/r Ook over de jubileumviering zult U van de voorzitter nadere mededelingen kunnen verwachten. Uiteraard waren de afgevaardigden van het bestuur aanwezig bij talrijke recepties van Kampioenen, jubilarissen etc, bij de ver gaderingen van de E.N.V.B, - Afdeling Amsterdam, de belangenver eniging van Amsterdamse Hoofd- Eerste en Tweedeklassers om er maar enkele te noemen. Gaarne wil ik vanaf deze plaats een woord van dank richten aan erevoorzitter Kappelhofferelid van Nek en voor zitter van de Zilveren Ploeg Hermensdie o.m. op het gebied van de representatie een bijzondere steun voor het bestuur zijn ge- we est, Qk in dit verslag ontkomen wij niet aan de droeve plicht een aantal A,F,C,-ers en nauw met A.F.C, verbonden mensen te herdenken die ons in het afgelopen seizoen ontvallen zijn. Zo herdenken wij Lievrouw M.M, Draisma-SchröderMevrouw J.W.A, Bosch- van Waesberge, Mevrouw A.H. holtzappel-HuenderMevrouw Reddering, Peter v.d. Valk, de heren B. Pais, M.C. van TrigtW.D. v.d. Brink, A.S. Groen J.W, v.d. Heijden, G. Thonus en W, Vrolijk. Mogen zij rusten in vrede. Het ledenaantal bedraagt momenteel 1204 leden te weten 483 wer kende leden, 407 jeugdleden en 314 donateurs. Ten opzichte van het vorig seizoen betekent dit een lichte achteruitgang. Hoewel dit slechts een momentopname is, mogen wij de ogen niet sluiten voor de werkelijkheid. De algehele tendens in de K,N.V.B, is dat bij alle verenigingen speciaal het aantal jeugdleden daalt. Zo is bijvoorbeeld het Jong juniorenbestand van de K.N.V.B. in twee jaar met 33,000 gedaald. Iedereen beseft wat deze daling betekent voor over 5 jaar. Wij dienen èp dit punt dan ook bij zonder alert te zijn. Het afgelopen seizoen traden 6 A.F.C-ers in het huwelijk, terwijl in 5 A.F.C.-gezinnen gezinsuitbreiding plaats vond. Eenmaal per jaar zwaait Dio Hermens de scepter over een illuster gezelschap A.F.C-ers, De jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg werd ditmaal gehouden op 5 november. Elk jaar weer een uniek gebeuren getuige onder meer dat vele leden van heinde en verre ko men om deze happening mee te maken. Avonden waarbij oude her inneringen worden opgehaald, vaak te sterke verhalen worden ver teld, de lever wordt geschud, de dorst overmatig gelest, de hon ger gestild en de portemonnaie een flinke deuk ondergaat. Op 17 december beleefde het verenigingsleven wederom één van haar hoogtepunten n.1. de jaarlijkse kienavond. De organisatoren van gebeuren Marcel Koster, Ton Disselkoen en Edwin Geluk hadden weer

Jaarverslagen | 1983 | | pagina 16