JAARVERSLAG VAN DE AMSTERDAMSCHE FOOTBALL CLUBJ 1981 - 1982. Mijne Heren, Voor de tiende maal start ik weer vol goede moed en met een opgelucht gevoel na een enerverend seizoen dit jaarverslag, waarin het reilen en zeilen van onze vereniging is vastgelegd. Bij de voorbereidingen tot het maken van zon verslag bekruipt mij steeds weer de gedachte, dat een bijna onmogelijke opgave van je wordt gevraagd, het verenigingsleven in beknopte vorm weer te geven. Daarvoor gebeurt er te veel. Doch je kunt er niet omheen, omdat je voor deze taak gekozen hebt, door U gekozen bent en de statuten er om vragen. Ja, een enerverend seizoen was het, niet alleen voor A.F.C., maar 4P voor het gehele amateurvoetbal. Voorgestelde fiscale maatregelen brachten de verenigingen in rep en roer. Protestvergaderingen wer den belegd, actiecomitês opgericht en prikacties georganiseerd. Daar ik denk, dat de meesten van U deze gebeurtenissen via publi caties wel gevolgd zullen hebben en de meeste maatregelen, gezien de organisatie van onze vereniging geera moeilijkheden voor ons zouden opleveren, wil ik hierop in dit verslag niet nader ingaan. Een tweetal onderwerpen besproken op de laatste algemene vergadering amateurvoetbal mogen echter niet onvermeld blijven. In de eerste plaefcs de instelling van een onafhankelijken klasse. Wellicht bent U, opgeschrikt of verwonderd geraakt door perspublicaties over dit onderwerp. Welnu ik kan U geruststellen, de vergadering feeeft zich uitgesproken tegen de klasse onafhankelijken. Op het tweede punt namelijk de invoering van shirtreclame in het komend seizoen komt de voorzitter later in deze vergadering nog terug. Laat ik echter thans overgaan U een overzicht te geven van de ver richtingen van het groot aantal elftallen, dat A.F.C, het afgelopen seizoen op de been bracht. Wat het eerste elftal betreft was het me het jaartje wel. Je moet als A.F.C.-er wel over een sterk hart en stalen zenuwen beschikken, om zo'n seizoen te overleven. Wanneer ik de uitslagen op een rijtje zet en de stand van week tot week bekijk, krijg ik weer het angstzweet in mijn handen. Wanneer ik de wedstrijden tegen Elinkwijk en D.W.V. zowel uit als thuis, toch tegen de uiteindelijke nummers 1 en 2nog eens voor de geest haal, dan vraag je je af, hoe kan zo'n elftal zich zo in de moei lijkheden werken. Natuurlijk zult U zeggen, wanneer er in de ver en penaltxes deding kapitale blunders worden gemaakt, opgelegde kansen worden - 2 -

Jaarverslagen | 1982 | | pagina 2