- 3 - In de praktijk pakte het evenwel geheel anders uit,want uit de volgende 5 wedstrijd^werden slechts 3 punten gehaald t.w. 3 gelijke spelen thuis tegen C.V.V. (2-2), en V.U.C. (0-0) en uit tegen Xerxes (0-0). Speciaal de thuisnederlaag met 5-1 tegen D.H.C, gaf tèch weer reden tot ernstige bezorgdheid, want 17 punten uit 18 wedstrijden met slechts 3 punten verwijderd van de degradatieplaats is zeker geen weelde. Met het pakslaag nog vers in het geheugen togen wij niet bepaald optimistisch naar E.D.O., dat met 2 punten achterstand op koploper R.V.C, nog duidelijk favoriet voor de titel was. Ook de beginfase met een sterk aanvallend E.D.O. was weinig hoopgevend en als Theo Janssen toen niet een formidabele redding had verricht wie weetMaar dan enkele uitvallen van A.F.C. en boem na 2o minuten 3-0 voor. Blijde gezichten alom, maar toch nog niet geheel gerust. E.D.O. kwam echter niet verder dan een enkel tegen doelpunt. Evenals vorig jaar werd in een belangrijk stadïnnm van de competitie uit van E.D.O. gewonnen, misschien wel weer beslissend, wie zal het zeggen!I Het hierop volgende 0-0 gelijkespel in de thuiswedstrijd tegen Elink- wijk leverde een score op van 20 punten uit 20 wedstrijden. De competitie met het paasweekend voor de boeg, waarin thuis tegen U.V.S1 en uit tegen D.W.V. moest worden aangetreden was in een beslissend stadium gekomen. Door een 2-1 overwinning en een 1-1- gelijk spel werd met 23 punten uit 22 wedstrijden het hoofdklassersschap theoretisch veilig gesteld. A.F.C, theoretisch veilig betekent meest al stoom van de ketel, hetgeen duidelijk zichtbaar was in het duel tegen het in degradatie zorgen verkerende Blauw Wit, dat na een mat te vertoning met 1-0 werd verloren. Niets was echter minder waar. Wij zijn bijzonder verheugd, dat de spelers van ons eerste elftal met trainer en begeleiding tot de laatste wedstrijd hun sportieve plicht hebben vervuld, hetgeen betekende, dat R.V.C, door een 1-0 nederlaag hun kampioenskansen tot een minimum beperkt zagen en wij Aalsmeer in de slotwedstrijd door een 5-1 overwinning naar de eerste klasse spedden. Niet alleen de sportieve plicht vervullen is belang rijk, ook een zo hoog mogelijk plaats in de eindrangschikking is een prijzenswaardig streven. Zoals er nu tote<3emïaatste wedstrijd is gespeeld strekt A.F.C, tot eer en het uiteindelijke resultaat mag dan ook best gezien worden. Een gedeelde 5e plaats met een positief gemiddelde en doelsaldo. Een compliment aan trainer Frans Kramer, verzorger Ko Groszenipper en elftalleider Sal van Gelder, is hier zeker op zijn plaats. - k -

Jaarverslagen | 1980 | | pagina 4