes nu eenmaal betrekkelijk is. De overwinning van vandaag kan worden gevolgd door de nederlaag van morgen. Dat gebeurt op hte sportveld en dat gebeurt in de politiek, zowel nationaal als internationaal. Het is waar dat wij niet alle leed van de wereld op onze schouders kunnen torsen, maar het is goed om er bij stil te staan. Niet alleen vandaag als U dit aanhoort, maar iedere dag, omdat het goed is de betrekkelijkheid van vreugde te leren beseffen. De een beleeft vreugde aan een kampioenschap van zijn elftal, terwijl de ander vreugde beleeft aan een verworven hap rijst. Wij hebben met elkaar in het afgelopen seizoen veel bereikt. Kampioenschappen van Senioren 3 en 5, AFC Junioren B 2, 3 en 4, AFC Junioren Dl 2 en 3, terwijl ook de Veteranen in hun competitie de eerste plaats behaalden. AFC Senioren 2 moest in een be slissingswedstrijd tegen Ajax 3 het onderspit delven terwijl ons vla ggeschip het Ie elftal in het eerste gedeelte van de competitie toch lange tijd uitzicht had op een periodetitel c.g. hoge klassering in de Hoofdklasse A. Wij hebben kunnen genieten van vele goede wedstrijden. Onze harten klopten onregelmatig als gevolg van de spanning en somtijds kwam je in de verleiding je ogen te sluiten, omdat je nauwelijks durfde te kijken. Het leven is een aaneenschakeling van vreugdevolle en minder vreugdevolle zaken, van ont spanning en inspanning. Wij moeten vaak in het leven van het een naar het ander. Van die vreugdevolle en minder vreugdevolle zaken en van dat een en van dat ander zal ik trachten verslag te doen in dit jaarverslag. Ik heb geprobeerd mijn penseel zo objectief te ge bruiken, maar onvermijdelijk zal de subjectiviteit hier en daar hebben toegeslagen. In dat geval kan ik U, waarde toehoorders, slechts één raad geven. Beoordeel niet alleen de objectieve stukken objectief, maar ook de subjectieve. De uitkomst zal dan erg positief zijn. BESTUURSSAMENSTELLING Het bestuur was in het afgelopen seizoen als volgt samengesteld: Jan van Dijk - voorzitter Johan de Bie - sekretaris Otto van Rijn - penningmeester Rein Akkerman - vice voorzitter Ger van Caspel - 2e sekretaris Hans Slaap - 2e penningmeester Sal van Gelder - commissaris materiaal Dick v.d. Klaauw - commissaris jeugdzaken Marcel Koster - commisaris Fred van Soomeren - commisaris Hans de Wijs - commisaris Het bestuur kwam in het afgelopen seizoen 11 keer officieel in vergadering bijeen, Daarnaast werden er op de clubavonden vele wijze beslissingen ad hoc genomen terwijl vanzelfsprekend ook de festiviteiten rondom het 90jarig jubileum onze aandacht vroegen.

Jaarverslagen | 1985 | | pagina 2