- 11 A.F.C. - Jaardiner. V In verband met het 90 jarig jubileum van onze vereniging werd het jaardiner (andere jaren op 18 januari) dit keer gehouden op donderdag 17 januari 1985 teneinde om op 24.00 uur het glas te kunnen heffen op onze vereniging. Een record aantal deelnemers nam deel aan het jaardiner, waaronder de voorzitter van de Afdeling Amsterdam van de KNVB, de heer Ton Harmsde heer Jack van Zanten van het Tournooi Amsterdam, de heer P.Jellema, welbekend als voorvechter/journalist van het amateurvoetbal. De Nobel-prijs werd over het afgelopen jaar toegekend aan onze huidige voorzitter, de heer Jan van Dijk voor zijn vele verdiensten voor de vereniging. Het jaardiner stond voor de laatste keer onder leiding van de heer Ton Glas. Als nieuwe presidente van de tafel werd benoemd de heer Henne Boskamp, die dus vanaf' januari 1986 in functie zal zijn. Vermelding verdient de aanwezigheid van ons erelid de heer Dick Bessem. Ondanks zijn gezondheidsproblemen was hij tijdens de borrel aanwezig en tijdens de officiële start van het jubileumgebeuren om 24.00 uur. Kom eens langs op Goed Genoeg. Op zaterdag 19 januari j.1. was de achterzaal van de Sociëteit omgebouwd tot radio studio alwaar ons lid Karel Prior zijn radio-programma Kom eens Langs vanuit A.F.C, presenteerde, welke radio-programma op 20 januari 1985 door de AVRO werd uitgezonden. Circa léo AFCers waren getuige van het feit, dat een aantal bekende en minder bekende AFCers werden geintervieuwd door Karel Prior. Over al in de lande heeft men op zondag 20 januari 1985 kunnen horen over het 90-jarig jubileum van de A.F.C. Frans Henrichs, Leo Horn, Ivo Niehe, Jan van Dijk, Andre Postma, Letje Knap, Jack van Gelder, Pim van Dordt, Ernst Werner werden door Karel Prior ondervraagd. Vanaf deze plaats nogmaals dank en hulde aan initiatiefnemer Karel Prior. Vele AFCers hebben het programma op casette-bandje opgenomen teneinde in de toekomst het programma nog eens te kunnen horen. Groundsman op Goed Genoeg. Ook het afgelopen seizoen konden wij rekenen op de steun van Leo Barten als groundsman. Het is bepaald geen gemakkelijke taak om als terreinknecht van de AFC op te treden, een functie waarbij je honderden werkgevers heb. Door het kunnen relativeren van onze Leo heeft dit ook het afgelopen seizoen geen problemen opgeleverd. 4-Mei-herdenking. Op zaterdag 4 mei 1985 waren wederom een aantal getrouwe AFCers, aangevuld met leden van ABC, ACC en ATC om 18.00 uur naar Goed Genoeg gekomen om aldaar aanwezig te zijn bij de kranslegging door de gezamenlijke voorzitters van de aangesloten verenigingen. Ondanks het feit van de bevrijding van 40 jaar was het aantal opgekomen leden zeer mi nimaal. In dit verband verwijs ik U naar het artikel van de voorzitter van ACC in de ACC-Pitch, waarin wordt gesteld, dat deze gebeurtenis in ere dient te worden ge houden. Juist de nieuwe generatie van de na-oorlogse jaren dient gewezen te worden op datgene, wat in de 2e wereldoorlog is geschied en hetgeen aan bepaalde groepen in onze maatschappij is aangedaan. Radiokamer Bij de thuiswedstrijden van het eerste elftal werd de radiokamer bemand door Arnold Bos, terwijl wij ook bij de diverse jubileumtournooien konden rekenen op zijn mede werking. Een radio-kamer met het draaien van muziek en het omroepen van ruststanden, uitslagen e.d. is niet meer weg te denken uit het top-amateurvoetbal. Aan Arnold jfitsnk onze dank voor de door hem verrichtte werkzaamheden voor de AFC. Ook het volgende seizoen hopen wij weer op je medewerking te mogen rekenen. Samenwerking met KNVB Deze was ook in het afgelopen seizoen weer goed te noemen. Voorzitter Jan van Dijk en Uw sekretaris bezochten de twee vergaderingen van de Afd.Amsterdam en waren aanwezig bij de opening van het nieuwe bondsbureau van de Afd.Amsterdam, terwijl Jan van Dijk zitting had in een speciale commissie met betrekking tot deze opening. Ook de bijeenkomsten van de HET (Hoofd-Eertse ne Twedde Klassers) werden door Uw voorzitter en sekretaris bijgewoond.

Jaarverslagen | 1985 | | pagina 12