- k - Speciaal Sal van Gelder heeft het aan het ehd van het vorige sei zoen en aan het begin van dit seizoen verre van gemakkelijk gehad. Moeilijkheden bij de taakverdeling in de Elftalcommissie A hebben tot een onherstelbare breuk geleid, waarbij bestuursingrijpen on vermijdelijk was. Dit had tot gevolg dat de heren Bollen, Duinker de Bruyn en van Schaik voor hun funktie bedankten en Gé van Dijk zich eveneens terugtrok daar een basis voor een vruchtbare samen werking volgens hem niet meer aanwezig was» Kampioen van de horoïdklasse A werd Xerxes, dat vervolgens beslag legde op het kampioenschap van Nederland voor Zondag amateurs, maar na een beslissingswedstrijd het algemeen Amateurkampioenschap van Nederland aan zaterdagkampioen Noordwijk moest laten. Uit de hoofdklasse degradeerden Blauw Wit en Aalsieer, terwijl onze vrienden van Unitas en Zeeburgia hun promotie naar de hoogste klasse van het amateurvoetbal waar'zullen moeten maken. Het tweede elftal, jarenlang één van de sterkste teams van de reserve 1ste klasse en vorig seizoen zelfs kampioen, heeft het le lijk laten afweten. De start van de competitie was met 2 overwin ningen veelbelovend, maar naarmate de competitie vorderde bleven de resultaten aan de matige kant. De stand bij het ingaan van de win terstop was met 14 punten uit een gelijk aantal wedstrijden nog redelijk, maar wat er na de winterstop door het tweede elftal werd gepresteerd, was bedroevend, ^it de resterende 8 wedstrijden werden sledts k punten behaald en slechts door de zwakte van DCG2 en Ajax 3, die respectievelijk niet verder kwamen dan 16 en 15» heeft het tweede zich tijdig kunnen redden. Oorzaak van dit teleurstellend resultaat? Misschien waren de spelers minder gemotiveerd of teleur gesteld, dat zij niet of nog niet in aanmerking kwamen voor het eerste elftal. Wij zijn er echter van overtuigd, dat volgend sei zoen met een nieuwe trainer - ik kom hierop later in het verslag nog terug - hierin verbetering zal worden gebracht. Het derde elftal met leider Rob Mathyse, vorig seizoen gepromo veerd, heeft het in de altijd zware afdeling in de reserve 2e klasee goed gedaan. Tot de winterstop gelijk opgaand met de resul taten van het tweede, maar ook na de winterstop werd het punten totaal van ik gestadig verhoogd, zodat het seizoen kon worden af gesloten met 23 punten, hetgeen resulteerde in een fraaie 4e plaats in de rangschikking.

Jaarverslagen | 1980 | | pagina 5