y Toch bleven wij, ook na het gelijke spel in de thuiswedstrijd tegen Hilversum (1-1) volop in de race. Met nog 6 wedstrijden te spelen, waaronder die tegen de nummer 1 en 2 D.H.C. en D.W.V. was er nog van alles mogelijk, maar na de verdiende 2-0 neder. laag tegen V.U.C, en het 2-2-gelijke spel tegen Blauw Wit waren wij vrijwel kansloos voor de titel. Niettemin lag een hoge klassering met misschien een periodetitel in het verschiet. Na de wegens hevige regenval gestaakte wedstrijd tegen Xerxes, togen wij naar Delft om te trachten het kampioensfeest van D.H.C, nog even uit te stellen. Ondaks een 1-0 voorsprong voor A.F.C. in de beginfase, dicteerde D.H.C, het spel en kon, na de tot het laatste fluitsignaal aantrekkelijke wedstrijd, die een pro paganda was voor het amateurvoetbal, met een 4-1 eindstand op het scorebord, de kampioensvlag hijsen. Ons restte nog een gooi te doen naar de nog te vergeven eerste tecren Xerxes periode titel. De afgelaste wedstrijd werd opnieuw vastge steld op Hemelvaartsdag en door A.F.C, met 3-2 gewonnen, maar na de 5-3 nederlaag tegen D.W.V. waren wij afhankelijk geworden van puntenverlies van Xerxes en E.D.C, of van het doelsaldo. De laatste competitiedag moest de beslissing brengen. Voor aanvag van de wedstrijd tegen Unitas werd Eddy Meijer uitgeroe pen tot speler van het seizoen 1982-83 en ontving uit handen van de voorzitter het wisselschild. De wedstrijd eindigde met een 3-1 overwinning, echter niet voldoende voor de periodetitel, die dankzij een beterdoelsalëo in het bezit kwam van Xerxes. Als wij de competitie nog eens nader onder loupe nemen kunnen wij constateren, dat het eerste elftal op een prima seizoen terug kan zien en een gedeelde 4e plaats een terechte is. Thuis werd veelal sterk gespeeld, hetgeen na 8 overwinningen, 3 ge lijke spelen en 2 nederlagen met een doelsaldo van 24-12 19 punten opleverde. Uit werd evenwel beduidend minder gepres teerd. De 2 overwinningen, 6 gelijke spelen en 5 nederlagen met een doelsaldo van 15-22 waren goed voor 10 punten. Hoewel dit misschien in de eindrangschikking niet geheel tot uitdrukking komt was het krachtsverschil toch miniem. Zo verloor b.v. D.H.C, thuis nog wel van de uiteindelijke degradanten R.V.C, en Hilver sum, terwijl zij ook in de uitwedstrijd tegen Hilversum een punt lieten liggen. .onze spelers Een compliment aan; Doby Peters, Ko Grosze Nipper en elftalleider Rob Duis is hier zeker op zijn plaats. Gk een woord van dank aan onsemedische staf, Bas Rachman en Wim Crouwel, die elke maandag spreekuur hielden, waar geblesseerde spelers een beroep op hun kennis en vaardigheid konden doen.

Jaarverslagen | 1983 | | pagina 5