Zoals elk jaar het geval is werden er ook nu weer A.F.C.-ers uitgenodigd voor training en het spelen van selectiewedstrijden voor vertegenwoordigende elftallen. Ik noem Voor selektiewedstrijden voor het Amsterdams Jeugdelftal 13/14 jarigen: Gallenkarp, Last, van Marie, Crouwel, Abascel, Keizer, Pete en Boering. Van deze jongens werd Bas Last opgenomen in de B-selektie van het Jeugdplan Nederland voor 13/14 jarigen. Voor selektiewedstrijden ter voorbereiding van het Vierhoofd- steden toernooi I983 van Zweden, Bakker, van Damme en Titsing. Uiteindelijk mocht Sep van Zweden zijn koffer pakken voor Ber lijn om met het Amsterdams elftal het toernooi winnend af te slui ten. Voor selektiewedstrijden van het Amsterdam A-junioren XI: Kiks. Dan natuurlijk onze internationals. Eén bezoek van Joop Wagenaar aan A.F.C. Blauw Wit was voor de keuzeheren voldoende om Pim van Dord, Eddy Meijer en Etienne Spee op te roepen voor een wed strijd tegen de Olympische selektie. Zij voldeden zo goed dat zij alle drie werden opgenomen in deze selektie, uitkwamen in het Olymprisch XI in de vriendelijke wedstrijd tegen Duitsland en deelnamen aan een trainingskamp in Algarve - Portugal ter voor bereiding van de kwalificatiewedstrijden tegen Liechtenstein. Door invoeging van semi-profs viel Eddy Meijer buiten de selektie, maar Pim van Dord speelde zowel de uit- als de thuiswedstr ijd met het Olympische XI tegen Liechtenstein, terwijl Etienne alleen in decthuiswedstrijd meedeed. Kij speelde echter tussen de bedrijven door nog een selektiewedstrijd met de Mexico-junioren. Vervolgens speelde Pim in de voorronde voor het Olympisch toer nooi de uitwedstrijd tegen Roemenië. Tenslotte werden Eddy Meijer, Etienne Spee en Cees Thomas geko zen in het Nederlands Amateur XI, dat in Engeland heeft deelge nomen aan een Vierlandentoernooi Het was bijzonder verheugend, dat door de prestaties van dwze spelers, A.F.C, veel publiciteit kreeg. Ook dit jaar nam A.F.C, deel aan de Districtsbekerwedstrijden, waarin wij het wat verder brachten dan gebruikelijk. In de eerste ronde won A.F.C. niet zijn tweede elftal met 3-1 van Uithoorn, maar na de overwinningen op Terrasvogels (6-©) en Nieuw Vennep (3-0), werden wij in de vierde ronde na strafschoppen door N.F.C. (2-2) gewipt Als afsluiting van het seizoen won het eerste de traditionele wedstrijd tegen de Gouden Ballen met 4 - 2. A.F.C, nam verder nog deel aan het D.E.M, toernooi, waarin onze jongens na strafschoppen de beker aan R.C.H, moesten laten en aan het Internationale Pinkstertoernooi van Blauw Wit.

Jaarverslagen | 1983 | | pagina 9