- 2 - verrichtingen van het groot aantal elftallen, dat A.F.C, het af gelopen seizoen binnen de krijtlijnen heeft gebracht. Eind juli startte onze nieuwe trainer Doby Peters met zijn werk zaamheden bij A.F.C. Er is door onze spelers bijzonder intensief getraind en Doby heeft er medisch geassisteerd door Ko Grosze Nipper en in samenwerking met de A-commissie alles aan gedaan onze jongens optimaal aan de start van de competitie te brengen. Tijdens de oefenwedstrijden viel er ten opzichte van het vorige seizoen duidelijk een spelverbetering te constateren en de resul taten van deze wedstrijden mogen dan ook best gezien worden. De uitwedstrijd tegen Spakenburg werd met 1-0 gewonnen, terwijl in het weekend van 16 en 17 augustus tijdens een zeer geslaagde trip naar Limburg Meerssen en Walram met respectievelijk 5-0 en 3-1 werden teruggewezen. Vervolgens een prima partij thuis tegen Z.V.V., die met 7-1 werd gewonnen. Het zwakbezette toernooi van Alphen werd door overwinningen op Alphense Boys en D.F.C. - tweemaal 2-0 - winnend afgesloten en onze spelers bewezen hun goede vorm door het toch altijd sterke Jong Ajax met 2-1 te verslaan. Als afsluiting van de oefencampagne werd thuis 1-1 gespeeld tegen Huizen. Kunt U zich voorstellen dat de competitiestart met vertrouwen tege moet werd gezien? Hetcwas dan ook teleurstellend dat onze jongens in een matige wedstrijd tegen debutant Zeeburgia niet verder kwa men dan een 1-1 gelijkspel. Wat zou een overwinning in de openings wedstrijd niet een enorme stimulans betekend hebben l Maar het ver trouwen in eigen kunnen werd door deze tegervaller allerminst aan getast, want ons eerste won de altijd lastige uitwedstrijd tegen D.W.V. met £-1 en pakte vervolgens thuis een zwak Neptunus met 4-1 in. Iedereen was weer tevreden en optimistisch gestemd: 5 punten uit 3 wedstrijden, toch een prima start I Maar het leven van voet ballers in de competitie gaat over hoge toppen en maar al te vaak door diepe dalen. Dat Elinkwijk in hun thuiswedstrijd 3 minuten voor tijd de enige en winnedda treffer scoorde, was ongelukkig, maar kon de onzen nog weinig deren, wart vervolgens werd thuis tegen R.V.C, met 2-2 gelijk gespeeld, een wedstrijd waarin duidelijk winst kansen zaten. Na 5 wedstrijden 6 punten, een plaatsje in de middenmoot, een rustig competitieverloop leek in het versdhiet, maar in de uitwedstrijd tegen U.V.S., waar wij bij het eindsignaal met een 1-1 stand onze handen dicht mochten knijpen, kondigde zich het dreigende onheil zich reeds aan. Het blessureduiveltje kwam al om de hoek kijken, want in genoemde wedstrijd moesten Theo Husers en Henk Bijlsma verstek laten gaan. In de volgende wedstrijden nog meer geblesseerde spelers plus enige schorsingen, ga er dan als trainer maar aan staan- - 3 -

Jaarverslagen | 1981 | | pagina 3